Nováčik smeruje k víťazstvu v súťaži

Fomat Martin
– Sklabiňa 7:1 (3:0)
Góly: Pčola (jeden z pok. kopu),Pánik a Martinský po 2 a Krkoška resp. Lojan.
Aj keď šláger kola skončil hladkým víťazstvom domácich, na Fomate sa v sobotu predpoludním hral obojstranne dobrý futbal. Svojim dielom sa o to postarali aj hráči Sklabine, pre ktorých bol konečný výsledok až príliš krutý. Úvod duelu ponúkol divákom vyrovnaný priebeh, pričom obe družstvá dokazovali, prečo im v tabuľke patria popredné priečky. Na úvod-
ný zásah si prítomní museli počkať až do 30. min, počas ktorej potvrdil svoje strelecké kvality Pánik. Neubehlo ani päť minút a domáci sa mohli tešiť znovu, pretože prízemnou strelou zo šestnástich metrov zaskočil hosťujúceho gólmana Krkoška. Polčasové skóre uzavrel po peknej individuálnej akcii svojim druhým presným zásahom Pánik. Po zmene strán tempo aj zásluhou neznesiteľnej horúčavy upadlo. Sily o poznanie rýchlejšie ubúdali hráčom hostí a to sa najviac prejavilo v záverečných fázach duelu. V 70. minúte po Porubovej prihrávke zvyšoval na rozdiel štyroch gólov Martinský. Na tento presný zásah dokázala Sklabiňa odpovedať gólom Lojana, ale to bolo z jej strany všetko. Hostia fyzicky odpadli a zápas sa premenil na exhibíciu Fomatu, ktorú ešte okorenili dvoma gólmi Pčola a jedným Martinský. Hráči Fomatu tak pripravili pekný darček pre Mareka Hollého, ktorý si v sobotu navliekol na prst svadobnú obrúčku.

Podhradie
– Dubové 4:1 (0:1)
Góly: Húšťa 3 (2 z pok. kopov) a A. Fleško, resp. Hrivnák.
Napriek teplému počasiu sa hral technický a behavý futbal, v ktorom sa diváci mali na čo pozerať. Vedenia sa v 17. min ujali hostia gólom Hrivnáka, ktorý si ideálne nabehol v šestnástke na spätnú prihrávku a nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu. Po inkasovanom góle domáci pridali a prevzali opraty zápasu do svojich rúk. Do polčasu si vypracovali tri gólové príležitosti, ale brankár hostí ich vychytal. Domácich k víťazstvu naštartoval Andrej Fleško, ktorý hneď po rozohrávke dostal prihrávku medzi dvoch obrancov, obišiel aj brankára a do prázdnej bránky dal vyrovnávajúci gól. Vo svojej aktivite pokračoval aj naďalej, keď po fauloch na neho domáci kopali dva pokutové kopy, ktoré premenil Húšťa. Hostia sa ani za nepriaznivého stavu nevzdávali, bojovali, ale na dostrel domácej bránky sa nedostali. Naopak, domáci po pekných kombinačných akciách stále ohrozovali bránku hostí a po jednej takejto akcii v 75. min uzavrel skóre stretnutia Húšťa svojim tretím gólom v zápase.

Mošovce
– Bystrička 0:1 (0:0)
Gól: Blažek.
Súboj posledných Mošoviec a v pokojných vodách plávajúcej Bystričky priniesol futbal slabej úrovne. Obe mužstvá hrali akoby z povinnosti a počas prvého polčasu si ani jedno z nich nedokázalo vypracovať čistú gólovú príležitosť. Preto sa ani nik nemohol čudovať, že do šatní sa odchádzalo za nerozhodného stavu 0:0. Druhý polčas začali aktívne domáci, ale pri šanci Kašubu sa v dobrom svetle predviedol brankár Bystričky. Rozuzlenie priniesla 75. minúta, počas ktorej zahrávali hostia roh. V šestnástke sa najlepšie zorientoval Blažek a nechytateľnou hlavičkou do šibenice zaistil pre svoje mužstvo tri body.

