Fučelovci obrali rezervu Teplíc, pomohli Fomatu

Košťany
– Fomat Martin 1:4 (1:2)
Góly: L. Dudášik, resp. Pčola 2, Hajčík a Martinský.
Stretnutie mužstiev z opačných pólov tabuľky prinieslo zaujímavý dej. Hostia nezostali nič dlžní svojej povesti a vypracovali si viacero šancí, ktoré ale nepremenili. Domáci s favoritom dokázali držať krok, využívali každú príležitosť na rýchle protiútoky. Vedenia sa ujali hostia v 25. min, keď skóroval Pčola. Vzápätí hráči Koštian nepremenili dve čisté príležitosti a v 35. min strelec prvého gólu hostí pridal aj druhý. Domácich to ale nezlomilo a Ľ. Dudášik, ktorý bol ešte v jeseni hráčom práve Fomatu dal kontaktný gól. Po zmene strán vedúci celok tabuľky vystupňoval tempo, ale domáci im prekvapujúco stačili. Ich rýchle brejky boli nebezpečné a Kovalčík s R. Wehlem mohli otočiť skóre. Čo sa nepodarilo im, podarilo sa Hajčíkovi a Martinskému, ktorí zabezpečili hosťom víťazstvo. V domácom mužstve vynikol brankár Hjadlovský, ktorý často privádzal strelcov hostí priam do zúfalstva.

Podhradie
– Kláštor 0:0
V tomto zápase sa strelci nevyznamenali. Zlyhali najmä domáci, ktorým citeľne chýbal Kostra. Hostia na stretnutie nastúpili iba desiati a z toho vyplývala ich taktika vystuženej obrany. Na prekvapenie ale ich hráči využívali každú príležitosť na rýchle brejky do odkrytej domácej obrany, z čoho rezultovali viaceré šance, ktorých si vypracovali azda viac ako domáci, ktorým sa vyložene nedarilo. V slabom zápase, ktorému chýbalo nielen korenie v podobe gólov, si pochvalu zaslúži domáci Hudec a na opačnej strane sa výkonom blysol Janík.

Diviaky
– Valča B (Príbovce) 0:2 (0:1)
Góly: Matúš a Fekeč.
Domáci v dôležitom zápase sklamali, keď podali svoj najslabší jarný výkon. Hostia sa v 24. min ujali vedenia, z hranice šestnástky presne mieril Matúš. Už o minútu mohli domáci vyrovnať M. Kviatkovským, ale jeho slabá strela brankára hostí Kolára nepre-kvapila. Aj pri druhom pokuse domácich o vyrovnanie bol M. Kviatkovský, ale tentoraz jeho prudkú strelu gólman hostí so šťastím vyrazil. Do druhého polčasu nastúpilo Dynamo s cieľom zvrátiť výsledok. Zatlačilo hostí pred ich bránu, ale boli to opäť Príbovčania, ktorí v 48. min zvýšili svoj náskok, keď chybu domácej obrany potrestal Fekeč. Domáci sa aj naďalej snažili otočiť stav stretnutia, ale ani v 58. min po tvrdej strele J. Kolena sa im to nepodarilo.

Krpeľany
– Mošovce 2:1 (0:0)
Góly: Badáň 2, resp. Majerčík
V priemernom prvom polčase sa domáci s posledným mužstvom tabuľky trápili. Prvú gólovú príležitosť si síce vytvorili už v 3. min, ale Milanec nastrelil len brankára hostí. Potom sa dlhé minúty na ihrisku nič neudialo a až v 32. min opäť Milanec po peknom individuálnom prieniku ohrozil bránu hostí, no brankár jeho strelu chytil. Hostia sa snažili o zmenu skóre len strelami z diaľky, ale tie neboli natoľko razantné, aby ohrozili domácu bránu. Až v druhom polčase zvýšili domáci svoju aktivitu a v 53. min si Badáň zabehol za obranu hostí a otvoril skóre stretnutia. V 69. min hosťujúci Majerčík len slabo vy-
strelil a na prekvapenie všetkých lopta skončila v sieti. Domáci sa naďalej snažili. V 81. min sa pred šestnástkou hostí najlepšie zorientoval Badáň a strelou z otočky pod brvno rozhodol o víťazstve svojho tímu.

Dubové
– Bystrička 2:2 (1:0)
Góly: Musil (pok. kop), Kionka, resp. Paško a Košút.
Od začiatku zápasu boli domáci lepším mužstvom, ale zo šancí z prvého polčasu žiadnu nepremenili. Gólovo sa ujal iba pokutový kop Musila z 30. min. Hostia hrozili po štandardných situáciách, ale v prvom polčase netrafili priestor brány. Dubovému vyšiel vstup do druhého polčasu, keď z prvej strely Kionka zo šestnástky upravil na 2:0. Hostí nepriaznivý vývoj nepoložil. Práve naopak, začali hrať svižnejšie a Paškom znížili na 2:1. Dubové mohlo zvýšiť vedenie, ale ďalšie šance nevyužilo, a tak v poslednej štvrťhodine zo skrumáže Košút poslal loptu za domáceho brankára.

Sklabiňa
– Turčianske Teplice B 1:1 (1:1)
Góly: Vacha, resp. Letrik.
Hostia sa v zápase ujali vedenia v 23. min, keď hlavička Letrika skončila v šibenici domácej brány. Zverenci tréneri Rastislava Fučelu sa však rýchlo otriasli a z následného protiútoku vyrovnali. Horníkov vydarený pas zužitkoval Vacha, ktorý ukážkovo zvládol koncovku. Aj v druhom polčase mala Sklabiňa viac príležitostí, ale už ani jedna z nich sa neujala Blízko ku gólu mali aj hostia, no Šolcova strela opečiatkovala brvno. Fanúšikovia videli zaujímavý zápas, v ktorom sa zrodila zaslúžená remíza.

Turčianske Kľačany
– Žabokreky 1:1 (1:1)
Góly: V. Gorgosz, resp. Maroš Kalnický.
V priemernom stretnutí pokračovali Kľačany v nepresvedčivých výkonoch. Napriek tomu sa mohli v 20. min ujať vedenia, to by ale musel G. Maron premeniť pokutový kop. Vzápätí platilo nedáš - dostaneš a po peknej akcii sa Slovan gólom Kalnického dostal do vedenia. Hostia boli po góle aktívnejší. Vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí, pričom najviac zaujala Fodrekova strela, ktorá zatriasla brvnom. Domácich prebrala z útlmu až 37. min, keď po samostatnej akcii z vlastnej polovice ihriska Gorgosz tečovanou strelou vyrovnal. V druhom polčase sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale svoje šance nevyužili. V závere zápasu sa viac bojovalo a už nič neovplyvnilo spravodlivú deľbu bodov.

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.

Matica slovenská priblíži deťom slovenské povesti a rozprávky

Videoprojekt „Z príbehu do príbehu”,je určený aj pre deti Slovákov žijúcich v zahraničí.

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.