Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL II. LIGA VÝCHOD

Tepličania opäť hrali s veľkým rešpektom

O všetkom podstatnom sa pod Tatrami rozhodlo za 23 minút. Domáci strelili dva góly a podľa očakávania si po zápase s posledným celkom tabuľky pripísali na svoje konto tri body.

Poprad bol v posledných v ôsmich kolách druhým najúspešnejším tímom druhej ligy. Päť zápasov vyhral, dva remizoval a iba raz ťahal zo svojimi súpermi za kratší koniec. Tepličania vedeli, že ich pod Tatrami čaká veľmi ťažký súboj. Navyše, od zápasu s Lipanmi nevedia, ako chutí víťazstvo, v posledných ôsmich stretnutiach iba dvakrát remizovali.
„Posledné výsledky nováčika naozaj vzbudzovali rešpekt. Chceli sme jeho prednosti eliminovať perfektnou defenzívou, na druhej strane sme chceli domácich trápiť rýchlymi protiútokmi. Musím priznať, že sa nám to v prvom polčase vôbec nedarilo. Chalanom akoby chýbala ochota behať, boli príliš pasívni a nedôrazní. Hra sa nám jednoducho nedarila, naše predstavy o nej boli úplne iné. Popradčania strelili dva rýchle góly a prakticky tak rozhodli o víťazstve,“ povedal nám tréner Tepličanov Karel Stromšík.
V druhom dejstve Aqua výraznejšie pridala, jej výkon bol o veľa sympatickejší ako v prvom polčase. „Škoda, že sme takto nehrali od začiatku, mohlo to dopadnúť aj inak. Vypracovali sme si aj šance, ale kontaktný gól sa nám streliť nepodarilo.“
V sobotu zverenci trénera Karela Stromšíka odohrajú posledný zápas jesenný zápas v domácom prostredí, potom ich už len čaká duel v Spišskej Novej Vsi. „Pre nás je každý zápas dôležitý. Samozrejme, bol by som rád, keby sme už konečne vyhrali. Ak chlapci od prvých minút vložia do hry srdiečko, tak šanca na úspech je vysoká. Musíme však vnímať aj realitu. Káder má isté možnosti, takže čaká nás poriadna fuška,“ prognózuje československá brankárska legenda.

Poprad – Turč. Teplice 3:0 (2:0)
Domáci mali už od úvodných minút taktovku hry pevne v rukách. Naopak, hostia hrali ustráchane a s prílišným rešpektom. Žiaľ, opäť sa nevyh-li taktickým chybám, ktoré Popradčania nekompromisne trestali. V 17. min sa po centri z pravej strany dostal k lopte Maťaš a hlavičkou z priestoru malého vápna poslal bezmocnému Machovičovu prvú gólovú vizitku. O šesť minút už bolo 2:0. Popradčanom vyšiel rýchly brejk a dokonale zvládli prečíslenie dvoch útočníkov proti jednému obrancovi. Na konci úspešnej
akcie bol Michlík, ktorý obstrelil vybiehajúceho Machoviča. Hosťujúci brankár sa aj po dvoch góloch vo svojej sieti ešte viac-krát zapotil, ale domáci ho už neprekonali. V druhom dejstve začala hrať futbal aj Aqua. Kontaktný gól visel na vlásku, no Privitzer dvakrát nepremenil samostatný nájazd, s vychýlenou koncovkou zápasili aj Slatinský so Schmidtom. Konečnú podobu výsledku dala 88. min. Tečovanú strelu z 20 m ešte Machovič vyrazil, no na dorážku Žifčáka už nemal nárok.
n Góly: 17. Maťaš, 23. Michlík a 88. Žifčák. Rozhodoval: Leško, diváci: 750. TURČIANSKE TEPLICE: Machovič – P. Koleno, Kravárik, Lehotzký, Nemec – Ladňák (Ižip), Schmidt, J. Koleno – Privitzer, Scherer. (KP)

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

POTULKY TURCOM: Z Turčianského Jasena cez Mažiarky na Bukoviny

Braňo Šimko, autor blogu Turčianska záhradka, má pre vás ďalší tip na turistiku v Turci s množstvom nádherných výhľadov.

Pohľad na Kečku.

Aktuálne nám dobre fungujú všetky štyri formácie

Martinskí hokejisti si víťazstvom nad Topoľčanmi upevnili druhú priečku v tabuľke. Predviedli nielen kvalitný výkon, ale keď bolo treba ukázali i potrebnú dávku disciplíny.

Súboj o druhé miesto tabuľky Martin zvládol výborne.