FUTBAL V. LIGA B

Líder po zaváhaní Fomatu mierne zvýšil náskok

V. LIGA B

Trstená – Ďanová 0:0

V nervóznom prvom polčase sa obidve mužstvá zamerali predovšetkým na plnenie defenzívnych povinností, a tak sa hra zväčša odvíjala medzi šestnástkami. V 26. min ale Žihľavník dlhým pasom za obranu našiel Hyčka, no mladý útočník z piatich metrov pohrdol stopercentnou príležitosťou, zblízka netrafil odkrytú bránu. Oravčania hrozili iba z priamych kopov, no brankár Ďanovský sa ani raz nedal prekvapiť. Druhý polčas sa niesol v pokojnejšej atmosfére, hráči sa viac venovali hre. V 60. min Mackura poslal do šance Mórica, ktorý ale samostatný nájazd nepremenil. Potom mali viac z hry Oravčania, ale okrem striel zo štandardných situácií si vážnejšiu príležitosť nevytvorili. Diváci sa gólu nakoniec nedočkali, stretnutie sa skončilo zaslúženou deľbou bodov.

n ĎANOVÁ: P. Ďanovský – Markovič, Kubový, Volna, Doboš – Žihľavník, Mackura, Zubáň (Lehotzký), Kováč – Móric, Hyčko (M. Ďanovský).

Palúdzka – MŠK Fomat

Martin 3:2 (2:0)

Favorit nastúpil bez kanoniera Pánika a možno aj preto, napriek vypracovaným šanciam, pôsobil v útoku bezzubo. Naopak, domácim vyšlo všetko, na čo siahli, a v prvom polčase uštedrili hosťom dokonalú lekciu z efektivity. Už v 1. min mohol poslať Martinčanov do vedenia Zboja, ale z piatich metrov mieril iba do brankára. V 9. min M. Hollý v gólovej pozícii namiesto hlavičky zvolil prihrávku, ktorú ale Liptáci odvrátili do bezpečia. V 16. min Krkoška v strede ihriska stratil loptu, zmocnil sa jej Trnovský, ktorý svoje sólo pretavil na vedúci gól. V 21. min sa situácia zopakovala a autor prvého gólu strelou k žrdi pridal i druhý presný zásah. Potom mohol svoju chybu odčiniť Krkoška, no po jeho strele pomohlo domácim brvno. Druhý polčas sa niesol v znamení súboja domáceho gólmana Karolyiho s hosťujúci hráčmi. V 52. min Poruba našiel Černákovu hlavu a Fomat sa po jeho hlavičke vrátil do zápasu. V 65. min bolo vyrovnané, Krkoškov center opäť hlavou zužitkoval Martinský. Martinčania vrhli všetko do útoku, ale Zboja a aj Pčola pálili iba do brvna. V 83. min prišlo nečakané rozuzlenie, Kokavec v skrumáži knokautoval herne lepších hostí.

n Góly: Trnovský 2 a Kokavec, resp. Černák a Martinský MARTIN: Martvoň – Pavlovič, F. Hollý (Kutman), Černák, Kosinka – Zboja (Kováčik), Krkoška, Martinský, M. Hollý, Poruba – Pčola.

Nižná – Vrútky 1:2 (1:1)

Hostia začali nádejne a po šanciach Letrika a Gorgosza sa do streleckej listiny v 11. min zapísal Mazúr, ktorý z 25 m parádne otvoril skóre. Lamošovci sa dlho neradovali, už o deväť minút domáci vyrovnali. Veselovský po centri Oravčanov zaspal na čiare, nevybehol na center a Husík nemastnou-neslanou hlavičkou potrestal jeho zaváhanie. Lokomotíva sa potom snažila opäť dostať do vedenia, ale Zeman a po ňom ani Mazúr v dobrých pozíciách nenamierili presne. V 51. mohol misky váh na stranu Turčanov nakloniť Korbeľ, ale v rozhodujúcej chvíli sa mu roztriasli kolená. V 75. min Mazúrovu
strelu vyrazil domáci gólman iba pred Letrika, no ten mu ju „kamarátsky“ vrátil. Potom Mazúr nastrelil žrď a v ďalšej šanci neuspel ani Ondrejka. Keď už sa zdalo, že zápas skončí nerozhodne po Letrikovom centri sa k lopte dostal striedajúci Vlček a silou vôle ju pretlačil za brankovú čiaru.

n Góly: Husík, resp. Mazúr a Vlček. VRÚTKY: Veselovský – Rakyta, Ondrejka, Letrik, Prjevara – Kmeť, Zeman, Ďurkovič (Vlček), Mazúr – Korbeľ (Botoš), Gorgosz (Knapík).

Lisková – Sučany 3:2 (1:1)

Hostia mali v úvodných minútach viac z hry, ale pribrzdil ich gól domáceho Golisa, ktorý prenikol stredom obrany a následnou strelou k žrdi nedal Malíkovi žiadnu šancu. Potom mohol po prihrávke Šibíka vyrovnať M. Staňo, ale zblízka mieril len do brankárových nôh. Tatran sa predsa len dočkal a tesne pred odchodom do kabín sa po Špirkovej prihrávke dostal k lopte Kačák, ktorý ju z piatich metrov nezadržateľne poslal do brány. Po zmene strán mal ďalší gól na kopačke opäť aktívny Kačák, ale svoju tutovku nevyužil. V 61. min ukázali domáci hosťom, ako sa majú premieňať šance, a Soboňa strelou k žrdi zvýšil na 2:1. Makovníkovci sa nenechali vykoľajiť a Kačák po ďalšej skvelej Špirkovej prihrávke vyrovnal. Rozhodnutie prišlo v čase najväčšieho tlaku hostí, domácim všetky body zabezpečil Mrva. Na výsledku už nič nezmenilo ani sólo J. Staňa.

n Góly: Golis, Soboňa a Mrva, resp. Kačák 2. SUČANY: Malík – Kališ, Hudec, Remeň, Bella (R. Špirko) – Zelienka, Šibík, M. Staňo, J. Staňo – Kačák, Bránik.

n Ostatné výsledky: Or. Veselé – Žaškov 4:1, Zuberec – Ludrová 1:4, Bešeňová – Lipt. Sliače 3:2.

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Polícia obvinila muža z Turca z krádeže bicykla, hrozí mu väzba

Podozrivého policajti vypátrali za jeden deň.

Ilustračná fotografia.

Polopodzemné kontajnery sú už na ďalšom sídlisku

V nových kontajneroch vidí mesto potenciál aj v budúcnosti.

Polopodzemné kontajnery sú estetickejšie a zaberajú menej miesta.

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.