FUTBAL - I. QUICK TRIEDA

Nečakaná bomba vybuchla v Príbovciach

Valča B (Príbovce)
– Dražkovce 4:1 (0:1)
Stretnutie sa od začiatku hralo vo veľmi slušnom tempe. Hostia hrali v prvom polčase po vetre a aj preto mali viac z hry. Z tejto výhody veľa nevyťažili, pretože sa im podarilo streliť len jeden gól. Ten padol v 39. min, keď sa po centri do šestnástky najlepšie zorientoval Čiljak a otvoril skóre. Domáci zvládli druhé dejstvo na výbornú hlavne vďaka trom presným zásahom Matúša. V 60. min naštartoval obrat Lukašík, ktorý hlavou predĺžil dlhočizný výkop brankára Mičecha až do siete. Potom už na hracej ploche úradoval strelecky dispono-vaný Matúš. Jeho gólový apetít definitívne rozhodol o tom, že všetky tri body zostali doma.
nGóly: Matúš 3 (1 z pok. kopu) a Lukašík, resp. Čiliak. VALČA B: Mičech – Cíger, Poživenec, Kmeť, Staňo – Gavlík, Červeň (Karlovský), Svitač (Romančík), Janík – Lukašík, Matúš. DRAŽKOVCE: Drahoš – Blahušiak, Ilgo, Štefanides – Noga, Matula, Vereš, Pleško – Čiliak, Záborský, Košút.

Turč. Teplice B
– Turč. Štiavnička 1:3 (1:1)
Vo vyrovnanom stretnutí to dlho vyzeralo tak, že obaja súperi si body podelia. Gólový účet duelu otvorili hostia, ale domáci tím dokázal vyrovnať tesne pred koncom prvého polčasu. Nerozhodný stav 1:1 vydržal až do 83. min. Počas nej zahrávali zverenci trénera Petríka priamy kop a utešenou strelou z hranice šestnástky strhol vedenie na ich stranu Bartoš. Potom vrhli Tepličania všetky sily do útoku, ale vytúženého vyrovnania sa nedočkali. Naopak, výsledkovú definitívu stanovil presným zásahom zo značky pokutového kopu Paško.
nGóly: Ďuris resp. T. Rataj, Bartoš a Paško (pok. kop). T. TEPLICE B: Miazdra – Nováčik, Kubík, Rybár, Ďanovský, Endresl, A. Jeluš, Rešetár, M. Jeluš, Šperla, Ďuris. T. ŠTIAVNIČKA: Chalúpka – Paško, Jakubský, Štefaničiak, Čujko – Krištofík (Chmúrny), Bartoš, Tomka, M. Rataj (Štípala) – Gregor, T. Rataj.

Košťany – Diviaky 1:3 (1:1)
Na hre domáceho tímu sa prejavila absencia troch hráčov základnej zostavy, pričom najciteľnejšia bola absencia strelca Muchu. V bojovnom stretnutí sa ujali vedenia hostia. V 15. min prekvapil koštianskeho brankára strelou z 25 m Jaro Koleno. O necelých desať minút bolo vyrovnané, to sa po centri M. Wehleho za-skvel nádherným volejom Déri. Opatrný futbal pokračoval aj po zmene strán. Obidvaja aktéri sa sústredili na pozornú defenzívu a čakali na chybu súpera. Ako prví sa jej dopustili domáci a disponovaný súper to dokázal využiť Lukáčom. Košťanci dokázali po inkasovanom góle stupňovať tempo, ale svoje dve sľubné príležitosti nedokázali premeniť. Potom prišiel zákonitý trest a Čupka svojím presným zásahom stanovil konečný výsledok.
nGóly: Déri, resp. Jar. Koleno, Lukáč a Čupka. Košťany: Čordáš – Labaš, Krkoša, Václavík, Melnik – Paulovič (Kšenzuliak), Kovalčík, M. Wehle, Déri – Dudášik, R. Wehle (Kačica). DIVIAKY: Poništ – Kubica, Ján Koleno (Klein), Kubatka, Jar. Koleno – Čupka, Lukáč, Kviatkovský, P. Šefraník, M. Šefraník, Ursíni.

Dubové – Bystrička 1:0 (0:0)
Družstevník od začiatku zápasu zatlačil Bystričku na jej polovicu, z čoho pramenili aj jeho šance, avšak nepresnosť domácich
strelcov alebo výborne chytajúci brankár Hübner nedovolil domácim dlho otvoriť účet stretnutia. V 20. min dokonca zlikvidoval nariadený pokutový kop. V druhom polčase domáci zvyšovali svoj tlak a z množstva šancí sa ujala len ďalekonosná strela z 30 m pravého obrancu Virtela v 70. min, keď presne trafil pod brvno a rozveselil domácich hráčov aj fanúšikov. Bystrička sa snažila o vyrovnanie, ale jej sporadické útoky domáca obrana ešte pred šestnástkou zastavila.
nGól: Virtel. Dubové: P. Lettrich – L. Lettrich, M. Vereš, D. hrivnák, Virtel – Bulík (Kijonka), Tencer (Dírer), Ambróz – J. Hrivnák, Musil, P. Vereš. Bystrička: Hübner – Košút, Bielik, Prievara, Blažek – Masár, Roman (Človiečik), Žiačik, Baláž – Marko (Greško), Paško (Vilček)

