Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky
FUTBAL - V. LIGA B

Líder doma zakopol, ale ostáva prvý

V piatom kole Ďanová iba remizovala s Or. Veselým, no napriek tomu si udžala vedenie v tabuľke.

Vrútky si zas z Liptova pri-viezli cenný bod, remíza s Lipt. Sliačmi by im mohla zdvihnúť nahlodlané sebavedomie. Ambiciózny Martin sa natrápil s posledným Žaškovom, odpor húževnatého súpera zlomil až v druhom polčase. Ludrová ako- tak držala krok so Sučanmi len v prvom polčase, po zmene strán domáci aj bez vylúčeného J. Staňa tromi gólmi rozhodli o svojom víťazstve. Tatran sa nenápadne derie hore, po piatom kole je už tretí.

Ďanová – Oravské Veselé
1:1 (1:1)
V súboji mužstiev, ktoré sa veľmi dobre poznajú, sa hral spočiatku opatrný futbal. O prvé vzrušenie divákov sa postaral Markovič, ktorý v šestnástke fauloval protihráča a následne nariadený pokutový kop premenil Gužík. V 17.min práve Markovič centrovanou loptou našiel Mórica, no jeho hlavička z piatich metrov si cestu do brány nenašla. O minúty sa však domáci dočkali. Hyčko sa odhodlal k veľkému sólu, prešprintoval troch súperov a delovkou z 10 m krásne vyrovnal. V druhom polčase bolo na ihrisku viac nervozity, kvalita sa z trávnika postupne vytratila. Hra sa odvíja prevažne v strede poľa, dlho sa nebolo na čo pozerať. Napriek tomu mohli domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale po Zubáňovej strele z 20 m úspešne zasiahol hosťujúci brankár Kolenčík. Z diaľky ho potom ešte ohrozil Kováč a bodku za zápasom dal Móric, ktorý z uhla trafil iba tyč.
n Góly: Hyčko, resp. Gužík (pok. kop). ĎANOVÁ: Plešo – M. Ďanovský, Kubový, Volna, Markovič – Doboš, Žihľavník, Datko (Zubáň), Kováč – Móric, Hyčko.

Martin – Žaškov 2:1(0:1)
Fomat mal od úvodných minút miestami až drvivú prevahu, no po prvom polčase odchádzali s jednogólovým vedením do kabín hostia. V 10. min im vyšiel rýchly brejk, ktorý prízemnou strelou k žrdi gólovo zakončil Kováč. V 12. min sa do lopty oprel Krkoška, no Oravčanom pomohlo brvno. V 33. min po faule na F. Hollého zahrával pokutový kop Pčola, ale hosťujúci brankár smer jeho strely vystihol a loptu vyrazil. Pčola mal prsty aj v ďalšej šanci, no ani v 36. min mu nebolo súdené skórovať. V závere prvého dejstva sa konštrukcia brány triasla ešte raz, Pánikova strela skončila na žrdi. Aj v druhom polčase mal Fomat hru pevne v rukách a bolo len otázkou času, kedy praťažená obrana hostí inkasuje. Stalo sa tak v 65. min. Po sérii možností sa v neprehľadnej situácii najlepšie zorientoval Pánik a zblízka vyrovnal. Už o tri minúty Martinčania viedli. Krkoška sa spoza šestnástky ideálne oprel do lopty a strelou pod brvno rozveselil domáci tábor priaznivcov. Zverenci hrajúceho trénera M. Hollého mohli pridať i ďalšie góly, no Martinský hlavou trafil iba žrď a Pčola zas pozahadzoval čo sa len dalo.
n Gól: Pánik a Krkoška, resp. Kováč. MARTIN: Martvoň – Pavlovič, F. Hollý, Černák, Kosinka – Zboja (Ružička), Pčola, Krkoška, Thomka (Martinský) – M. Hollý, Pánik (Kmeť).

Sučany – Ludrová 3:0 (0:0)
Tatran začal v zápase s nováčikom nebojácne a už v 5. min Kačák prízemnou strelou vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára. Aktivita domácich pokračovala a Šibík v 15. min z dobrej pozície netrafil bránu. O päť minút neskôr po osi Bránik – Kačák sa do šance dostal M. Staňo, ale jeho strelu gólman hostí dokázal s námahou vytesniť na roh. Hneď po jeho zahraní sa do streleckej listiny mohol zapísať J. Staňo, ale svoju tutovku nevyužil. Rovnako sa v závere polčasu neujali ani pokusy Časára a Kačáka. Aj v druhom dejstve držali opraty stretnutia v rukách zverenci trénera Makovníka a nič na tomto fakte nezmenilo ani vylúčenie J. Staňa. Domáci sa ešte viac zomkli a v 65. min bola ich snaha korunovaná gólom Remeňa, ktorý hlavou perfektne zužitkoval Kališov center. V 73. min sa Sučany radovali po druhýkrát, ich vedenie strelou k žrdi poisťoval Bella. V závere, keď už hostia riskovali, domácim vyšiel rýchly brejk, na ktorého konci sa z presného zásahu tešil M. Staňo.
n Góly: Remeň, Bella a M. Staňo. SUČANY: Dianovský – Kališ, Václavík (Švec), Remeň, Bella – M. Staňo, Šibík, Časár (Zelienka), Bránik – J. Staňo, Kačák (Frkáň).

Liptovské Sliače – Vrútky
0:0
V prvom dejstve mali viac z hry domáci a veru pred brankárom Veselovským viackrát horela tráva. Liptáci však ani jednu zo svojich šancí nevyužili, Lokomotíva prežila polčas bez ujmy. Po zmene strán hostia evidentne ožili. Nielenže vyrovnali hru, ale častejšie zamestnávali aj domáceho gólmana. Vrútočanov môže najviac mrzieť nezvládnuté prečíslenie troch ich hráčov na jedného súpera, ktoré zmenu skóre neprinieslo. Zverenci trénera Lamoša sa dočkali aj gólu, no Mazúr sa nakoniec z neho nemohol radovať, pretože rozhodcovia odmávali ofsajd. V 75. min unikol domácim hráčom Knapík, ale svoj samostatný nájazd nepremenil. Vzápätí sa na druhej strane vyznamenal Veselovský, ktorý končekmi prstov vytlačil loptu smerujúcu pod brvno na roh. V závere ešte divákov zaujala strela skúseného Letrika spoza šestnástky, no ani tá už korenie futbalu nepriniesla.
n VRÚTKY: Veselovský – Sojčák, Prjevara, Knapík, Rakyta – Zeman, Letrik, Ďurkovič, Kmeť – Mazúr, Korbeľ.

n Ostatné výsledky 5. kola: Palúdzka – Nižná 4:2, Bešeňová – Lisková 2:1, Trstená – Zuberec 8:2.
1. Ďanová 5 3 2 0 8:2 11
2. Palúdzka 5 3 0 2 13:7 9
3. Sučany 5 3 0 2 10:7 9
4. Zuberec 5 3 0 2 10:13 9
5. Trstená 6 2 2 1 12:4 8
6. Martin 5 2 2 1 10:8 8
7. Lipt. Sliače 5 1 3 1 7:4 6
8. Bešeňová 5 2 0 3 5:4 6