Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - II. LIGA

Aqua vstala z mŕtvych

Teplické domáce futbalové trápenie nemá v tejto jarnej časti konca. Na vlastnom ihrisku sa Aque nedarí, po víťaznom nadýchnutí v Stropkove totiž nepotvrdila získané body v dohrávanom stretnutí s rezervou Banskej Bystrice.

V nedeľu ale v súboji proti Liptákom kurekovci zabrali, napriek tomu, že prehrávali už o dva góly, dokázali
v stredoslovenskom derby nakoniec zvíťaziť.

Pritom zverenci trénera Petra Kureka ďalší zo série existenčných zápasov dobre rozohrali, veď po prvom polčase viedli jednogólovým rozdielom. Po zmene strán sa ale hostia zásluhou individuálnych chýb domácich zdvihli a tromi presnými zásahmi dokonale obrátili výsledok stretnutia vo svoj prospech. Zrejme rozhodujúci okamih prišiel v 50. min. Jozef Koleno sa rútil sám na brankára Zajaca, ktorému po strele domáceho záložníka pomohla žrď. O dve minúty potom hostia vyrovnali a Tepličania sa rozsypali. „Súhlasím, bol to kľúčový moment. Keby sme viedli 2:0, tak by sme zrejme vyhrali. Nestalo sa a vojaci nás za pohrdnutú šancu tvrdo potrestali,“ musel po zápase skonštatovať Peter Kurek. V zápase mu chýbal okrem zranených Jeťka, P. Kolena a Lettri-cha aj vykartičkovaný Pravňan. Na lavičke mal k dispozícii len dvoch dorastencov, ktorí nakoniec aj zasiahli do hry. „Chlapci sa síce snažili, ale druhá liga je pre nich ešte veľké sústo. Ako tak sme dnes s bojovnosťou vydržali 60 minút, potom sme stratili sily a do konca zápasu to bolo z našej strany už iba trápenie. Situácia v tíme je zlá. Máme veľa zranených, nemôžme ani poriadne trénovať. Nehádžeme však flintu do žita, musíme sa so všetkými problémami vyrovnať,“ dvíhal skleslú náladu tréner Peter Kurek. To sa podarilo už v sobotu na Liptove. „V bláznivom zápase sme sa konečne presadili strelecky. Chalani tentoraz zabojovali, nezlomil ich ani nepriaznivý stav. Víťazstvo nám pomohlo, no musíme ho potvrdiť v súboji proti Rakytovciam.“

T. Teplice
- B. Bystrica B 1:3 (1:0)

V dohrávke videli diváci iba slabý futbalový odvar. Hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami, odkiaľ žiadne nebezpečie brankárom nehrozilo. Hráči sa síce snažili niečo vymyslieť, ale z nepresných prihrávok a častých faulov fanúšikov iba boleli oči. Zo šedého priemeru sa vymanila iba Kravárikova prihrávka, po ktorej sa šikovne medzi súperovými hráčmi uvoľnil Privitzer a polovysokou strelou k žrdi v 22. min otvoril skóre. Hostia vážnejšie odpovedali až v 34. min, po rýchlej kontre sa do lopty oprel Betka a ďalekonosnou strelou zatriasol brvnom Škrobákovej brány. V závere polčasu mohol druhý úspech domácich pridať nielen J. Koleno, ale aj Horváth, no ich príležitosti hostia aj so šťastím ustáli. Päť minút po zmene strán sa po chybe hostí v strede poľa dostal k lopte J. Koleno, ale jeho samostatný nájazd zastavila žrď. Bystričania o dve minúty vyrovnali, po Betkovej akcii hlavičkou vyrovnával Zošák. Ten pridal v 67. min aj druhý presný zásah, strelou k žrdi potrestal Volnovo maznanie sa s loptou a netaktické Škrobákove vybehnutie. Kalich horkosti si Aqua vypila do dna v nadstavenom čase, po rýchlom brejku uzatvoril účet stretnutia Kamas.
 Góly: 22. Privitzer, resp. 52. a 67. Zošák a 90. Kamas. AQUA: Škrobák – Štancel, Volna, Kravárik, Ždimera – Schmidt, Zboja, J. Koleno, Špirko (62. Repáň)- Privitzer, Horváth (73. Grešmal). Rozhodca: Doboš. Diváci: 300.

L. Mikuláš
- T. Teplice 3:4 (3:2)
Hostia začali nekoncentrovane a už v 3. min ich zo sna prebral P. Húska, ktorý po vyšachovaní obrany nemal problém trafiť odkrytú bránu. V 12. min vyšiel Aque protiútok a Privitzerova strela do šibenice znamenala vyrovnanie. V 17. min už Liptáci opäť viedli. Obrana Aquy nechala na hranici šestnástky Ballucho-vi až príliš veľa času a ten ponúknutú príležitosť prízemnou strelou k žrdi využil. V 25. min P. Húska prenikol až pred Vavra a z ostrého uhla zvyšoval náskok domácich. Tepličanov do zápasu v 44. min vrátil Privitzer, ktorý po Zbojovej a Štanclovej akcii pohotovo vrátil brankárom vyrazenú loptu do siete. Prakticky hneď po zmene strán J. Koleno mieril do žrde, lopta sa odrazila k Letrikovi, ktorý strelou z prvej vyrovnal. Zo strany hostí to však ešte nebolo všetko. V 77. min domácich, ktorí predtým spálili dve tutovky, dorazil po rýchlej kontre J. Koleno. Po Zbojovej prihrávke unikol súperovým obrancom a strelou popri vybiehajúcom brankárovi zabezpečil hosťom dôležité víťazstvo.
 Góly: 3. a 25. P. Húska a 17. Balluch, resp. 12. a 44. Privitzer, 54. Letrik a 77. Zboja. AQUA: Vavro – Štancel, Kravárik, Volna, Ždimera – Schmidt (7. Zboja), Letrik (9. Endersl), Pravňan, J. Koleno – Horváth (25. Špirko), Privitzer. Rozhodca: Debnár. Diváci: 350.
 Ostatné výsledky 25. kola: Lipany – Ružomberok B 1:1, B. Bystrica – Stropkov 1:0, Prešov B – Dolný Kubín 3:0, Podbrezová B – Žiar nad Hronom 2:0, Rakytovce – Vranov 4:1, Čadca – Spišská Nová Ves 3:1, Sabinov – Žilina B 2:2.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Koronavírus v hokejovej kabíne, zostalo len päť zdravých

Takmer celý hokejový tím HK Martin musel ísť do karantény. V prvoligovom mužstve sa objavilo 23 pozitívnych testov na koronavírus.

Martinská hokejová kabína je už aktuálne prázdna.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.