Podhradie – Kláštor 4:1 (4:0)
Od začiatku stretnutia sa domáci pod vedením nového trénera pustili s vervou do súpera a už v 9. min otvoril skóre Húšťa. Domáci aj naďalej útočili a v 20. min po úniku A. Fleška po pravej strane a jeho spätnej prihrávke zvyšoval ich náskok opäť Húšťa. O ďalšie štyri minúty už bolo 3:0, keď M. Fleško ideálne prihral Hradilovi a ten trafil šibenicu brankára Slezáka. Svoju streleckú potenciu adamcovci dovŕšili v 26. min, keď Bella doslova napodobnil Hradila. Domáci sa po štvorgólovom náskoku „upokojili“, dali šancu hráčom z lavičky, čo hostia dokázali využiť len na strelenie jediného gólu. V 63. min Mrázek unikol domácej obrane po ľavej strane a strelou z dvadsiatich metrov prekonal striedajúceho brankára Roľka. Kláštorčania ohrozovali domácu bránku najmä strelami z priamych kopov, ale mladý Roľko sa predstavil v dobrom svetle a ďalšiu strelu už za svoj chrbát nepustil.
nGóly: Húšťa 2, Hradil a Bella, resp. Mrázek. Podhradie: Rentko (Roľko) – Kondek, Chmúrny, Bárdy – M. Fleško (Buocik), Húšťa, Kostra, Bella – A. Fleško, Hudec, Hradil (Koťka). Kláštor: Slezák – Cabada. Uhliarik, Mrázek, P. Kamien (Slivka) – P. Šmiček, Maroš, L. Mravec, T. Mravec (Šumichrast) – J. Šmiček, M. Kamien.

Krpeľany
– Žabokreky 1:3 (0:2)
Už od úvodných minút boli skúsenejší hostia jasne lepším mužstvom. Mladí hráči Dynama mali prílišný rešpekt pred súperom, a tak už v 3. min center do päťky usmernil za brankárov chrbát S. Kalnický. V 15. min hostia nepremenili pokutový kop, ponúknutú príležitosť nevyužil M. Kalnický. Na druhý gól však hostia dlho nečakali. V 23. min S. Kalnický po centri z priameho kopu hlavou usmernil loptu do siete. Druhý polčas začal pre domácich sľubne, keď v 47. min faulovali hostia v pokutovom území Goliera a nariadenú jedenástku s istotou premenil Milanec. Hostia vzápätí odpovedali a Hulej z priameho kopu stanovil konečný výsledok. Domáci už nenašli dostatok síl na zvrat v zápase, hostia kontrolovali priebeh hry a tak sa do konca už skóre nemenilo.
nGóly: Milanec (z pok. kopu), resp. S. Kalnický 2 a Hulej. KRPEĽANY: Milan – Hajas, Šeregely, M. Vaňko, R. Vojt – Brveník, Milanec, M. Vojt (P. Vaňko), Kráľ (Jančo) – Golier, Slavkovský (Krajinčiak). ŽABOKREKY: Krúpa – O. Liška, Javornický (Kysel), R. Liška, Wenke - Hulej (Štefanides), Buch, Štefánik, Fodrek (Repka) – S. Kalnický, M. Kalnický.

Turčianske Kľačany
– Sklabiňa 5:0 (1:0)
Diváci videli výborný zápas dvoch vyspelých mužstiev. Hostia od začiatku produkovali útočný futbal, no boli to domáci, ktorí sa už v 6. min ujali vedenia, keď sa strelou z priameho kopu zaskvel G. Maron. Hostia po góle ešte zvýšili obrátky, zatlačili domácich na celé minúty na ich polovicu, ale útočná aktivita Sklabinčanov končila na hranici šestnástky, kde ich zastavovala dobre organizovaná domáca obrana. Domáci v prvom polčase hrozili z rýchlych brejkov, ktoré však mladým domácim útočníkom Nosákovi a Hyklovi nedovolil dotiahnuť do gólového konca skúsený Fučela. Po obrátke mali aj naďalej viac z hry hostia, ale domáci výborne vykrývali priestor a rýchlymi protiútokmi sa dostávali do šancí. Keď v 65. min zvyšoval vedenie skalákovcov Nosák, tak sa domáci dostali do psychickej výhody, ktorú využili na strelenie ďalších gólov, najmä po príchode Penteka na ihrisko. Vysoká prehra je pre hostí krutá, keďže to boli oni, ktorí mali viac z hry po celý zápas.
nGóly: Pentek 2, G. Maron, Nosák a Lukaček. T. Kľačany: M. Poništ – Gorgosz, Machovič, Gregor, Daubner – Páleš, G. Maron (T. Poništ), Lukaček, Kvietok (Mažáry) – Hykl (Pentek), Nosák. Sklabiňa: Jadroň – Dvorský (Lojan), Ľ. Blizniak, Fučela, J. Blizniak – Úradníček, Truchlík, Rendek, Lörinc, Bambušek, Jančovič. (RB)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?