Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Martinčania po tuhých bojoch postúpili do finále

NAJPRV ZÍsKALI MEČBAL, POTOM HO AJ VYUŽILI
hokejbal
Hokejbalisti Martina dokázali na horúcej pôde v Žiline vyhrať obidva zápasy a zaslúžene postúpili do finále.

Slovenská extraliga
– semifinále, tretí zápas
HBC Žirafa Žilina – ŠKB Izoglobal Martin 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
V prvej tretine mali viac z hry domáci, ale z prevahy vyťažili len jeden gól, ktorým odpovedali na presný zásah Končiara zo 4. min. V druhej časti striasli hostia zo seba nervozitu a po Naušovom góle nielenže vyrovnali hru, ale prevzali réžiu stretnutia do svojich rúk. Dôležitý moment prišiel v 28. min, keď Michnáč strelou z prvej zabezpečil Martinčanon dvojgólové vedenie. Žilinčania sa do zápasu vrátili na začiatku tretej tretiny, iskierku nádeje im v 34. min vykresal Slovák. Skúsení hostia sa ale nenechali vykoľajiť a ďalšími dvoma presnými strelami zobrali Žirafe akúkoľvek šancu na úspech.
 Góly: Nauš 2, Končiar, Michnáč a M. Nátny. MARTIN: Jurošek – Končiar, Chlebec, Zezula, Podhorský, Fedor, Duríš – Michnáč, Nauš, Hazucha – Slaninák, M. Nátny, Poljiačik – Šalaga, Lazárik, Silvester – Hulej.

Semifinále, štvrtý zápas
HBC Žirafa Žilina – ŠKB Izoglobal Martin 4:5 PP (2:2, 1:1, 1:1, 0:1)
V zápase samých zvratov mali viac z hry domáci, no hostia dokázali na ich vedúce góly počas dvoch tretín odpovedať. V poslednej časti Martinčania necelé dve minúty pred koncom riadneho hracieho času využili Chlebcom presilovku, no domáci Kašša o 36 sekúnd pri hre bez brankára vyrovnal. Predĺženie sa dlho nehralo, po deviatich sekundách o víťazstve hostí strelou pod brvno rozhodol svojím druhým presným zásahom Chlebec.
 Góly: Slaninák, Lazárik, Hazucha MARTIN: Jurošek – Končiar, Chlebec, Zezula, Podhorský, Fedor, Duríš – Michnáč, Nauš, Hazucha – Slaninák, M. Nátny, Poljiačik – Šalaga, Lazárik, Silvester – Hulej.

Turčianska extraliga
Policajti začali lepšie, ale paradoxne góly dávali domáci, ktorí trestali ich individuálne chyby v obrane. Hostia sa síce snažili stretnutie zvrátiť, ale v koncovke im chýbal potrebný pokoj a dôraz. Naopak Santa, na čo siahla, to jej vyšlo. Takmer stopercentným úspešným zakončením ukázala policajtom, ako sa majú premieňať strelecké príležitosti.
Semifinále, piaty zápas: Santa Monica – MsP Martin 6:3 (2:0, 3:1, 1:2) – Tabaček a Zetík po 2, P. Učník a Obžera, resp. M. Sálus, Matej a Tuna. Do finále THbE postupuje Santa Monica.

I. liga
Sučianske Orly sa stali víťazmi druhej najvyššej turčianskej hokejbalovej súťaže. Medokýš síce kládol tuhý odpor, ale ten dokázali Sučany zlomiť. V treťom zápase sa im to podarilo v druhej tretine, vo štvrtom až v záverečnej.
Finále – tretí zápas: HBC Eagles Prefa Sučany – HBK Medokýš Ľadoveň 3:2 (1:0, 2:1, 1:0) – Húšťava 2 a M. Gelačák, resp. Lang 2. Finále – štvrtý zápas: HBC Eagles Prefa Sučany – HBK Medokýš Ľadoveň 4:1 (0:1, 0:0, 4:0) – M. Vojt, Kmeť, Húšťava V. Ďaďo.
(KP)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Situáciu pred odberným miestom vo Valči môžete sledovať cez webkameru

Vo Valči prichádzali ľudia na testovanie podľa harmonogramu, napriek tomu sa vytváral rad

Testovanie vo Valči.
Podnikatelia z Martina sa postarali odberným tímom o teplý obed.

Testovanie: V obciach ide testovanie hladko

Starostovia si pochvaľujú plynulý priebeh testovania aj disciplínu občanov.

V Kláštore pod Znievom zatiaľ nie sú dlhé rady.

Primátor testuje Martinčanov: Bolo treba ísť trochu aj príkladom

Martinský primátor Ján Danko testuje ľudí na jednom z 50 odberných miest v Martine.