Favorit ide do semifinále

Víťaz základnej časti slovenskej extraligy – martinský Izoglobal splnil prvý cieľ a podľa očakávania postúpil do semifinále.

Nebolo to ale jednoduché. Martinčania v sobotu po predĺžení prehrali a tak v nedeľu museli cestovať do Bratislavy ešte raz. Vo štvrtom duely pretrhli streleckú smolu a desiatimi presnými zásahmi doslova knokautovali svojho štvrťfinálového súpera.

Slovenska extraliga
ŠK Evel Profis – ŠKB Izoglobal Martin 3:2 PP (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Úvodné minúty patrili domácim, ktorí z úvodného tlaku vyťažili vedúci gól. Hostia sa potom prebrali a v 7. min z presilovej hry, strelou od modrej čiary, vyrovnával Hrivnák. V druhej a tretej tretine sa prakticky hralo na jednu bránu, ale favorit zahadzoval šance ako na bežiacom páse. Wagner s Michnáčom dokonca nedopravili loptičku ani do odkrytej brány. Zákonite prišiel trest a domáci po úspešnom vhadzovaní a následnej sérii striel prekonali brankára Jurošeka. Predĺženie zariadil Martinčanom Michnač, ktorý dve minúty pred koncom riadneho hracieho času, v ďalšej početnej výhode, úspešne tečoval Starostovu strelu od modrej čiary. Predĺženie netrvalo ani štyri minúty. Radosť domácim priniesol Móri, ktorý po vyhranom vhadzovaní v útočnom pásme prestrelil gólmana Jurošeka.
 Góly: Botló, Príbela a Móri, resp. Hrivnák a Michnáč. MARTIN: Jurošek – Chlebec, Starosta, Zezula, Končiar, Ďuris, Podhorský – Hrivnák, Wagner, Michnáč – Fedor, Hazucha, Slaninák – Silvester, Hulej Šalaga.
ŠK Evel Profis – ŠKB Izoglobal Martin 0:10 (0:1, 0:2, 0:7)
Martinčania tentoraz neponechali nič náhode a od začiatku stretnutia išli za svojim cieľom. Hrali aktívne, pričom dobrým pohybom robili problémy súperovým obrancom. Domáci sa ako tak dve tretiny držali, ale po štvrtom inkasova-nom góle už rezignovali. Hostia ich ale nešetrili a gólovou smršťou im znechutili záver sezóny.
 Góly: Slaninák 3, Hrivnák, Chlebec a Michnáč po 2 a Silvester. MARTIN: Jurošek – Chlebec, Starosta, Končiar, Zezula, Podhorský, Šalaga – Michnáč, Nauš, Hrivnák – Slaninák, M. Nátny, Hazucha – Wagner, Silvester, Fedor – Hulej, Kollár.

Turčianska extraliga
V rozhodujúcom piatom štvrťfinálovom zápase si Oceánia dvoma šťastnými strelami zabezpečila v prvej tretine dvojgólové vedenie. Stars v 26. min Pecušiakom znížil, ale na viac sa už nezmohol. Jeho aktivitu pribrzdila na začiatku tretej časti chyba v rozohrávke, ktorú Oceánia nekompromisne potrestala. Siedmy tím základnej časti sa snažil o zvrat aj v záverečnej hre bez brankára, ale čistú šancu si nevypracoval. Naopak, Ursacher strelou do prázdnej brány poisťoval nielen vedenie, ale aj postup svojho tímu. Posledný zápas medzi Sokolom a MsP mal dramatický priebeh. Obhajca vlaňajšieho prvenstva viedol na začiatku prvej časti už 2:0 a potom aj 3:2, no po dvoch tretinách prehrával 4:5. Paradoxne tento stav vydržal až do konca riadneho času, čo znamenalo, že sa z postupu do semifinále radovali policajti, ktorí v sérii už prehrávali 2:0 na zápasy.
Štvrťfinále – piaty zápas: HbC Oceánia – Stars 4:1 (2:0, 0:1, 2:0) – Samolej, Kľačan, Dudra a Ursacher, resp. Pecušiak. HBC Sokol Vartiak Ľadoveň – HbK MsP Martin 4:5 (3:3, 1:2, 0:0) – Diškanec 2, Klain a Poljačik, resp. Brezniak 2, Babčan, M. Sálus a Matej.

I. liga
V druhej najvyššej turčianskej súťaži sa hrajú už semifinálové stretnutia. V prvých zápasoch vyhrali favoriti, hoci Medokýš uspel proti Spartaku Lionu až v samostatných nájazdoch. Vedenie v sérii mu zabezpečil úspešný pokus Repku, ktorý ako jediný dokázal streliť v nájazdoch gól. V druhom súboji Eagles o svojom víťazstve nad K-dvojkou prakticky rozhodol už v prvej tretine, ktorú vyhral 3:0. Sučany vyhrali aj druhý zápas, možno povedať, že s prehľadom. V ľadovenskom derby sa nedohralo. Necelé dve minúty pred koncom za stavu 5:4 pre Medokýš jeden z divákov inzultoval rozhodcu. O osude stretnutia bude rozhodovať Disciplinárna komisia THbÚ.
Semifinále – prvé zápasy: HBK Medokýš Ľadoveň – Spartak Lion Ľadoveň 5:4 SN (0:0, 1:2, 3:2 – 0:0, 1:0) – Fodrek 2, I. Šavol a Stupák, resp. Marko 3 a Kralovanský. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Repka. HbK Eagles Prefa Sučany – HBC K2 Martin 4:1 (3:0, 0:0, 1:1) – Putra, M. Gelačák, Ďaďo a Bučkuliak, resp. Šopor.
Semifinále – druhé zápasy: HBK Eagles Prefa Sučany – HBC K2 Martin 6:2 (2:1, 2:0, 2:1) – Ďaďo 2, M. Gelačák, Kmeť, M. Vojt a E. Vojt, resp. Bukový a Š. Ličko. HBK Medokýš Ľadoveň – Spartak Lion Ľadoveň 5:4 – nedohrané.