Bielikovci si prehrou podpílili konár

Ďanová
– Oravská Poruba 2:1 (2:1)
Stretnutie sa hralo od úvodu v dobrom tempe a už v 10. min mohli otvoriť gólový účet domáci, no Móric sám v šestnástke mieril iba do nôh hosťujúceho brankára. O dve minúty neskôr sa už Hyčko nemýlil a presným lobom potrestal chybu gólmana hostí. Domáci mali v 16. min šťastie po dobrej strele Koedána, ale v 25. min už bol brankár Ďanovský prikrátky na krížnu strelu Katreniaka spoza šestnástky. Hostia sa ale netešili dlho, domáci už o minútu bleskovo odpovedali po úniku Hyčka a pohodlnom zakončení Mórica. V druhom polčase domáci kontrolovali najtesnejšie vedenie, a aj keď sa väčšinou hralo medzi šestnástkami, dokázali si vypracovať niekoľko gólových príležitostí. Najväčšiu z nich spálil Móric v 69. min, keď nepotrestal zlé vybehnutie hosťujúceho brankára. Hostia si už do konca zápasu nedokázali vypracovať žiadnu gólovú šancu.
Góly: Hyčko a Móric, resp. Katreniak. ĎANOVÁ: P. Ďanovský – M. Ďanovský, Kubový, Zvoda, Doboš – A. Ďanovský, Mac-kura, Zubáň (Baka), Datko (Bucha) – Hyčko (Páleš), Móric.

Vrútky – Nižná 2:3 (1:1)
Stretnutie prinieslo obojstranne útočný futbal. Domáci tlačili hostí na ich polovicu, tí sa zas snažili každú možnosť využiť na rýchly brejk. Lokomotíva si už v prvom dejstve vypracovala niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale v koncovke sa jej nedarilo. Zákonite prišiel trest. V 38. min Oravčanom vyšla rýchla kontra, ktorú prudkým volejom úspešne zakončil Brčák. Domáci ale pred odchodom do kabín stihli vyrovnať, v 42. min sa z priameho kopu trafil Ďurkovič. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. Vrútočania mali prevahu, ale koncovka ich naďalej trápila. V 62. min zmätky domácej obrany a zaváhanie gólmana Veselovského využil skúsený Šeling. O desať minút kučerovci po druhýkrát vyrovnali. Hosťom unikol Korbeľ, ktorého center ukážkovo zúžitkoval Gregor. Potom Lokomotíva svojho súpera doslova zvierala v kliešťach, ale bez želaného efektu. Naopak, hostia boli vysoko efektívni, čo najlepšie dokumentoval v 78. min unikajúci Šeling, ktorý presne mierenou strelou k žrdi rozhodol o víťazstve svojho tímu.
Góly: Ďurkovič a Gregor, resp. Šeling 2 a Brcák. VRÚTKY: Veselovský – Rakyta (Knapík), Ondrejka, Gregor, Kmeť – Laktiš, Zeman, Mazúr, Ďurkovič – Gorgosz, Botoš (Korbeľ).

Dražkovce
– Trstená 1:2 (0:2)
Domáci začali náporom, ale boli to paradoxne hostia, ktorí sa v 8. min po pohotovej strele Bednára ujali vedenia. V 15. min mali domáci šancu vyrovnať, centrovanú loptu ale Čiliak poslal z jedenástich metrov nad bránu. V 24. min dostal ideálnu prihrávku T. Záborský, obišiel s ňou aj brankára, ale v koncovke zaváhal. V 42. min tak prišiel druhý úder hostí, keď po chybe domácej obrany skóroval Palider. Po zmene strán sa domáci snažili niečo urobiť s nepriaznivým stavom, ale v koncovke boli nedôrazní, tak ako v 62. min T. Záborský. V 78. min sa opäť vyznamenal brankár hostí, keď vyrazil strelu T. Záborského z dvoch metrov. Domácim sa podarilo znížiť v 80. min, keď sa do lopty oprel J. Záborský a z tridsiatich metrov vymietol šibenicu hosťujúcej brány. To bolo ale zo strany obidvoch mužstiev všetko, domácim sa už aj napriek veľkej snahe nepodarilo vyrovnať.
Góly: J. Záborský resp. Bednár a Palider. DRAŽKOVCE: Marčičiak – Štefanides, Noga (Gronka), Rusňák (J. Záborský), Blahušiak – Pleško, Keveš (Feranec), Matuľa, Čiljak – T. Záborský, Krasnec.

Sučany – Lisková 1:0 (1:0)
V bojovnom a nervóznom
stretnutí išli domáci do vedenia už v druhej minúte, keď po akcii na jeden dotyk prekonal hosťujúceho brankára J. Staňo. Hostia mali v prvom polčase niekoľko šancí na vyrovnanie, ale zostali nevyužité, rovnako ako dobrý strelecký pokus domáceho Bránika. Druhý polčas už zmenu skóre ne-
priniesol, aj keď domáci mali niekoľko vyložených šancí. Tatran sa v závere zameral na defenzívu, umnou taktickou hrou ubránil dôležité víťazstvo.
Góly: J. Staňo. SUČANY: Dianovský – Kališ, Hudec, Remeň (Václavík), Repovský – Časár (Frkáň), Bella, Bránik, Zelienka (T. Švec) – J. Staňo, M. Staňo
Ostatné výsledky 23. kola: Palúdzka – Černová 1:1, Žaškov – Zuberec 2:2, Lipt. Sliače – Bešeňová 0:0.

1. Černová 23 11 5 7 50:36 38
2. Sliače 23 11 5 7 35:26 38
3. Ďanová 23 11 4 8 35:29 37
4. Trstená 23 9 8 6 37:30 35
5. Žaškov 23 9 8 6 42:38 35
6. Palúdzka 23 9 7 7 49:39 34
7. Vrútky 23 10 3 10 47:46 33
8. Sučany 23 9 5 9 46:41 32