Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. QUICK TRIEDA

S plným počtom bodov už len nováčik

Sklabiňa – Dubové 0:0
Od úvodného hvizdu produkovali obaja súperi priemerný futbal. O niečo aktívnejší boli domáci hráči, ale ich mierna herná prevaha im ovocie v podobe gólov ne-priniesla. Sklabiňa si počas prvého dejstva dokázala vypracovať dve dobré príležitosti, ale ani Truchlík a po ňom Rendek neprekonali pozorného P. Lettricha. V druhom polčase sa Sklabinčania pokúšali so stretnutím niečo urobiť. Blízko ku gólu mal striedajúci Jančovič, ale jeho príležitosť zastavila žrď hosťujúcej brány. Dubovčania sa zamerali na pozornú defenzívu a navyše sa mohli spoľahnúť na svojho brankára, ktorý bol jednoznačne najlepším mužom na ihrisku. Táto taktika im nakoniec stačila na zisk dôležitého bodu.
n SKLABIŇA: Jadroň – J. Blizniak, Ľ. Blizniak, Dvorský (Lojan), Rendek – Lörinc, Bambušek, Úradníček, Fučela – Žilák, Truchlík (Jančovič). DUBOVÉ: P. Lettrich – L. Lettrich, Kamien, Hulla (Košťan), D. Hrivnák, Kijonka, Tencer, Virtel, J. Hrivnák (Fóbel), Paľovčík, Bulík.

Dražkovce – Podhradie
4:0 (2:0)
Obaja súperi mali doteraz na svojom konte po sedem bodov, ale na ihrisku sa počas celého duelu hralo podľa domácich nôt. Okrem štyroch gólov na-strelili Dražkovčania ešte jednu tyč a tri brvná. Až na posledný presný zásah Blahušiaka, ktorý padol z pokutového kopu, boli všetky ostatné veľmi podobné. Každému predchádzala pekná kombinácia, na konci ktorej stál domáci útočník Rapan. Tento hráč dosiahol hetrik, ale ak by zachoval v koncovke väčší pokoj, mohol sa jeho strelecký účet rozrásť oveľa viac. Dražkovčania vyhrali úplne zaslúžene a svojím výkonom naznačili, že s nimi v každom prípade treba počítať.
n Góly: Rapan 3 a Blahušiak (pok. kop). DRAŽKOVCE: Marčičiak – Štefanides, Blahušiak, Ilgo, Murček – Pleško, Noga (Drahoš) Čiliak, Matula (Krasnec) – Záborský (Hornák), Rapan. PODHRADIE: Rentko – Bárdy (Vyletel), Burda, M. Fleško, Koťka, Hudec, Húšťa, A. Fleško, Hradil, Bella, Kostra.

Bystrička – Košťany 4:1 (1:0)
Dôležitosť zápasu obom aktérom zväzovala nohy a v úvodných pasážach duelu prevládala na hracej ploche nervozita. V 9. min mal dobrú príležitosť domáci Bízik, ale od tohto momentu sa futbal z ihriska na dlhé minúty vytratil. Bystričku postavil na nohy gól zo 44. min a ním uštedrila Košťancom poriadny úder. Navyše, hneď v úvode druhého dejstva poistil vedenie Slovana Greško. Hosťom svitla nádej v 71. min, počas ktorej Mucha znížil na 1:2. No rozbehnutí zverenci trénera Šefčíka zvrat nepripustili a gólmi Žiačika a Marka upravili na konečných 4:1.
n Góly: Paško, Greško, Žiačik a Marko, resp. Mucha. BYSTRIČKA: Hübner – Košút, Bielik, Roman, Blažek, Greško, Človiečik, Masár, Bízik (Marko), Štefánek (Žiačik), Paško. KOŠŤANY: Hiadlovský – Dvorčík, Melník, Kovalčík, Václavík, Krkoša, Zigo, Sobkuliak, M. Wehle, Martinček, Mucha.

Kláštor – Turč. Teplice B
2:1 (1:0)
Domáci sa poučili z predchá-dzajúcich zápasov a tentoraz začali oveľa koncentrovanejšie. Už v 7. min sa ujali vedenia, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval J. Šmiček a pohotovo prekonal brankára Miazdru. Po góle hostia pridali a rýchlymi protiútokmi ohrozovali domácu bránku. Najväčšiu šancu v prvom polčase mal Šolc, ale jeho strela v 30. min opečiatkovala len spojnicu brány. Po tomto varovaní súpera domáci opäť zvýšili svoju aktivitu, vytvorili si aj šance, ale do polčasu sa už skóre nemenilo. V druhom polčase sa domáci snažili poistiť svoje vedenie, ale na druhej strane aj hostia bojovali o vyrovnanie. Kombinácia však obidvom mužstvám viazla a v hre sa objavili aj viaceré nepresnosti. V 85. min z ihriska odišiel J. Šmiček, ktorého vystriedal jeho brat P. Šmiček. Práve tento moment priniesol definitívne rozhodnutie. P. Šmiček sa trénerovi odvďačil za dôveru a hneď pri prvom dotyku s loptou ju poslal z hranice pokutového územia za chrbát brankára hostí. Tí ešte v závere zápasu znížili, ale na vyrovnanie im už neostal čas.
n Góly: J. Šmiček a P. Šmiček, resp. Karas. KLÁŠTOR: Slezák – Cabada, Krška, Straňay, M. Kamien – T. Mravec, Maroš, Bugai (P. Kamien) J. Šmiček (P. Šmiček)- Janík (Slivka), L. Mravec. TURČ. TEPLICE B: Miazdra – Lehotský, Trúchly, Kružlík, Koleno – Endersl, J. Jelluš, Karas, Šolc – Ďuris, M. Jelluš (Sitár).

