Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky
FUTBAL V. LIGA B

Drámu v Ďanovej rozuzlil v nadstavenom čase Doboš

Zverenci trénera Pavla Göröga ešte v 88. min pre- hrávali s Bešeňovou 2:3, ale v strhujúcom finiši si po dvoch presných zásahoch predsa len zabezpečili tri body.

Zverenci trénera Pavla Göröga ešte v 88. min pre-

Martinčania sa už zrejme definitívne rozbehli, vystrašenej Liskovej pribalili na cestu domov poltucet gólov. Na vedúcu Ďanovú však stále strácajú päť bodov a majú čo doháňať.
Sučany sú doma silné, Zuberec ako tak s nimi držal krok len v prvom polčase. Tatran si očakávaným víťazstvom vylepšil aj postavenie v tabuľke, v súčasnosti sa vyhrieva na štvrtom mieste.
Vrútočania v dôležitom súboji susedov z tabuľky získali v Žaškove bod, no veľmi spokojní neboli. Ešte teraz ich mrzia vyložené šance, ktoré v druhom polčase nedokázali premeniť.

Ďanová
– Bešeňová 4:3 (1:2)
Hostia prišli do Turca so zámerom pozorne brániť, pričom každú možnosť sa snažili využiť na rýchly brejk. Táto taktika im v prvom dejstve vychádzala dokonale. V 22. min domáci zle zahrali priamy kop, Liptáci sa zmocnili lopty a rýchlu kontru úspešnou strelou k žrdi zakončil Kubáň. Görögovci sa nepoučili a osem minút inkasovali po druhýkrát, keď ich zaváhanie v strede ihriska potrestal Vyšný. Lídra súťaže vrátil do zápasu Žihľavník, ktorý v 35. min s istotou premenil pokutový kop. Hneď po zmene strán sa na dvakrát presadil Móric a domáci odštartovali cestu za obratom. Trošku im ju skomplikoval M. Ďanovský, jeho fatálnu chybu strestal Hošala. V dramatickom závere po narážačke so Žihľavníkom opäť vyrovnal Móric a v nadstavenom čase Družstevníku zabezpečil ďalekonosnou strelou víťazstvo Doboš.
n Góly: Móric 2, Žihľavník (pok. kop) a Doboš, resp. Kubáň, Vyšný a Hošala. ĎANOVÁ: Plešo – Markovič (Lettrich), M. Ďanovský, Volna, Doboš – Zubáň, Mackura, Žihľavník, Datko (A. Ďanovský) – Móric, Hyčko.

Martin
– Lisková 6:0(3:0)
Hostia začali zakríknuto, bolo vidieť, že majú pred domácimi až príliš veľký rešpekt a tak sa na ich bránu valil jeden útok za druhým. V 6. min M. Hollý pekne uvoľnil Krkošku, ktorý nechytateľnou strelou z hranice veľkého vápna prekonal brankára Mrnča. Ten sa potom viackrát vyznamenal, ale v 20. min lovil loptu zo siete po druhýkrát. Obranca Pavlovič sa odhodlal k veľkému sólu, obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, a
strelou povedľa vybiehajúceho gólmana efektne zakončil svoju parádu. V 34. min sa Pánik zbavil protihráčov a tvrdou prízemnou strelou rozveselil domácich priaznivcov. V druhom polčase sa Liptáci výrazne zlepšili a dlho to vôbec nevyzeralo, že domov odídu s poltuctom inkasovaných gólov. V 68. min ale Krkoška vyzval ku skórovaniu Pčolu a ten jeho dôveru nesklamal. V 75. min Krkoška pridal aj druhý presný zásah, opäť strelou z hranice šestnástky. Konečné skóre zápasu osem minút pred koncom po Porubovej akcii pečatil Pčola.
n Góly: Krkoška a Pčola po 2, Pavlovič a Pánik. MARTIN: Martvoň – Pavlovič, F. Hollý, černák, Kosinka – Zboja (Poruba), Pčola, Krkoška, Martinský (Kmeť) – M. Hollý (Kováčik), Pánik.

