Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
FUTBAL - II. LIGA

Domáce prekliatie trvá

Keď Aqua v 34. min strelila druhý gól, zdalo sa že sa zbaví domáceho prekliatia. Nestalo sa, hostia tri minúty pred koncom vyrovnali.

Pre obidve mužstvá to bol mimoriadne dôležitý zápas, veď sobotňajších súperov v tabuľke delili len štyri body. Tepličania sa v prípade víťazstva mohli vzdialiť svojmu súperovi, čím by si pred záverečnými štyrmi kolami vytvorili dobrú východiskovú pozíciu pre záchranu v súťaži. Získali však len bod, ktorý v konečnom dôsledku zatiaľ ale veľa nerieši. Turčiansky druholigista doma opäť zlyhal, hrubými chybami v obrane sa pripravil o víťazstvo. Ak mužstvo, ktoré v domácom prostredí streli tri góly a napriek tomu nevyhrá, tak to len signalizuje jeho slabosť a možno aj neschopnosť.

T. Teplice
– Rakytovce
3:3 (2:2)
Už v úvodných sekundách ohrozil domácu bránu Fojtík, ale jeho nepríjemná strela minula bránu. Za domácich po Štanclovom centri odpovedal Privitzer, ktorý v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa. V 5. min Špirkov pas do šestnástky využil Letrik na strelu z prvej, no lopta skončila v náručí pozorného brankára hostí. O päť minút ponúkol presnou prihrávkou Koleno šancu Horváthovi, no ten ňou nepresným zakončením pohrdol. V 21. min si Štancel narazil loptu so Špirkom a z rohu šestnástky pálil ponad bránu. O dve minúty sa už ale domáci dočkali. Ždimera z priameho kopu nastrelil žrď a odrazenú loptu do siete vrátil nikým nekrytý Horváth. Po góle Aqua súpera zvierala, ale Letrik, Štancel, Privitzer a po ňom aj Kravárik svoje možnosti nevyužili. V 33. min však už domáci kapitán nezaváhal a po Ždimerovom centri na dvakrát hlavičkou prekonal gólmana Vyskoča. Hostia sa však rýchlo otriasli a v priebehu piatich minút vyrovnali. V 36. min znížil z hranice pokutového kopu Jobko, ktorý o malú chvíľu svojim druhým presným zásahom trestal zaváhanie domácej obrany. Dokonalý polčasový obrat sa Rakytovciam takmer podaril v 44. min, no Gašparovu hlavičku v poslednej chvíli a na brankovej čiare zlikvidoval pozorný Vavro. Po zmene strán si domáci lepší úvod ani nemohli želať. Penov zastavil v šestnástke Privitzera len za pomoci faulu a rozhodca nariadil pokutový kop. Ždimera ho ale veľmi zle kopol, s jeho slabou prízemnou strelou si Vyskoč hravo poradil. V 58. min sa dokonca hostia mohli ujať vedenia, no Jobko bol tentoraz v čistej šanci málo dôrazný. Misky váh na stranu domácich mohol po centri Horvátha nakloniť Letrik, ale Vyskoč sa nedal prelobovať. V 78. min však už ani on nestačil napraviť dezorientáciu svojho spoluhráča Bocka, ktorý si hlavičkou strelil vlastný gól. Z darovaného vedenia sa ale Aqua dlho netešila. V 87. min po štandardnej akcii opäť inkasovala, ďalšiu jej chybu v strede obrany prízemnou strelou využil Kubčík.
 Góly: 23. Horváth, 34. Kravárik a 78. Bocka (vlastný), resp. 36. a 39. Jobko a 87. Kubčík. AQUA: Vavro – Štancel, Volna, Kravárik, Ždimera – Špirko (61. Šibík), Pravňan (11. Endresl – 55. Schmidt), J. Koleno – Privitzer, Horváth. Rozhodca: Kapusta. Diváci: 350.
 Ostatné výsledky 26. kola: Vranov – Podbrezová B 2:1 (1:0), Žiar nad Hronom – Prešov B 2:1 (1:0), Spišská Nová Ves – Lipany 3:2 (0:2), Žilina B – Čadca 1:1 (1:0), Ružomberok B – Banská Bystrica B 0:0, Stropkov – Lipt. Mikuláš 1:2 (1:0), Dolný Kubín – Sabinov 0:0.

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.