FUTBAL I. QUICK TRIEDA

Futbalisti spod Magury mieria k jesennému triumfu

Dražkovce – Turčianska
Štiavnička 2:2 (2:2)
Všetko podstatné sa udialo už v prvom polčase, ktorý priniesol obojstranne dobrý a za-ujímavý futbal. Už v 3. min sa domáci kapitán oprel do lopty spoza šestnástky a Chalupka vychyľoval jej smer iba očami. Naopak, nováčik sa v 11. min z prvej vážnejšej situácie ujal vedenia. V neprehľadnej situácii sa k strele dostal T. Rataj a nezadržateľne skóroval. O tri minúty už však bolo vyrovnané. Ilgov štipľavý projektil skončil v šibenici hosťujúcej brány. V 34. min petríkovci zahrávali rohový kop. Na centrovanú loptu najvyššie vyskočil Čujko a nádhernou hlavičkou poslal loptu pod spojnicu brvna a tyče. Bielikovci sa z inkasovaného úderu rýchlo otriasli. Už o tri minúty Rapan kolmou pri-hrávkou za obranu vyzval k vyrovnaniu T. Záborského, ktorý umnou technickou strelou obhodil vybiehajúceho Chalupku. V druhom polčase hra upadla do priemeru. Družstvá sa viac zamerali na obranu, hra sa tak odvíjala zväčša v strede ihriska. Divákov zo sedačiek zdvihol len nervózny záver. V 85. min sa po faule na Murčeka predčasne išiel sprchovať Gregor, v 90. min ho za nešportové správanie nasledoval aj Tavel. Domáci z výhody nič nevyťažili, okrem pokoja ich na skórovanie chýbal aj čas.
n Góly: Ilgo a T. Záborský, resp. T. Rataj a Čujko. DRAŽKOVCE: Majerčík – Ilgo, Štefanides, Murček, Blahušiak (Krasnec) – Drahoš (Hornák), Čiljak, Pleško, Noga (Matuľa) – Rapan, T. Záborský. T. Štiavnička: M. Chalupka – Krištofík, Paško, Štefaničiak, Jakubský, Čujko, Tomka, Tavel, Gregor, T. Rataj (Štípala), M. Rataj.

Diviaky – Žabokreky
6:2 (4:1)
Dynamo od začiatku poriadne šliapalo do pedálov. Z koncentrácie ho nevyviedla ani strela S. Kalnického, po ktorej sa v 8. min triasla žrď. Presnejšiu mušku mal v 14. min Čupka, ktorý po Kubatkovej prihrávke otvoril nielen skóre, ale aj svoj strelecký koncert. V 28. min Harasník vybojoval stratenú loptu a Čupka sa mu za bojovnosť poďakoval svojím druhým gólom. V 32. min už bolo 3:0. Po najkrajšej akcii stret-
nutia, v ktorej mali prsty Harasník s Čupkom, sa do streleckej listiny zapísal aj Kubatka. Nebolo to však všetko. O šesť minút Hrivnák vystrelil a odrazenú loptu vrátil do siete pohotový Čupka. Slovan sa aspoň na chvíľu zdvihol a v 39. min S. Kalnický zjemňoval črtajúci sa debakel. Aj v druhom polčase mali viac z hry zverenci trénera Kopeckého, ich prevahu vyjadril piatym gólom strelou spoza šestnástky M. Šefraník. Rovnakou mincou odpovedal aj Fodrek, ktorý v 80. min znižoval na rozdiel troch gólov. Posledné slovo však patrilo domácim, gólový účet vy-stavoval J. Koleno ďalekonosnou strelou z 35 metrov.
n Góly: Čupka 3, Kubatka, M. Šefraník a Jaroslav Koleno, resp. S. Kalnický a Fodrek. DIVIAKY: Šarlina – Pádej (Rohoň), Kubica, Berák (Š. Kviatkovský), Kubatka – Jaroslav Koleno, Čupka, Lukáč, M. Kviatkovský – Harasník, Šefraník. ŽABOKREKY: Krupa – O. Líška, Štefanides, Páleš, Wänke – Majerčák, Lavrenčík, Repka, Fodrek – M. Kalnický, S. Kalnický (Jesenský).

Valča B (Príbovce) – Krpeľany 0:2 (0:1)
Domáci nevstúpili do stretnutia najlepšie a hneď na začiatku musel domáci Kmeť vykopávať loptu z bránkovej čiary. Príbovčania pôsobili nervóznym dojmom a ich nekoncentrovaný herný prejav potrestal v 33. min Badáň, ktorý dostal hostí do vedenia. Krpeľany na ihrisku dominovali a svojho súpera prakticky do ničoho nepustili. Po zmene strán sa rezerva Valče pokúšala s výsledkom niečo urobiť, ale želaný efekt to neprinieslo. Ich najväčšiu šancu mal Matúš, no jeho strela trafila len brankára Milana. V 62. min bol na druhej strane oveľa dôraznejší Volna, ktorý využil ľahkovážnosť domácej obrany a presnou hlavičkou stanovil konečný výsledok stretnutia.
n Góly: Badáň a Volna. VALČA B: Štrba – Cíger, Poživenec (Karlovský), Kmeť, Červeň, Pravňan, Svitač, Karlík (Lukášik), Janík, Matúš. KRPEĽANY: Milan – Vaňko, Volna, Hajas, Vojt, Jančo, Milanec, Kráľ, Golier, Sajdák, Badáň.

