Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
AQUA SKÚŠALA AŽ PIATICH SRBSKÝCH HRÁČOV

Favorit z Teplíc síce vyhral, ale len o skóre

Víťazmi 18. ročníka turnaja o Pohár starostu obce, ktorý sa v sobotu odohral vo Valči, sa podľa očakávania stali futbalisti Turčianskych Tep-líc.

Valča – MŠK Fomat Martin 1:1 (0:0) Úvodný zápas turnaja priniesol kvalitný futbal. Obojstranne sa hralo vo vysokom tempe, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V 5. min sa do prvej šance dostal Pánik, ale v dobrej pozícii neprestrelil Burdu. Za domácich neskôr po Šavolovom centri kontroval Horváth, ale jeho hlavičke chýbali centimetre. Staronová posila Valčanov mala aj ďalšiu príležitosť, pri ktorej sa ale vyznamenal Martvoň. Po zmene strán mali viac z hry Kovalčíkovi zverenci a zásluhou zvýšenej aktivity si vypracovali niekoľko šancí. Prvé z nich ostali nevyužité, ujala sa až Šavola strela, ktorou ukážkovo prestrelil inak výborne chytajúceho Martvoňa. Fomat potom mohol knokautovať Hanuliak, ale hosťom pomohlo brvno. Práve tento moment stal domácich víťazstvo, lebo v poslednej minúte Pánik prízemnou strelou k bližšej žrdi vyrovnal.  Góly: Šavol, resp. Pánik. VALČA: Burda – Adamec, Pravňan, Zelenec, Žilla – M. Lettrich, Bukovčan, Horváth, Šavol – Krutek, Kello (Kucian). MŠK FOMAT: Martvoň – Kováčik, F. Hollý, Pavlovič, Kosinka – M. Fučela (Kmeť), M. Hollý, Zboja, Valko (Kupčík) – Martinský, Pánik. Turčianske Teplice – Turany 0:0 Favorit v tomto zápase skúšal až piatich hráčov zo Srbska, čo jeho výkon poznačilo. Hra zo strany druholigistu nebola presná, dlhšie sa na ihrisku hľadal. Navyše, Turanci hrali pozorne v obrane, pričom každú možnosť využívali na rýchle brejky. Už prvý z nich zaváňal gólom, no Marguš v dobrej pozícii netrafil bránu. Kanonier štvrtolgistu mal prsty aj v ďalšej šanci, ale výborným zákrokom sa prezentoval Srb Kužmič. Postupne sa prebúdzala aj Aqua, ale Privitzerov volej a ani Rešetárova delovka do stredu brány zmenu skóre nepriniesla. V druhom dejstve poslal tréner Kurek na ihrisko až 9 nových hráčov, ale tí pokračovali v šľapajach svojich predchodcov. Na druhej strane Kuzmič vychytal Fazyku a potom si poradil aj s Koscelníkovou hlavičkou.  AQUA – prvý polčas: Kuzmič – Ladňák, Volna, Kravárik, Cvetič – Alexič, Ižip, J. Koleno, Novakovič – Privitzer, Daljevič. AQUA – druhý polčas: Kuzmič – Nemec, Scherer, Ižip, P. Koleno, Endresl, Janák, Schmidt, Slatinský – Novosedliak, Rešetár. TURANY: Machovič – Majerík, Raček, Kúdelka, Fečko – Rohoň (Koscelník), Fazyka, Vaňko, Meliš – Ociepka, Marguš. Turany – Fomat Martin 2:1 (2:0) Martinčania mali počas celého stretnutia viac z hry, ale väčšina ich akcií končila pred šestnástkou obetavou hrajúcich Turancov. Tí sa opäť spoliehali na rýchle brejky, pričom dva dokázali využiť. V 15. min Koscelník pekne vysunul Marguša, ktorý prízemnou strelou otvoril skóre. Ten istý hráč po ďalších pätnástich minútach pridal svoj druhý presný zásah, tentoraz sa po Rohoňovej prihrávke presadil nechytateľným volejom. Na začiatku druhého polčasu Fomat znížil. M. Hollý kolmicou vyzval Pánika, ktorý chladnokrvne obišiel Machoviča a strelou pod brvno vykresal nováčikovi piatej ligy iskričku nádeje. Tá sa ale už nerozhorela, ďalšie šance už Martinčania nevyužili.  