Predminulý rok prúd vody stekal po celej pešej zóne približne na kilometrovom úseku. V koryte ju držal vždy jeden z vysokých obrubníkov. Teraz sa dĺžka dočasného potoka skrátila. Nová pešia zóna je totiž bez obrubníkov a voda z nej odteká nielen do kanalizácie, ale aj na susedné parcely, kde vsakuje do pôdy. Po dlažbe už voda počas intenzívnych dažďov prúdom netečie, ale hromadí sa priamo v centre mesta medzi radnicou a kúpeľným domom Kollár, pri ktorom ju kanalizačný otvor nestačí pohltiť.
Ulicu SNP zásobuje dažďovou vodou aj Školská ulica, preto dočasný potok preteká pešou zónou pozdĺž kúpeľného areálu. O tomto probléme hovoril na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva aj poslanec Jaroslav Mališ. Čo treba urobiť, aby sa obyvatelia, návštevníci mesta a kúpeľní hostia, medzi ktorými sú aj telesne postihnutí, nemuseli prechádzať teplickým centrom v gumených čižmách? Odpovedá Alexander Chvojka z teplického mestského úradu: „Dažďové vody z nového námestia treba odviesť do potoka. Do splaškovej kanalizácie sa neodvádzajú pre to, aby nezahltili nielen ju, ale ani čistiareň odpadových vôd v Diviakoch. Na Školskej ulici odvádzajú dažďové vody dve dažďové vpuste, ktoré boli pri výstavbe odstavného pruhu zaústené do existujúceho kanalizačného zberača na Ul. 9. mája. Odvtedy sa tam dažďová voda nehromadí. Vyriešiť treba iba odvodnenie úseku Ulice SNP od križovatky so Školskou ulicou po liečebný dom Veľká Fatra, kde ale nie je žiadny kanalizačný zberač. Technicky by sa mohlo na to využiť to isté potrubie ako na odvedenie vody z hlavného námestia, ale to by musel najskôr posúdiť projektant. Profil potrubia musí zodpovedať množstvu zrážok počas celého roka.“
Architektúra centrálneho námestia medzi radnicou a liečebným domom Veľká Fatra je už síce na papieri a projek-tanti ho prezentovali občanom i poslancom, ale samotná realizácia je podmienená úspešnosťou celého projektu pri hodnotení a poskytovaní prostriedkov zo štrukturálnych fondov Európskej únie. (GG)