Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

O týždeň nás čaká derby ako remeň

Poltuctom gólov sa v Tepličke prezentovali hráči Turian a zdá sa, že dobrú formu z domáceho trávnika si preniesli aj na ihriská súperov. Valča aj Trebostovo získali po bode a všetci fanúšikovia sa už môžu tešiť na vzájomný duel týchto dvoch rivalov, ktorý sa odohrá budúcu nedeľu v Trebostove. Belá si zo Stráňav priviezla všetky tri body a vyvrátila zaručené predzápasové správy o jasnom víťazstve domácich.
 Ostatné výsledky: Kotr. Lúčka – Dúbrava 3:1, Záv. Poruba – Rosina 1:2, Oščadnica - Or. Jasenica 2:4.
Na klzkom teréne začali lepšie domáci a hneď v úvo-
de vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Krutek, po ňom trafil Kello žrď. Jediný gól prvého polčasu padol v 35. min, po rohu Šavola sa nekompromisnou hlavičkou
strelecky presadil Krutek. Podľa domácich nôť sa hra odvíjala aj v druhom polčase. Valčanom však v sychravom počasí zvlhol pušný prach a keďže nedokázali premeniť ani najvyloženejšie šance, prišiel zákonitý trest. V 70. minúte sa do streleckej listiny zapísal hosťujúci Marčan a bolo 1:1. Domáci sa síce snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, ale nervózny záver priniesol len dve vylúčenia. Rozhodca udelil po jednej červenej karte na oboch stranách.
 Góly: Krutek, resp. Marčan. VALČA: Burda – Krutek, Korda(Tomka), Kello, Kalnický, Šavol, Zelenec, Kucian, Bukovčan, Adamec, Žilla.
Stráňavy – Belá-Dulice 0:1 (0:1)
V obojstranne bojovnom stretnutí si obidva kolektívy vypracovali dostatok streleckých príležitostí. Domáci bojujúci o holú existenciu dali do stretnutia všetko, ale na discip-linovaný herný prejav celku z Turca to nestačilo. Najkrajší moment stretnutia sa zrodil v 36. min, keď hosťujúci Siekel strelou z 30 m opečiatkoval spojnicu brvna a žrde. O osude zaujímavého stretnutia rozhodla 42. min, keď sa po centri Burzíka hlavou presadil aktívny Hulej.
 Gól: Hulej. BELÁ-DULICE: Cagarda – Mazurák, Ondrla, Siekel (Matejčík), Lučanský, Burzík (Ďanovský), Fazika, Šulan, Páleš, Hulej, Delton (Kopiš).
Teplička – Turany 2:6 (1:4)
Turany začali v Tepličke ako z futbalovej učebnice a už v 2. min sa ujali vedenia po presnej strele Ociepku. Ten istý hráč sa v 17. min najlepšie zorientoval v šestnástke hostí a zvýšil na 0:2. Domácim sa síce podarilo skorigovať výsledok, ale s chuťou hrajúci Turanci stihli ešte pred odchodom do šatní dvoma presnými zásahmi upraviť polčasový výsledok na 1:4. V druhom polčase gólová prestrelka pokračovala. Najskôr dostal hostí do štvorgólového trháku Rohoň, potom znížil na 2:5 domáci Belák, pričom sa o konečnú podobu výsledku postaral po peknej Matuškovej prihrávke Orolín.
 Góly: Lisko a Belák resp. Ociepka 2, Marguš, Matuška, Rohoň a Orolín. TURANY: Machovič - Fečko, Majerík (Kostelník), Raček, Kúdelka, Vaňko, Rohoň (Meliš), Orolín, Marguš (Sajdák), Matuška, Ociepka.
Tvrdošín – Trebostovo 2:2 (1:1)
Na Orave sa tretí celok tabuľky prezentoval umnou obranou, ale rýchlymi protiútokmi nezabúdal ani na ofenzívu. Po tom, ako sa po góle Fintu dostalo Trebostovo do vedenia, domáci súpera zatlačili a dvoma gólmi dokázali zvrátiť priebeh stretnutia. Šťastena sa nakoniec priklonila na stranu hostí, ktorým k cennému bodu pomohol vlastným gólom hráč Tvrdošína Baláž.
 Góly: Plančo a Novák, resp. Finta a Baláž (vlastný). TREBOSTOVO: Ziman – Chmúrny, Bízik, M. Lukášik, Thomka, Ľ. Lukášik, J. Lukášik, Finta, Rusnák, Ruttkay, Ľ. Lukášik.