Sučany – Zuberec 4:0 (1:0)
Tatran mal počas celého prvého polčasu jasnú prevahu. Už v úvodnej minúte mal stopercentnú príležitosť Kačák, ale z 9 m neprestrelil brankára. Aj v ďalšom priebehu boli domáci strelecky aktívní, ale Zelienka a po ňom opäť Kačák si s presnosťou nepotykali. V 32. min sa po prvý raz o slovo prihlásili aj hostia, ale po rýchlom brejku Šiška netrafil odkrytú bránu. O osem minút už domáci viedli, keď Šibíkovu načasovanú prihrávku zužitkoval tvrdou strelou k žrdi kapitán Remeň. Aj druhý polčas sa hral v réžii domácich. Dôležitý druhý gól strelil Šibík, ktorý nezaváhal pri realizácii pokutového kopu. Keď dal potom striedajúci R. Špirko prízemnou strelou tretí gól, tak už o víťazstve Tatrana nikto nepochyboval. V závere zápasu prikrášlil výsledok M. Staňo, ktorý po rohovom kope pre-krásne hlavičkoval do šibenice súperovej brány.
n Gól: Remeň, Šibík (pok. kop), Špirko a M. Staňo SUČANY: Malík – Kališ, Hudec, Remeň, Bella (Samec) – Bránik, Šibík (T. Švec), Václavík (Špirko), Zelienka – M. Staňo, Kačák.

Žaškov
– Vrútky 1:1 (1:1)
Úvodné minúty sa niesli v znamení opatrnosti. Napriek tomu hostia začali o niečo lepšie a v 8. min sa po faule na Kmeťa dožadovali pokutového kopu, ale rozhodcova píšťalka ostala nemá. O minútu sa na hranici šestnástky pekne uvoľnil Korbeľ, ale jeho následnej
strele chýbala razancia. V 25. min zahrávali domáci priamy kop a Veselovský mal čo robiť, aby si s nepríjemnou a skákavou strelou poradil. V 35. min vyšla Oravčanom krídelná akcia a po centri do šestnástky Pobeha zblízka hlavou otvoril skóre. Lokomotíva odpovedala v samom závere prvého dejstva, keď po perfektnej akcii z vlastnej polovice ihriska po osi Zeman – Korbeľ úspešne hlavičkoval Gorgosz. V druhom dejstve sa hral oveľa útočnejší futbal a šance sa striedali na jednej i druhej strane. Väčšie príležitosti mali hostia, no Zeman v dobrej pozícii na-
strelil žrď a v nadstavenom čase Laktišovu hlavičku smerujúcu do šibenice zázračne vytesnil domáci gólman.
n Góly: Pobeha, resp. Gorgosz. VRÚTKY: Veselovský – Knapík, Ondrejka, Prjevara, Sojčák – Zeman, Mazúr, Ďurkovič (Botoš), Kmeť – Gorgosz, Korbeľ (Laktiš).

n Ostatné výsledky: Ludrová – Or. Veselé 1:1, Lipt. Sliače – Palúdzka 4:1, Trstená – Nižná 1:0

7. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  8. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  9. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
  10. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
  1. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
  3. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  4. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  5. Budějovický Budvar je posledný český národný podnik
  6. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
  7. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
  8. Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur
  9. Ďalšie mesto s rýchlou a kvalitnou donáškou!

Ilustračná foto.

V prípade hladkého priebehu pravidelnej údržby elektroenergetických zariadení je možné, že sa dotknutí obyvatelia dočkajú obnovenia dodávky elektrického prúdu skôr, ako informujú energetici.

11 h
Tomáš Nauš si na svojom staršom spoluhráčovi cenil otvorenosť.

Do šatne prichádzal obranca Ján Tabaček ako prvý a svoju prácu vždy odrobil na sto percent.