Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky
NAJPRV ZLOŽILI REPARÁT, POTOM OPÄŤ PREHRALI

Po streleckých hodoch trápili Aquu suchoty

Žiar n. Hronom – Turč. Teplice 2:0 (0:0)

II. LIGA Úvodné dejstvo veľa pekných futbalových momentov neprinieslo. Hru obidvoch tímov poznačili viaceré nepresnosti, prakticky sa nebolo na čo pozerať. Domáci mali síce územnú prevahu, ale ani z viacerých štandardných situácií nič nevyťažili. Aj po zmene strán sa zväčša hralo medzi šestnástkami, hráčom v rozhodujúcich okamihoch chýbal moment prekvapenia a schopnosť dotiahnuť sľubne črtajúce sa akcie do finálnej prihrávky. V 65. min sa o vzruch v hľadisku postarali hostia, keď Privitzer prenesením ťažiska hry na opačnú stranu poslal do príležitosti J. Kolena, ale jeho strela minula bránu. V 70. min takmer zahrmelo na druhej strane. Domáci po rohovom kope nastrelili žrď a opakovanú strelu Savič zázračne vyrazil. O tri minúty však už gólman hostí po ďalšom rohovom kope nestačil na hlavičku Páleníka, ktorý z malého vápna poslal svoje mužstvo do vedenia. Kurekovci sa potom snažili vyrovnať, ale ich úsilie brzdila nepresná prihrávka, takže favorit prežil zvyšok minút bez väčších obáv. Naopak, zverenci trénera Rosinského si náskok a zisk troch bodov ešte poistili. Stalo sa tak v 84. min, paradoxne po priamom kope Tepličanov, ktorý J. Koleno zle rozohral. Domáci sa zmocnili lopty a rýchly brejk strelou pomedzi nohy úspešne z bezprostrednej blízkosti zakončil Orávik. Za zmienku ešte stojí Kravárikova strela spoza šestnástky, ale nakoniec ani tá už zmenu skóre nepriniesla. Turč. Teplice – Lipany 5:4 (1:2) V opakovom stretnutí 1. kola boli diváci svedkami strelec-kých manévrov. Zo začiatku to na gólové hody ani nevyzeralo, veď prvá rozbuška vybuchla až v 40. min, keď nedorozumenie domácej obrany potrestal M. Drobňák. Aqua kontrovala bleskovo a z Kolenovej kolmej prihrávky už o minútu ťažil Privitzer, ktorý dokonale obstrelil brankára. V bláznivom závere prvého dejstva sa skóre menilo ešte raz, Š. Jacko ďalekonosnou strelou z priameho kopu zahanbil gólmana Vavra. Po zmene strán zverenci trénera Kureka v rozpätí 16 minút tromi presnými zásahmi obrátili priebeh stret-nutia vo svoj prospech. Všetko to naštartoval opäť J. Koleno, na ktorého rohový kop najvyššie vyskočil Kravárik a v 56. min vyrovnal. O ďalšie štyri minúty už domáci viedli. Najlepší hráč Aquy vymyslel ďalšiu gólovú prihrávku, na ktorú strelou k žrdi zareagoval striedajúci Endresl. V 72. min Vavrov výkop doletel až pred šestnástku hostí, ktorí si s ním ale neporadili a ich obrovskú chybu využil Privitzer, ktorý pridal svoj druhý gólový zápis. Východniari ale nezložili zbrane a po sérii chýb Tepličanov Janák v pokutovom území zbytočne fauloval protihráča a Džubák s istotou premenil pokutový kop. Definitívne rozhodnutie priniesla 87. min, keď Kravárik spoza šestnástky z priameho kopu trafil šibenicu. Hostia v nadstavenom čase ešte znížili, ale gól Ľ. Jacko iba zjemňoval ich prehru.  Góly: 41. a 72. Privitzer, 56. a 87. Kravárik a 60. Endresl, resp. 40. M. Drobňák, 45. Š. Jacko, 77. Džubák (z pok. kopu) a 90.+ Ľ. Jacko. AQUA: Vavro – Lehotský (90. Nemec), Ižip, Kravárik, Ladňák – Schmidt, J. Koleno, Scherer, Slatinský (46. Endresl) – Privitzer, Janák (90. Očkay). Rozhodoval: Gábor. Diváci:250.

7. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  8. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  10. Na konci tohto bezplatného IT kurzu môžete získať dobrú prácu 6 115

Na prácach v komunitnej záhrade v Priekope sa podieľali aj najmenší.

Komunitná záhrada bude aj miestom detskej zábavy a oddychu. Po včerajšej brigáde naberá budovanie reálne kontúry.