Valča B (Príbovce)
- Krpeľany 2:0 (0:0)
Góly: Garlík a Červeň.
Prvý polčas moc futbalovej krásy nepriniesol, pričom obe mužstvá boli pred bránou súpera málo nebezpečné. Častejšie sa o zmenu skóre pokúšali domáci futbalisti, ale ich sporadické príležitosti im počas prvej štyridsaťpäťminútovky odmenu v podobe gólu nepriniesli. Druhé dejstvo prebiehalo podľa podobného scenára, ale v 75. minúte vyšlo Príbovciam striedanie. Domáci tréner poslal na ihrisko Garlíka a ten svoj prvý kontakt s loptou premenil na úvodný gól stretnutia. O necelé tri minúty zvýšil na 2:0 Červeň, čím definitívne zlomil odpor hostí a pochoval ich nádeje na zisk čo i len jediného bodu.

Diviaky – Košťany 2:0 (2:0)
Góly: D. Hrivnák a Gavrik.
Domáci mali celý prvý polčas územnú prevahu, ktorú dokázali aj gólovo zúžitkovať. V 15. min sa po kombinácii Weisa a Gavrika dostal k lopte D. Hrivnák a z 8 m nezaváhal. Skóre sa menilo aj v 33. min, keď sa lopta po osi Čupka - Hrivnák dostala ku Gavrikovi a ten ju poslal druhýkrát do bránky hostí. Do druhého polčasu nastúpili gaburovci s odhodlaním zvrátiť výsledok, pridali v tempe a vytvorili si aj niekoľko gólových príležitostí, no domáci mladý brankár Ursíni svojich podržal. Najväčšiu šancu hostí nepremenil v 64. min Wehle, ktorý z 5 m prehlavičkoval bránu.

Kláštor – Kľačany 5:1 (1:1)
Góly: Kamien, L. Mravec, Mrázik, Rona a Maroš, resp. Gorgosz (pok. kop).
V slušnom zápase mali od začiatku domáci hru pod kontrolou. Hostia sa snažili rýchlymi protiútokmi prenikať pred bránku domácich, no boli to domáci, ktorí už v 8. min otvorili skóre po hlavičke Kamiena. V 40. min bol nariadený pokutový kop po ruke domáceho obrancu v šestnástke a Gorgosz vyrovnal. V druhom polčase domáci ešte pridali na dôraze a zrýchlili svoju hru. V 48. min, po strele z 20 m, skóroval Mravec. V 63. min zvyšoval náskok domáceho mužstva Mrázik. V týchto fázach hry domáci dominovali a ďalší ich gól pridal strelou z 25 m Rona. Svoju prevahu ko-runovali domáci v 85. min, keď skóre uzavrel Maroš tvrdou strelou z 30 m.

Žabokreky
– T. Teplice B 5:3 (2:1)
Góly: O. Liška 3, Buch (pok. kop) a S. Kalnický, resp. Šolc 2 (jeden z pok. kopu) a Hromada.
V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom sa v 28. min ujali vedenia hostia, keď po kombinačnej akcii skóroval Hromada. Domáci odpovedali dvoma presnými zásahmi O. Lišku. Najprv v 34. min skóroval po samostatnej akcii a v 45. min sa po prihrávke Buchu presadil hlavičkou. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, vytvárali si šance, ale boli to hostia, ktorí v 63. min po faule v šestnástke na Hromadu vyrovnali Šolcom gólom z pokutového kopu. V 65. min sa situácia zopakovala, tentokrát na druhej strane pokutový kop premenil Buch. O ďalšie tri minúty domáci zvýšili svoj náskok, kombinačnú akciu zakončil S. Kalnický. Dôraz pred bránkou súpera sa oplatil Liškovi v 73. min, keď vybojoval loptu a skóroval. Aqua ešte odpovedala v 76. min, prehru hostí zjemňoval Šolc.

6. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  7. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  8. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  9. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  10. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 854

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.