Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky
FUTBAL IV. LIGA

Líder vyhral v derby, uniká súperom

Turčianske derby medzi Belou a Valčou skončilo trojgólovým víťazstvom hostí. Trebostovo pripravila v nervóznom zápase o všetky body Závažná Poruba. Vedúci celok tabuľky si vytvoril pred svojimi prenasledovateľmi solídny šesťbodový náskok. Turany v domácom

súboji proti Oščadnici iba remizovali, pričom v 75. min za nerozhodného stavu 1:1 nepremenili pokutový kop.
 Ostatné výsledky: K. Lieskovec - Tvrdošín 5:0 – v 27. min rozhodca ukončil zápas pre nízky počet hráčov hostí, Or. Jasenica - Kotr. Lúčka 2:1, Rosina – Teplička 1:1, Dúbrava – Stráňavy 2:1.
Belá-Dulice – Valča 0:3 (0:3)
Už v 5. min potrestal zaváhanie domáceho obrancu Kello a dobre zrealizovaným lobom dostal Valču do vedenia. Domácich rýchly gól zaskočil, čo sa negatívne odzrkadlilo na ich hernom prejave. Druhý gól hostí pridal v 21. min Krutek a pekný futbalový moment videli diváci aj v 35. minúte, keď sa z dobrých tridsiatich metrov do lopty oprel Kucian a bombou pod brvno upravil na 3:0. Druhé dejstvo charakterizovala snaha domácich o skorigovanie výsledku. Veľkú šancu spálil Hulej, potom trafil Šulan tyč a gólom neskončila ani príležitosť obrancu Siekela. Hosťom sa podarilo umnou hrou udržať domácich na uzde a s prehľadom ustrážiť trojgólový náskok.
Góly: Kello, Krutek a Kucian. BELÁ-DULICE: Frátrik(Cagarda) - Ondrla, Siekel(Grísnik), Matejčík, Lučanský, Mazurák, Fazika, Šulan, Páleš(Kováčik), Hulej, Burzík. VALČA: Burda – Krutek, Korda(Thomka), Kello(Janík), Kalnický, Šavol, Zelenec, Kucian, Bukovčan, Adamec, Žilla.
Trebostovo – Záv. Poruba 2:3 (1:1)
Domáci začali dôležitý duel opatrne, ale s pribúdajúcim časom sa im podarilo prevziať iniciatívu a ovládli hru. Do sedla ich ešte viac posadil pokutový kop, ktorý premenil Ľ. Lukášik. Keď sa zdalo, že mužstvá odídu do kabín za nerozhodného stavu, udreli hostia a gólom zaváňajúcim postavením mimo hry vyrovnali na 1:1. Tlak Trebostova pokračoval aj v druhom polčase. Po hrubom faule hosťujúceho gólmana Habláka, ktorý zaň dostal červenú kartu, premenil svoju druhú jedenástku v zápase Ľ. Lukášik. Hosťom sa v oslabení podaril senzačný obrat, keď v závere počas troch minút otočili zdanlivo stratený zápas.
Góly: Ľ. Lukášik 2 (oba z pok. kopu), resp. Macík 2 a Budvesel. TREBOSTOVO: Ziman – Bízik, Chmúrny, Finta, Ľ. Lukášik, Ruttkay, J. Lukášik, Thomka, M. Lukášik, R. Lukášik, Pečit (Rusnák).
Turany – Oščadnica 1:1 (1:0)
Zverenci trénera Janigu vstúpili do stretnutia aktívne a hneď v úvodných minútach mal dve výborné šance Sajdák. Domáci aj naďalej dobýjali súperovu bránku a odmeny sa dočkali v 16. min. Matuška sa elegantne zbavil svojho strážcu, prihral Orolínovi a ten otvoril skóre. V 53. min sa hostia dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď Machovičom vyrazenú strelu dorazil za chrbát domáceho gólmana Gončár. Domáci mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu v 71. minúte, no Orolín nepremenil pokutový kop.
Góly: Orolín, resp. Gončár. TURANY: Machovič – Koscelník(Fečko), Marguš(Rohoň), Raček, Kúdelka, Vaňko, Huťka, Ociepka, Sajdák, Matuška, Orolín. (BREZO)

1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  2. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  3. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  4. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
  5. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
  6. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  7. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  8. Prečo Slováci nemajú rezervy?
  9. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
  10. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
  1. Ľudia vymieňajú autá za elektrobicykle. Záujem v Trenčíne rastie
  2. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
  3. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  4. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  5. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
  6. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  7. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  8. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  10. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 5 564

Bytová jednotka v Kláštore pod Znievom zhorela do tla. Rodina prišla o všetko.

Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania. Starostka prosí ľudí o pomoc.

11 h
Stromová hojdačka v Trebostove.

Aj v Turci máme čarovné miesta, kde výletníkov prekvapí obľúbená atrakcia, stromová hojdačka. Jedna z nich sa nachádza v Trebostove.