Utorok, 9. marec, 2021 | Meniny má FrantiškaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - II. TRIEDA

Šláger prvého s tretím pre lídra

Víkendové kolo bolo bohaté na góly. V šiestich zápasoch padlo až 26 gólov. V súboji posledných sa zrodila remíza, rovnako aj v zápase v Hornej Štubni. Štiavnička potvrdila pozíciu lídra, Priekopa dostala doma ďalšiu sedmičku, Háj uspel v gólovej prestrel

II. trieda
ke a Blatnica naďalej čaká na lídrovo zakopnutie.

Slovenské Pravno
– Sklené 2:2 (1:1)
Góly: Rumpeľ a Krkoška, resp. Bulík 2
Hostia začali lepšie a po hlavičke Bulíka sa ujali vedenia. Domáci vyrovnali zásluhou Rumpeľa po strele z bezprostrednej blízkosti. V druhom dejstve sa hralo zväčša v strede poľa. V 70. min Krkoška trafil odkrytú bránu a bolo 2:1. O zaslúženú deľbu bodov sa po-staral v 75. min Bulík.

Horná Štubňa
– Necpaly 2:2 (1:0)
Góly: Hríbik a Garaj, resp. Keveš a Hanzel.
V prvom polčase sa ujala len strela Hríbika. Po zmene strán najprv Hríbik strelou opečiatkoval obe tyče, ale vzápätí Garaj zvýšil domáce vedenie. Necpaly dali v 70. min kontaktný gól a potom aj šťastne vyrovnali. V závere ešte mužstvá premárnili po jednej príležitosti, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.

Turčianska Štiavnička
– Lipovec 2:0 (0:0)
Góly: Tavel a Michal Rataj.
Lídrovi od začiatku viazla kombinácia. V druhom dejstve domáci spresnili hru, zatlačili súpera a vytvorili si gólové príležitosti. V závere si Tavel napravil chuť po nepremenenej penalte a tvrdou strelou spoza pokutového územia dostal domácich do vedenia. Druhý gól dal v závere Michal Rataj.

Priekopa
– Malý Čepčín 1:7 (1:2)
Góly: Ábel, resp. Michal Šmatlák 3, Koleník 2, Lukáč a Sýkora.
Hostia boli lepším mužstvom, domáci sklamali. Malý Čepčín bol efektívnejší, technickejší a mal väčšiu chuť po víťazstve.

Diviaky B (Háj)
– Kláštor B (Slovany) 4:2 (1:1)
Góly: Boris Ižip 2, Hrivnák, Lejtrich (pok. kop), resp. Grauzeľ a Bugaj (pok. kop).
Vo vyrovnanom zápase hrali obidve mužstvá otvorený futbal. V druhom polčase si domáci vybojovali dvojgólový náskok. Hosťom záverečný tlak napokon už nič nepriniesol. Zápasu by však viac pristala remíza.
Blatnica
– Turček 2:0 (2:0)
Góly: Popluhár a Baranček.
O výsledku tohto zápasu sa rozhodlo v závere prvého polčasu. Do brány najprv poslal loptu hlavou Popluhár a o konečnom výsledku rozhodol Baranček. Hostia prišli s úmyslom brániť a počas celého zápasu sa hralo prakticky len na jednu bránu.
1. Turč. Štiavnička 16 12 3 1 57:16 39
2. Blatnica 15 12 2 1 42:18 38
3. Lipovec 15 10 0 5 26:17 30
4. Malý Čepčín 15 9 1 5 34:17 28
5. Diviaky B 15 7 1 7 33:31 22
6. Horná Štubňa 15 6 2 7 45:37 20
7. Necpaly 15 5 3 7 33:27 18
8. Priekopa 15 6 0 9 31:50 18