Podhradie – Turč. Teplice B
6:0 (2:0)
Od prvej minúty sa domáci hráči snažili svojmu súperovi dať zreteľne najavo, kto bude držať réžiu stretnutia pevne v rukách. V 27. min otvoril skóre Hudec, ktorý si dobre nabehol na kolmú prihrávku od svojho spoluhráča. Päť minút pred koncom prvého dejstva si pekne vymenili loptu Húšťa s Burdom a druhý menovaný upravil na 2:0. Na začiatku druhého polčasu zužitkoval peknú Bellovu prihrávku na
strelenie tretieho gólu A. Fleško. V 62. min urobili hostia chybu v strede ihriska a rýchly protiútok zakončil hokejovým blafákom Bella. Desať minút pred koncom upravil agilný Húšťa na 5:0 a konečný výsledok
stretnutia stanovil počas 90. min najlepší hráč na ihrisku Hudec. Tepličania síce predviedli snaživý výkon, no nakoniec to nestačilo ani na prijateľnú prehru.
n Góly: Hudec 2, Burda, A. Fleško, Bella a Húšťa. PODHRADIE: Rendko – Bárdy, Chmúrny, M. Fleško – Badáň, Hudec, Kostra, Hradil (Koťka) – Bella, Húšťa, Burda (A. Fleško). T. TEPLICE B: Hrivnák – Nováčik, Gavrík, Petrovič, Saniga – Kutlík, Bliščák, M. Jeluš, Očkaj – Ďuris, J. Jeluš.

Kláštor – Dubové
1:1 (1:0)
V zápase priemernej úrovne sa obidve mužstvá od úvodu snažili streliť prvý gól. Domáci boli o niečo aktívnejší a snaha sa im vyplatila v 20. min, keď Maroš po prihrávke L. Mravca strelou k žrdi otvoril skóre stretnutia. Domáci sa po góle uspokojili a dovolili hosťom prebrať iniciatívu. Mohlo sa im to vypomstiť už v 30. min, ale po rohovom kope Bulik mieril tesne nad. V druhom polčase hostia zaskočili domácich dobrou kombinačnou hrou a vyrovnanie viselo na vlásku. Podarilo sa im to v 59. min, keď sa po rohovom kope hlavou presadil Virtel. Po tomto momente domáci vrhli sily do útoku a snažili sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Ich akcie sa však končili na dobre organizovanej obrane hostí. V slušnom zápase sa tak zrodila spravodlivá remíza.
n Góly: Maroš resp. Virtel. KLÁŠTOR: J. Slezák – Cabada, Mrázek, Stránay, Kamien – Šmiček (Válek), L. Mravec, T. Mravec, Janík – Maroš, M. Kamien. DUBOVÉ: P. Lettrich – L. Lettrich, M. Vereš, Paľovčík (Kijonka), V. Kamien (Dírer) – D. Hrivnák, J. Hrivnák, Virtel, Bulik – I. Vereš (Plica), Tencer.

Bystrička – Sklabiňa
0:2 (0:0)
Domáci nastúpili bez štyroch hráčov základnej zostavy, čo sa negatívne prejavilo na ich hre. V prvom dejstve bola hra obojstranne rozháraná, jedinú šancu mal domáci Paško, ktorý v 41. min nepremenil samos-tatný nájazd. V druhom polčase začali lepšie hostia a v 51. min sa po chybe Štefáneka peknou strelou presadil Lörinc. Slovan bol blízko k vyrovnaniu po strele Greška, ktorý nastrelil brvno. V 75. min prišlo definitívne rozhodnutie. Hostia zabojovali o navonok stratenú loptu a Ľ. Blizniak
hlavičkou zvýšil na 2:0. Potom mohol ešte Bízik zdramatizovať záver, no brankára hostí na čiare zastúpili jeho spoluhráči.
n Góly: Lörinc a Ľ. Blizniak. BYSTRIČKA: Hübner – Prjevara (Vilček), Štefánek, Marko, Blažek, Baláž, Človiečik, Žiačik, Greško, Bízik, Paško. SKLABIŇA: Jadroň – J. Blizniak, Ľ. Blizniak (Bátory), Ružička, Jančovič (Dvorský), Lörinc, Bambúšek, Úradníček, R. Fučela, Žilák, Horník.

Košťany – Turč. Kľačany
1:3 (1:1)
Domáci najmä v prvom polčase robili lídrovi súťaže starosti. Zamerali sa na pozorné bránenie, pričom každú príležitosť sa snažili využiť na rýchly brejk. V tomto smere najviac vynikal Mucha, ktorý svojou rýchlosťou robil hosťom starosti. Práve po jeho akcii otvoril skóre Kovalčík. Skalákovcov inkasovaný gól vyburcoval k vyšším obrátkam a ich aktivitu korunoval Gregor, ktorý v 32. min vyrovnal. Po zmene strán prišiel dôležitý moment v 65. min, keď Gorgosz z priameho kopu prízemnou strelou obstrelil múr. Potom gaburovci v snahe o vyrovnanie stavili všetko na jednu kartu, trochu „zabudli“ brániť, čo sa im v závere stretnutia vypomstilo, keď po rýchlom brejku Pentek ideálne prihral Gregorovi, ktorý volejom pečatil víťazstvo favorita.
n Góly: Kovalčík, resp. Gregor 2 a Gorgosz. KOŠŤANY: Michal Krkoša – M. Krkoša, Zigo, Melník, Bôcik – Kovalčík, M. Wehle, Strapko (Kačica), J. Bujna (L. Bujna) – Mucha, R. Wehle. T. KĽAČANY: Poništ – Gorgosz, Machovič, Gregor, Daubner (Ondrík) – Páleš, Lukaček (Pentek), G. Maron, Kvietok (Ertl) – J. Maron, Nosák.
(KP, RB, MB)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 619

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.