FUTBAL I. QUICK TRIEDA

Súboj o jesenného lídra na diaľku pokračuje

Valča B (Príbovce)
– Podhradie 3:2 (0:2)
Po šanci Garlíka hneď v úvo-de stretnutia to vyzeralo, že domáci budú na ihrisku jednoznačne dominovať. V 10. min sa však presadil hosťujúci A. Fleško a umiestnenou
strelou dostal svoj tím do vedenia. O štyri minúty neskôr sa snažil kontrovať Janík, ale jeho pekné nožničky nemali potrebnú presnosť. V 44. min využil nedorozumenie v defenzíve Príbovčanov Hudec a upravil na 0:2. Po zmene strán sa obraz hry zmenil, pričom domáci po zmenách v zostave viditeľne ožili. Gólom zaváňali už šance Matúša a Svitača. Aktívny Matúš sa nakoniec dokázal presadiť a po dobre kopnutom priamom kope Janíka znížil stav. V 67. min sa k strele z 35 m odhodlal Staňo a jeho tvrdý projektil zastavila až sieť Rendkovej brány. Dokonalý obrat v stretnutí domáci zavŕšili v poslednej minúte stretnutia, počas ktorej stanovil konečný výsledok zápasu Hanuliak.
n Góly: Matúš, Staňo a Hanuliak, resp. A. Fleško a Hudec. VALČA B (PRÍBOVCE): Mičech – Staňo, Karlovský (Lukášik), Poživenec, Cíger (Raheľ), Garlík (Svitač), Kmeť, Hanuliak (Bella), Červeň, Janík, Matúš. PODHRADIE: Rendko – Bárdy, Kondek, A. Fleško, M. Fleško, Chmúrny, Badáň (Koťka), Húšťa, Hradil, Hudec, Kostra.

T. Štiavnička
– Dubové 5:0 (1:0)
Vo vyrovnanom prvom polčase mali domáci územnú prevahu, na druhej strane hostia „strašili“ nováčika z rýchlych brejkov. V 33. min Čujko premenil pokutový kop a petríkovci sa ujali vedenia. Zápas sa definitívne zlomil na začiatku druhého dejstva, keď domáci v rozpätí piatich minút strelili Zrníkom a Čujkom dva góly. Favorit potom dohral zápas v pohode a po presných zásahoch Gregora ešte prikrášlil konečný výsledok.
n Góly: M. Gregor 2, Krištofík (pok. kop), Zrník a Čujko. T. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Paško, Krištofík, (Ľ. Štípala), Stefaničiak, Čujko – Cmúrny, (M. Rataj), Tomka, Jakubský, Zrník – Gregor, T. Rataj (Hruška). DUBOVÉ: P. Lettrich – L. Lettrich, D. Hrivnák, Paľovčík (Fóbel), Kamien – Hrivnák, Dírer (Daubner), Tencer, Kijonka – Bulík, Vereš.

Dražkovce
– Sklabiňa 1:0 (0:0)
Susedské derby sa tešilo peknej návšteve, stretnutie sledovalo približne 300 divákov. Úvod zápasu bol opatrný, dlho sa hralo najmä medzi šestnástkami. V 28. min mohli hostia zúročiť územnú prevahu Vachom, ale ten v dobrej pozícií nenamieril presne. Domáci kontrovali po centri T. Záborského mladým Čiljakom, hostia však jeho strelu z bezprostrednej blízkosti stihli zblokovať. Po prestávke už boli aktívnejší bielikovci a v 75. min T. Záborský po prihrávke Matuľu za obranu ukážkovo premenil samostatný nájazd. V závere sa Sklabinčania snažili vyrovnať, no nakoniec boli radi, že po troch šanciach Rapana, T. Záborského a Krasneca už neinkasovali.
n Gól: T. Záborský. Dražkovce: Marčičiak – Štefanides, Ilgo, Matuška – Čiljak, Pleško, Murček, Drahoš (Matuľa), Noga – T. Záborský, Rapan (Krasnec). SKLABIŇA: Jadroň – J. Blizniak, Ľ. Blizniak, Bátory, Truchlík, Bambúšek, R. Fučela, Žilák, Fučela, Vacha, Hornák.

