FUTBAL I. QUICK TRIEDA

Bomba nečakane vybuchla v Kľačanoch

Turč. Štiavnička – Diviaky
4:1 (2:0)
Hostia vstúpili do stretnutia aktívne, výborne vykrývali stred poľa a kvalitne kombinovali. Z ich prevahy vyplynula aj gólová šanca, no Harasník ju nedokázal premeniť. Zlom v zápase nastal po presnej hlavičke Čujku, ktorá dostala domáci tím do vedenia. Od tohto momentu pre-
vzali iniciatívu zverenci trénera Petríka, pričom ešte v prvom polčase poistil ich vedenie tvrdou strelou z 25 m nebezpečný Bartoš. V úvode druhého dejstva najskôr hráči Štiavničky nepremenili tri vyložené šance, ale potom sa opäť dokázal presadiť Bartoš, ktorý zvýšil už na 3:0. Diviaky zdvihli hlavu v 68. min, keď zásluhou Gavríka znížili, no definitívnu podobu výsledku dal svojím tretím gólom v stretnutí strelecky disponovaný Bartoš.
n Góly: Bartoš 3 a Čujko, resp. Gavrík. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Paško, Krištofík (Hruška), Štefaničiak, Čujko – Bartoš, Zrník, Jakubský, M. Rataj (Chmúrny) – T. Rataj (Štípala), Tomka. DIVIAKY: Šarlina – Illo, Kubica, J. Koleno (Hrivnák), Kubatka – Berák (Gavrík), Kvietkovský, Šefraník, Koleno – Čupka, Harasník.

Žabokreky – Bystrička
1:4 (0:2)
Žabokreky odohrali proti Bystričke veľmi zlý zápas, pričom najviac im to škrípalo v obrannej činnosti. Hostia boli nebezpečnejší, aktívnejší a navyše sa aj dobre pohybovali. V 10. min ich dostal do vedenia Blažek, pričom ten istý hráč tesne pred koncom prvého polčasu upravil na 0:2. S chuťou hrajúci Blažek skompletizoval svoj hetrik v 52. min a prakticky rozhodol o osude stretnutia. Malú iskierku nádeje vykresal pre domáci tím presným zásahom Majerčík, no to bolo v tomto zápase zo strany Žabokrečanov všetko. V 86. min dorazil trápiacich sa zverencov hrajúceho trénera Líšku útočník Greško. Navyše sa domácim zranil aj brankár Krupa, ktorého musel v bráne nahradiť spoluhráč z poľa Peter Štefanides.
n Góly: Blažek 3 a Greško, resp. Majerčík. ŽABOKREKY: Krupa – P. Kalnický, Wenke (Páleš), P. Štefanides, Líška - Lavrenčík, M. Kalnický, Buch, Štefánik (Majerčík) – S. Kalnický, Repka (Rapčan). BYSTRIČKA: Hübner – Vilček, Bielik (Prjevara), Košút, Blažek – Štefánek, Žiačik, Človiečik, Masár – Greško, Marko (Mady).

Sklabiňa – Košťany
6:0 (3:0)
Počas celého stretnutia bola Sklabiňa lepším tímom a na ihrisku jej hráči dominovali vo všetkých herných činnostiach. Hostia s nimi nedokázali držať krok a zväčša sa zamerali len na bránenie. Skóre otvoril po centri Lörinca presnou hlavičkou Rendek. O tri minúty neskôr upravil na 2:0 J. Blizniak a v 22. min premenil nariadený pokutový kop domáci gólman Jadroň. Po zmene strán aktivita Sklabinčanov neochabla a druhú penaltu v stretnutí premenil Báthory. V 78. min sa peknou strelou do šibenice prezentoval J. Blizniak a zvýšil už na 5:0. Minútu pred záverečným hvizdom stanovil konečný výsledok duelu Horník.
n Góly: J. Blizniak 2, Jadroň, Báthory (obaja z pok. kopu), Rendek a Horník. SKLABIŇA: Jadroň - J. Blizniak, Rendek (Horňák) , Ružička, Jančovič, Lörinc, Bambúšek, Úradníček, R. Fučela (Báthory), Žilák, Horník. KOŠŤANY: Mich. Krkoša (Hiadlovský) – Buocik, Melník, Kovalčík, Kačica, Mil. Krkoša, Zigo, Sobkuliak, M. Wehle, R. Wehle, Bujna.

Kláštor – Dražkovce
2:7 (1:3)
Diváci očakávali od bývalých piatoligistov futbal vysokej úrovne, čo sa im aj v niektorých momentoch stretnutia celkom darilo. Najmä hostia predviedli pestrý futbal a po všetkých strán-
kach prevýšili domácich futbalistov. Po úvodnom oťukávaní bielikovci strelili gól už v 12. min, ktorý ale pre postavenie mimo hry rozhodca neuznal. Tento moment hostí vyburcoval k zvýšenej aktivite a už o tri minúty sa po centri z priameho kopu a následnom nekompromisnom voleji Matuľu ujali vedenia. Hostia aj naďalej sršili aktivitou a aj napriek snahe domácich o dosiahnutie dobrého výsledku išli jasne za víťazstvom, čo potvrdili ďalšími šiestimi gólmi, najmä po vynútených chybách domácej obrany.
n Góly: M. Kamien a J. Šmiček, resp. Záborský a Rapan po 2, Matuľa, Čiliak a vlastný. KLÁŠTOR: Slezák, Cabada, Róna, J. Stránay, P. Kamien (Válek), L. Mravec, J. Šmiček, T. Mravec, Maroš, Mrázek, M. Kamien. DRAŽKOVCE: Drahoš, Hornák, Štefanides, Noga, Blahušiak, Ilgo, Pleško, Rapan, Čiliak, Záborský, Matuľa.

