Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Stolnotenisový maratón vyhral Huťka

Vrcholom stolnotenisovej sezóny je podujatie TOP – 12, ktorého 23. ročník v spolu-práci s TJ Medokýš Ľadoveň zorganizoval Oblastný stolnotenisový zväz v Martine.

Na záverečnom turnaji sa zúčastnilo 12 stolných tenistov, ktorí svoje umenie predvádzali v turčianskej stolnotenisovej súťaži. Zámerne však nehovoríme o dvanástich najlepších, pretože deviatku, ktorá sa do „topky“ dostala podľa dosiahnutej úspešnosti, doplnili traja náhradníci – M. Šichta, P. Krupa a Z. Greňová. Hráči, ktorí sa umiestnili pred nimi, sa z rôznych príčin nemohli na turnaji zúčastniť. Bolo to tak trochu na škodu podujatia, lebo celková kvalita turnaja trošku zaostala za minuloročnou. Zastúpenie po dvoch hráčoch mali Dražkovce, MSTK Martin C, Krpeľany a Medokýš-Kambex Martin C, po jednom Valča B, Sučany, Kláštor B a Neografia B.
Maratón 66 turnajových zápasov trval od skorých ranných hodín do neskorého poobedia. Bolo to aj o kondícii a psychike, veď každý hráč odohral v priebehu siedmich hodín až jedenásť ťažkých zápasov. V tomto ročníku bolo už od polovice turnaja jasné, že o prvenstvo sa „pobijú“ traja pretekári – víťaz dlhodobej súťaže R. Huťka (Krpeľany), tretí A. Smitka (Valča B) a piaty L. Tomčák (MSTK Martin C). Nakoniec sa to aj potvrdilo, keď o víťazovi pri rovnakom počte výhier rozhodla samostatná tabuľka týchto hráčov, v ktorej mal najlepšie skóre R. Huťka. Samostatná tabuľka rozhodovala aj o umiestnení hráčov na 8. – 11. mieste. Kvôli zranenej ruke sa nedarilo druhému z dlhodobej súťaže M. Štaffenovi (Dražkovce) a tretiemu J. Beťákovi (Kláštor B), ktorý odohral najviac päť - setových zápasov. Veľmi dobre sa umiestnil náhradník M. Šichta, keď porazil šiestich súperov a skončil sa na piatom mieste. Z. Greňová získala jedno víťazstvo (porazila P. Krupu), žiaľ v konečnom účtovaní skončila v mužskej konkurencii po-sledná. Krok s oveľa mladšími pretekármi držal aj najstarší účastník podujatia, 62-ročný Ján Gregor (Sučany A), ktorý s tromi víťazstvami na svojom konte obhájil vlaňajšie 9. miesto. „Klobúk dolu“ pred jeho výkonom. Treba spomenúť, že to bola jeho už ôsma účasť na turnaji TOP 12. Naopak najmladším účastníkom turnaja bol 19-ročný A. Abrosimov, ktorý sa na turnaji nestratil a vybojoval si 4. miesto.
Konečné poradie TOP 12: 1. Radovan Huťka (Krpeľany) 10 výhier/1 prehra, 2. Anton Smitka (Valča B) 10/1, 3. Ladislav Tomčák (MSTK Martin C) 10/1, 4. Alexander Abrosimov (Medokýš-Kambex C) 8/3, 5. Martin Šichta (Neografia B) 6/5 6. Marián Štaffen (Dražkovce) 5/6, 7. Ján Beťák (Kláštor B) 4/7, 8. Peter Krupa (Medokýš-Kambex C) 3/8, 9. Ján Gregor (Sučany) 3/8, 10. Ľubomír Volna (Krpeľany) 3/8, 11. Miroslav Obžera (Dražkovce) 3/8, 12. Zuzana Greňová (MSTK Martin C) 1/10.

6. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  7. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  8. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  10. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 854

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.