Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL V. LIGA B

Ďanovú už v jesennej časti nikto nepredbehne

Líder z Ďanovej opäť vyhral najtesnejším rozdielom a po remíze Fomatu v Trstenej si na čele tabuľky vytvoril už na prvý pohľad neohrozený náskok. Martinčania na Orave viedli už 2:0 a 3:2, no nakoniec svoje ťaženie nedotiahli do trojbodového konca.

Bešeňová – Sučany 2:1 (2:1)
Liptáci mali raketový nástup a už po tridsiatich sekundách si vypracovali prvú šancu, ktorú aj premenili. Vyrazenú loptu brankárom Dianovským usmernil do siete Janiga. Hostí ale gól nevykoľajil. Ovládli stred poľa, ale z optickej prevahy nič nevyťažili. Naopak, v 22. min domácim vyšiel rýchly brejk a Vyšný strelou k žrdi poistil náskok svojho mužstva. Tatran sa vrátil do zápasu v 36. min, keď Špirko zblízka dokončil Šibíkovu spoluprácu so Zelienkom. V závere sa črtala príležitosť J. Staňovi, ale v rozhodujúcej chvíli nedočiahol na loptu, po ňom mohol vyrovnať aj Časár, no netrafil bránu. V poslednej minúte spálili tutovku aj domáci, ale skóre sa už v prvom dejstve nemenilo. Po zmene strán sa zväčša hralo medzi šestnástkami. Hostia mali o niečo navrch, ale do vážnejšej šance sa až na jeden moment prakticky nedostali. V 75. min sa rútil sám na brankára Frkáň, no domáci pred šestnástkou faulom stiah-
li záchrannú brzdu. Sučany dohrávali zápas iba desiati, po druhej žltej karte musel ihrisko predčasne opustiť Kališ.
n Góly: Janiga a Vyšný, resp. Špirko. SUČANY: Dianovský (Margetin) – Kališ, Kačák, Remeň, Bránik – Časár, Špirko, Šibík, Zelienka (L. Švec) – Frkáň, J. Staňo.

Zuberec – Vrútky 3:8 (2:4)
V divokom prvom polčase začala Lokomotíva zle a domáci v 14. min viedli 2:0. Obidve chyby hostí potrestal pohotový Juráň. V 21. min Vrútočania zahrávali priamy kop a na center Ďurkoviča najvyššie vyskočil Gorgosz, ktorý presnou hlavičkou znížil. O sedem minút už bolo vyrovnané. Ďurkovič sa blysol ďalšou ideálnou prihrávkou a Kmeť sa mu za ňu odvďačil gólovou strelou k žrdi. V 29. min Lokomotíva šokovala Oravčanov aj tretí-krát. Mazúr do uličky vysunul Gorgosza a ten obstrelil domáceho gólmana. Nebolo to však zo strany hostí ešte všetko, v 36. min Botoš na dvakrát dokonal polčasový obrat. Aj po zmene strán zostali Vrútočania pri
chuti. V 60. min Ďurkovič premenil pokutový kop, päť minút na to Mazúr zužitkoval Gorgoszov center. Potom domáci znížili, ale Vrútočanov to z rytmu nevyviedlo. V 72. min sa opäť zaskvel Gorgosz a o tri minúty Ondrejka z priameho kopu pečatil konečný výsledok.
n Góly: Juráň 3, resp. Gorgosz 3, Kmeť, Botoš, Ďurkovič (pok. kop), Mazúr a Ondrejka. VRÚTKY: Šustek – Sojčák, Ondrejka, Prjevara, Rakyta – Botoš, Ďurkovič (Knapík), Mazúr, Kmeť – Gorgosz (Mohamed Ali), Korbeľ (Letrik).

Trstená – Martin 3:3 (0:1)
V šlágri kola sa hral v prvom dejstve opatrný futbal. Obidve mužstvá sa pozorne strážili, a tak sa hra zväčša odvíjala v strede poľa. Napriek tomu v 9. min Pčola volejom vystrašil domáceho brankára, ktorý si ale s jeho strelou poradil. V 14. min mal gól na kopačke Pánik, ale ani na dvakrát ne-
uspel. Martinčania sa ale predsa len dočkali. M. Hollý kolmou prihrávkou vysunul Krkošku a na jeho presne mierenú a prízemnú strelu k ľavej žrdi oravský gólman nedočiahol. Domáci si prakticky šancu nevypracovali, Martvoňa iba raz preveril Pánik. V druhom dejstve obidve družstvá prep-li na vyšší prevodový stupeň a bolo sa na čo pozerať. V 47. min hostia zvyšovali svoje vedenie, keď Pčolove nožničky zblízka „dostrihal“ Zboja. O minútu sa skóre zmenilo znovu. Oravčan Pánik po nedôraznom odkope Martinčanov vrátil svoj tím do zápasu. Potom hostia spálili tri šance, čo sa im vypomstilo v 57. min, keď po rýchlom proti-útoku Pánik popod vybiehajúceho Martvoňa vyrovnal. V 63. min Poruba poslal loptu do šestnástky, Krkoška ju priťukol k Pčolovi, ktorý strelou k žrdi vrátil nováčikovi šancu na tri body. Hostia sa z nej ale dlho neradovali, v 74. min dal konečnú podobu výsledku hlavičkou Vittek. Domáci mohli nakoniec aj vyhrať, v závere Krasuľa trafil žrď.
n Góly: Pánik 2 a Vittek, resp. Krkoška, Zboja a Pčola. MARTIN: Martvoň – Kosinka, Pavlovič, Černák, Poruba – Zboja (Kmeť), M. Hollý, Krkoška, Martinský – Pánik, Pčola.

Ďanová – Liptovské Sliače 1:0 (0:0)
V súboji mužstiev z hornej časti tabuľky zvolili hráči vyčkávaciu taktiku. Keďže sa skôr zamerali na defenzívu, šancí bolo ako šafranu. Divákov v 20. min z pokoja vyrušila po Žihľavnikovej prihrávke akurát Móricova strela, no lopta z jeho kopačky si cestu do brány nenašla. Za zmienku stojí ešte situácia z 27. min, keď po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal Zubáň, následne ju posunul k Móricovi, ktorého tutovku hasili hostia na bránkovej čiare. Druhý polčas bol o poznanie svižnejší a pričinili sa o to najmä domáci. V 57. min po rýchlej akcii Móric poslal do šance Mackuru, ale gólman hostí jeho strelu s námahou vyrazil. V 63. min sa pripomenuli aj hostia, Sršeň z päťky netrafil odkrytú bránu. V 77. min prišlo gólové rozuzlenie. Po priamom kope Kováča sa lopta dostala ku Kubovému, ktorý zblízka zabezpečil svojmu tímu vedenie. To mohol ešte poistiť Móric, ale po rýchlom prieniku z priestoru šestnástky nenamieril presne.
n Góly: Kubový. ĎANOVÁ: P. Ďanovský – Doboš, M. Ďanovský, Volna, Kubový – Zubáň (LEHOTZKÝ), Žihľavník, Móric, Mackura – Kováč, Hyčko.

nOstatné výsledky: Nižná – Oravské Veselé 0:4, Lisková – Žaškov 2:0, Palúdzka – Ludrová 1:2.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Koronavírus v hokejovej kabíne, zostalo len päť zdravých

Takmer celý hokejový tím HK Martin musel ísť do karantény. V prvoligovom mužstve sa objavilo 23 pozitívnych testov na koronavírus.

Martinská hokejová kabína je už aktuálne prázdna.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.