Diviaky
– Turč. Kľačany 2:3 (2:2)
Zápas lepšie odštartoval vedúci tím, ktorý sa už v 7. min po slabej strele Ertla z hranice šestnástky ujal vedenia. Dynamo odpovedalo v 35. min, keď Jaroslav Koleno na päťke úspešne dokončil Pádejovu akciu. V divokom závere prvého dejstva strhol vedenie na stranu hostí Gregor, ktorý brankárom vyrazenú loptu vrátil do siete. Do prestávky zverenci trénera Kopeckého opäť vyrovnali, po Harasníkovom centri sa hlavou zaskvel Čupka. V druhom dejstve prišlo rozhodnutie v 65. min, keď domáci ani na trikrát neodkopli loptu do bezpečia a J. Maron strelou spoza šestnástky potrestal ich váhavosť.
n Góly: Jaroslav Koleno a Čupka, resp. Ertl, Gregor a J. Maron. DIVIAKY: Ursíny – Pádej, Kubica, Illo, I. Koleno – Jar. Koleno, Turčány (Rohoň), Šefraník, Lukáč (Kviatkovský) – Harasník, Čupka (Ján Koleno). T. Kľačany: Poništ – Machovič, Daubner, Gregor, Nosák (Pentek) – Ondrík, Gorgosz, G. Maron, Ertl – Lukáček (Páleš), J. Maron (Valko).

Kláštor – Žabokreky 1:1 (0:1)
Tréner domácich musel improvizovať v zostave, príležitosť tak dostali aj mladí hráči. Tí sa ostrieľaného súpera nezľakli a v 15. min sa mohli ujať vedenia, keď strelu T. Mravca hosťujúci gólman vyrazil iba pred J. Šmičeka, no ten nedokázal usmerniť loptu do odkrytej brány. V 38. min si domáci Stranay nerozumel s brankárom Slezákom a Fodrek hlavičkou potrestal ich chybičku. Po zmene strán Kláštorčania zabojovali o výsledok a v 75. min ich snahu po individuálnej akcii korunoval T. Mravec, ktorý zaslúžene vyrovnal.
n Góly: T. Mravec, resp. Fodrek. KLÁŠTOR: Slezák – Cabada, Mrázek, Stranay, P. Kamien – L. Mravec, Maroš, T. Mravec, M. Kamien (Katric) – J. Janík, J. Šmiček (P. Šmiček). ŽABOKREKY: Krupa – Javornický, Kalnický, O. Líška, Štefanides (T. Lutišťan), R. Liška, Buch, Majerčík, Fodrek, Gálik, Lutišan.

Bystrička
– Krpeľany 4:1 (4:0)
Domáci začali veľkým tlakom, ktorému hostia neodolali. V 12. min potešil trénera Šefčíka Greško, ktorý sa najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii a dorážkou otvoril skóre. O štyri minúty sa Žiačik oprel do lopty spoza šestnástky a na jeho prízemnú strelu A. Kráľ nedočiahol. Slovan sa neuspokojil a v 27. min zvyšoval po peknej individuálnej akcii Paško. Nebolo to však všetko, polčasové skóre ešte vylepšil Blažek. V druhom dejstve stiahli šefčíkovci nohu z plynu a po tom, čo gólman Hübner nepremenil jedenástku, zjemňoval prehru hostí J. Vaňko.
n Góly: Greško, Žiačik, Paško a Blažek, resp.
J. Vaňko. BYSTRIČKA: Hübner – Košút, Bielik, Vlček (Prjevara), Blažek, Masár, Človiečik, Žiačik, Roman, Greško (Marko), Paško. KRPEĽANY: A. Kráľ (Kučma) – J. Vaňko, Lacúh, Volna, Vojt, T. Sajdák, Milanec, Golier, M. Sajdák, Badáň, Slavkovský.

Košťany
– Turč. Teplice B – nehralo sa
Rezerva Turč. Teplíc do Koštian nepricestovala, a preto musel hlavný rozhodca po uplynutí čakacej lehoty poslať domáci tím do šatne. Zápas sa pravdepodobne skončí kontumáciou v prospech Koštian, ktoré si do tabuľky pripíšu prvé tri jesenné body. (KP, RB)