Diviaky – Valča B
(Príbovce) 1:2 (0:1)
Domáci v nedeľu odohrali najslabší zápas jesene a zaslúžene prehrali. Už v 7. min sa hostia ujali vedenia gólom Lukášika, ktorý predviedol nádherné sólo takmer od polovice ihriska. Rezerva Valče mohla o osude stretnutia rozhodnúť už v prvom polčase, ale jej hráči si nepotykali s koncovkou. Po zmene strán Dynamo zlepšilo hru a v 52. min vyrovnal po Kubatkovej peknej prihrávke Čupka. Vzápätí mohol dokonať obrat Turčány, ale pozorný Štrba jeho zámer prekazil. O konečnom výsledku zápasu rozhodla 64. min, počas ktorej sa po zahraní priameho kopu v šestnástke Diviak najlepšie zorientoval hosťujúci Janík. Domáci sa v závere snažili aspoň vyrovnať, ale ich snaha vždy stroskotala na spoľahlivom brankárovi Štrbovi.
n Góly: Čupka, resp, Lukášik a Janík. DIVIAKY: Šarlina – Poništ (P. Šefraník), Kubica, M. Šefraník, M. Koleno, Kubatka, Ján Koleno, Lukáč, Turčány, Čupka, Jar. Koleno. VALČA B: Štrba – Staňo, Svitač (Romančík), Červeň, Raheľ, Lukášik, Kmeť (Ma. Matúš), Janík, Gavlík, Poživenec, Mi. Matúš.

Turč. Štiavnička – Krpeľany 2:1 (1:1)
Obidve mužstvá začali svižne, pričom predsa len o čosi viac z hry mali domáci. V 5. min pohľadnú kombinačnú akciu petríkovcov zakončil gólom T. Rataj. Nováčik sa ale z vedenia dlho neradoval, prakticky hneď po rozohraní hostia po chybe domácej obrany Brveníkom vyrovnali. V zaujímavom úvode zápasu mohol ešte strhnúť vedenie na stranu domácich T. Rataj, ale jeho strela skončila len na brvne. Líder súťaže sa proti obrane hostí snažil presadiť kombinačnými akciami, naopak hostia zamestnávali domácu obranu rýchlymi kontrami. Rozhodnutie prišlo tesne pred koncom zápasu. Po faule v šestnástke hostí premenil pokutový kop Paško.
n Góly: T. Rataj a Paško (pok. kop), resp. Brveník. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalúpka – Paško, Krištofík, Štefaničiak, Čujko (M. Rataj) – Bartoš, Tomka, Jakubský, Zrník (Chmúrny) – Gregor, T. Rataj. KRPEĽANY: Milan – Sajdák, Ľ. Volna, Hajas, R. Vojt – Brveník (Slavkovský), Milanec, Jančo, M. Vojt (Krajinčák) – J. Volna, Golier (P. Vaňko).

Žabokreky – Turč. Kľačany
4:3 (1:0)
Stretnutie dvoch kvalitných mužstiev poznačil úvod zápasu, keď v 8. min domáci brankár Polonec chytil hosťom pokutový kop a na druhej strane v 15. min po rohovom kope hlavou usmernil loptu do siete S. Kalnický. V ďalšom priebehu prvého polčasu už ani jedno z mužstiev nedokázalo skórovať, a tak do kabín odchádzal Slovan s jednogólovým vedením. Na začiatku druhého polčasu sa však vrece s gólmi roztrhlo a od 50. min najprv domáci Hulejom a S. Kalnickým zvýšili vedenie na 3:0, aby vzápätí súper G. Maronom a Gregorom znížil na 3:2. V 70. min Fodrek opäť poslal domácich do dvojgólového vedenia, ale domáca radosť netrvala dlho, už o minútu znižoval strelou z priameho kopu J. Maron. Po tomto góle sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale domáci si už víťazstvo nenechali vziať.
n Góly: S. Kalnický 2, Hulej a Fodrek, resp. G. Maron, Gregor a J. Maron. ŽABOKREKY: Polonec – O. Líška, Javornický, R. Líška, Wenke – Hulej, Buch, Štefánik, Fodrek – S. Kalnický, M. Kalnický. TURČ. KĽAČANY: M. Poništ – Gorgosz, Machovič, Gregor, Daubner – Páleš, G. Maron, Lukaček, Kvietok – Hykl, J. Maron.
(RB, AA, KP)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Objednať na testovanie sa bude dať v Martine cez aplikáciu Bookio

Mesto Martin pre účely skríningového testovania na COVID-19 bude využívať aplikáciu Bookio, prostredníctvom ktorej sa rýchlo a ľahko prihlásite na miesto a čas, ktorý vám vyhovuje.

Odberové miesta budú vytvorené aj v Gymnáziu Jozefa Lettricha.

V Kláštore začnú testovať dnes, v ústrety vychádzajú aj pracujúcim ľuďom

Občania sa môžu prísť dať pohodlne otestovať aj po pracovnej dobe. Odberové miesta budú otvorené do večera.

Odberové miesta v Kláštore pod Znievom sú nachystané. V prevádzke budú až do budúceho utorka.

Osemnástku sme v pohode zdolali, dnes na nás čaká Skalica

Nádej na dobrý výsledok zobrali naši reprezentačnej osemnástke veľmi rýchlo a zápas proti mladíkom až do konca kontrolovali. Dnes doma privítajú Skalicu.

Osemnástku sme zdolali vysoko 8:1.