Góly: Marguš 2, resp. Pánik. TURANY: Machovič – Majerík, Raček, Kúdelka, Fečko – Rohoň, Vaňko, Ociepka, Meliš – Koscelník, Marguš. MŠK FOMAT: Martvoň (Harman) – Kováčik, F. Hollý, Pitoňák (M. Fučela – Poruba), Kosinka – Kmeť, Pavlovič, Zboja (M. Hollý), Miček (Valko) – Martinský (Kutman), Pánik. Valča – Turčianske Teplice 1:3 (0:1) Aqua sa oproti prvému zápasu viditeľne zlepšila, od prvých minút mala réžiu stretnutia jasne v rukách. Domáci sa ale dlho úspešne bránili, inkasovali až v závere polčasu, keď Daljevičovu strelu Burda iba vyrazil pred J. Kolena, ktorý bez problémov dorazil loptu do siete. Chvíľu po zmene strán sa pred Burdom osamotení ocitli dvaja Tepličania. Privitzer sa neulakomil a ideálne ponúkol gól Novosedliakovi, ktorý bezpečne trafil prázdnu bránu. O päť minút inkasovali domáci ďalší úder, Slatinského strela z 30 metrov vymietla pavučinu v ľavom hornom kúte. Za Valčanov skórovali Tepličania. Volna si pri malej domov nerozumel s brankárom Kužmičom a jeho prihrávka na prekvapenie všetkých skončila v sieti. Víťazstvo Aquy ešte mohol prikrášliť Schmidt, no jeho strela opečiatkovala žrď.  Góly: Volna (vlastný), resp. J. Koleno, Novosedliak a Slatinský. VALČA: Burda – Kalnický, Pravňan (Cíger), Žilla, Zelenec – Šavol (Hanuliak), Bukovčan, Horváth, Kucian, Krutek – Kello (Lettrich). AQUA – prvý polčas: Kuzmič – Ladňák, Ižip, Kravárik, Volna – Alexič, Rešetár, J. Koleno, Scherer – Janák, Daljevič. AQUA – druhý polčas: Kužmič – Ladňák, Scherer, Volna, Cvetič – Endresl, Novakovič, Slatinský, Schmidt – Novosedliak, Privitzer. Konečná tabuľka turnaja 1. Turč. Teplice 2 1 1 0 3:1 3 2. Turany 2 1 1 0 2:1 3 3. Martin 2 0 1 1 2:3 1 4. Valča 2 0 1 1 2:4 1 Najlepším hráčom turnaja sa stal J. Koleno z Turčianskych Teplíc, brankárom T. Machovič z Turian. P. Kurek, tréner T. Teplíc: - Turnaj splnil svoj účel. Vyskúšal som v zápasoch veľa hráčov, vy-tvoril som si obraz o ich herných schopnostiach a výkonnosti. Mali sme na skúške piatich futbalistov zo Srbska, dvaja z nich ma zaujali. Ide o brankára Kužmiča a útočníka Daljeviča. Budeme rokovať s ich manažérom, uvidíme, či sa dohodneme. D. Kúdelka, kapitán Turian: - Myslím, že môžeme byť s našimi výkonmi spokojní. Hrali sme iba s dvanástimi hráčmi, napriek tomu sme držali krok s Tepličanmi a vyhrali nad Fomatom. Snažili sme sa vychádzať predovšetkým so zabezpečenej obrany, pričom vychádzali nám aj rýchle brejky. V nastávajúcej sezóne sa zas chceme v tabuľke o niečo posunúť, radi by sme skončili do 3. miesta. M. Hollý, hrajúci tréner MŠK Fomat: - K dispozícii som mal 19 hráčov, pričom ôsmi z nich sú ešte v dorasteneckom veku. Turnaj bol dobrou prípravou pred ostrým štartom, prišiel nám vhod. Odohrali sme dobré zápasy, škoda len , že v útočnej fáze nám to občas trošku škrípalo. M. Kovalčík, tréner Valče: - Vyskúšali sme si zloženie jednotlivých formácií, pričom niektorí hráči ma uspokojili viac, iní menej. V súčasnosti sa nachádzame v štádiu hľadania základnej zostavy. Okrem brankára potrebujeme káder vystužiť ešte jedným kvalitným stopérom a záložníkom. Potešili ma návraty Horvátha s Pravňanom, máme záujem aj o Lettricha. Jeho prestup z Tep-líc je na dobrej ceste. ROMAN KOPKA

1. Aj matematika sa dá skrotiť
  2. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  5. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  6. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  7. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!