Dubové – Turč. Teplice B
2:2 (1:1)
V derby zápase sa hral bojovný futbal. Hostia sa ujali vedenia už v 7. min, hrubú chybu domácej obrany potrestal Hus. Domácim sa podarilo ešte do konca prvého polčasu vyrovnať, keď po rozohraní štandardnej situácie sa lopta dostala k D. Hrivnákovi, ktorý hlavou poslal loptu do siete. V druhom polčase bola hra vyrovnaná, útoky sa striedali na oboch stranách. Domáci sa dostali do vedenia opäť po rozohraní priameho kopu. Lopty sa zmocnil D. Hrivnák, ktorý aj svoj druhý presný zásah v zápase dosiahol hlavou. Hostia po inkasovanom góle zvýšili svoju aktivitu, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Ďurisa. Nakoniec sa zápas skončil spravodlivou remízou.
n Góly: D. Hrivnák 2, resp. Hus a Ďuris. DUBOVÉ: P. Lettrich -L. Lettrich, M. Vereš, Paľovčík, Dírer (Kamien), J. Hrivnák, Ambróz, D. Hrivnák, Kionka, I. Vereš, Plica (Bulík). Turč. Teplice B: Hrivnák - Nemec, Lehotský, Miazdra, Kružlík, M. Jeluš (Hus), Gavrík, Ďanovský, J. Jeluš, Ďuris, Bliščák (Nováčik).

Krpeľany – Podhradie
0:1 (0:0)
V ďalšom susedskom zápase začali lepšie domáci hráči, ktorí si vypracovali v priebehu niekoľkých úvodných minút množstvo streleckých príležitostí a niekoľko rohových kopov, po ktorých ohrozovali bránku hostí. Hostia sa v prvom polčase poväčšine bránili, ale domáci strelci nemali svoj deň. Aj do druhého polčasu nastúpili Krpeľany s odhodlaním zvíťaziť, ale streleckú smolu sa im počas celého stretnutia nepodarilo pretrhnúť. V 50. min ich schladil hosťujúci Hradil, ktorý sa po ojedinelom útoku dostal k odrazenej lopte a nekompromisne ju nasmeroval do šibenice. Mačtovci mali najbližšie ku gólu v 80. min, no hlavičku Lacúcha bravúrne vyrazil brankár Rendko. Do konca stretnutia aj napriek neustálej prevahe domácich sa už nič na výsledku nezmenilo, a tak sa z víťazstva radovali hostia.
n Gól: Hradil. KRPEĽANY: Milan, Hajas (T. Sajdák) - Volna, Vaňko, R. Vojt, A. Kráľ, M. Vojt (Lacúch), Jančo, Sajdák, Badáň, Slavkovský (M. Kráľ). PODHRADIE: Rendko - Bárdy, M. Fleško, Kondek, Chmúrny, Badáň, Húšťa (A. Fleško), Hudec (Burda), Bella (Koťka), Kostra.

Turč. Kľačany – Valča B
(Príbovce) 1:3 (0:1)
Líder súťaže v tomto zápase nepotvrdil úlohu favorita. Počas celého zápasu sa herne trápil, čo rýchlonohí hostia využívali na nebezpečné protiútoky. Príbovčania sa ujali vedenia v 8. min gólom Červeňa, po ktorom domáci znervózneli a lukášikovci umne kontrolovali vývoj stretnutia. Domáci si síce neskôr vypracovali niekoľko dob-
rých gólových príležitostí, ale striedajúci brankár Romančík ich zneškodnil a svojím dob-rým výkonom položil základ nečakaného úspechu hostí. V druhom polčase domáci stupňovali svoje tempo, ale paradoxne to boli hostia, ktorí dávali góly. V 63. min už viedli 3:0, keď ich rýchle kontry premenili Janík a Matúš. Domáci ani za nepriaznivého stavu nezložili zbrane a až do konca stretnutia svojou útočnou aktivitou chceli zvrátiť nepriaznivý výsledok. Po piatich nastrelených brvnách v samom závere ich strelecky odklial Ertl, ale už bolo neskoro.
n Góly: Ertl, resp. Červeň. Janík a Matúš. Turč. Kľačany: Poništ - Gorgosz, Machovič (Daubner), Gregor, Páleš, Ondrík (Hykl), Lukaček, G. Maron, Ertl, J. Maron (Nosák), Pentek. VALČA B (PRÍBOVCE): Ma. Matúš (Romančík), Garlík, Poživenec, Staňo, Kmeť, Urmin, Lukašík (Karolský), Červeň, Svitač (Vetešník), Mi. Matúš, Janík. (RB,AA,KP)

1. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  2. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  3. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  4. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  5. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  6. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  7. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  8. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  2. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Polícia vyhlásila pátranie po nezvestnom mužovi z Beníc

Naposledy bol videný 2. októbra v Príbovciach. Odvtedy sa o ňom nič nevie.

Nezvestný Milan Kopka.

Primátor Danko zvolal zastupiteľstvo, poslanci budú rozhodovať aj o rozpočte

Rokovanie Mestského zastupiteľstva v Martine sa uskutoční vo štvrtok 26. novembra od 9. hodiny.

Ján Danko, primátor Martina.

Pri Braňovi Stolárikovi sa na martinskej lavičke vystriedalo dvanásť trénerov

Do zoznamu legiend martinského hokeja treba určite zaradiť aj Branislava Stolárika. Odchovanec klubu prišiel prvýkrát na Podháj ako šesťročný a s krátkymi prestávkami pôsobí v štruktúrach klubu už štyridsaťštyri rokov. Bol pri všetkých úspechoch Martina v ére samostatnosti.