Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Druholigový diár

TELEGRAM ZO 14. KOLA
n Spišská Nová Ves gólom v poslednej minúte zdolala predposledné Lipany.
n Dolný Kubín zastavil víťazné ťaženie Popradčanov a v tabuľke si udržal druhé miesto.
n Keď už sa zdalo, že zápas medzi Vranovom a žilinským béčkom skončí bezgólovou remízou, prišiel v 87. min presný zásah domáceho Vukanca.
n Žiar podľa očakávania zdolal béčko Podbrezovej a prezimuje na čele ligového pelotónu.
n Rezerva banskobystrickej Dukly úradovala v Starej Ľubovni, po zmene strán strelila domácim štyri góly.
n Body zvonku si odniesol aj Liptovský Mikuláš, dvojgólovým rozdielom zdolal Bánovú.
n Aqua sa pred prestávkou nechytila ani v poslednom domácom zápase, Čadca už v prvom dejstve rozhodla o svojom vysokom víťazstve.
n Vo východoslovenskom derby si prešovská rezerva podelila body s Trebišovom.
TEPLICKÉ OZVENY
Okamih zápasu
V mimoriadne dôležitom zápase pre obidve mužstvá začali domáci o niečo lepšie, ale v 8. min ich v rozlete zastavila nevinná akcia hostí, ktorú úspešne zakončil Jakubec. Keď v 21. min Michalík premenil pokutový kop, bolo jasné, že aj v poslednom jesennom domácom zápase Aqua neuspeje.

Najlepší z Aquy
Opäť Tomáš Machovič. Loptu zo siete síce lovil až päťkrát, no svojimi viacerými zákrokmi sa postaral o to, že Aqua nakoniec neschytala ešte väčší debakel. Najčastejšie súboje viedol domáci gólman s jediným útočníkom hostí Gavlákom, ktorý recept na jeho prekonanie našiel až v závere zápasu. Predtým ho však zastúpili jeho spoluhráči, aj preto si Čadca odniesla z Teplíc tri body.

Všimli sme si
Hru hostí v strede poľa skvele dirigoval bývalý slovenský reprezentant a hráč pražskej Sparty Rastislav Michalík, ktorý sa do rodnej Čadce vrátil na začiatku jesennej časti. Bol jednoznačne najlepším hráčom na ihrisku, svoj skvelý výkon korunoval dvomi gólmi.
ČO NA TO TRÉNER
Karol Stromšík: - Opäť sme nezvládli prvý polčas. V ňom nás hostia prevýšili vo všetkých herných činnostiach, treba priznať, že boli jasne lepší. Hrali sme málo agresívne, znovu sme urobili v obrannej činnosti viacero taktických chýb. Po zmene strán sme sa síce zlepšili, ale keď prehrávate 0:3, tak už len ťažko môžete s výsledkom niečo urobiť.
OSTATNÉ VÝSLEDKY
Odeva Lipany - FK Sp. Nová Ves 1:2 (0:1)
n Góly: 52. Ľ. Jacko - 13. Stanislav, 90.+ Kandráč, rozhodoval: Kakaščík, 350 divákov.

MFK Dolný Kubín - FK Poprad 1:0 (0:0)
n Góly: 69. Dutka, rozhodoval: Kapusta, 400 divákov.

MFK Vranov nad Topľou - MŠK Žilina B 1:0 (0:0)
n Góly: 87. Vukanac, rozhodoval: Mojsej, 300 divákov.

FK Žiar nad Hronom - ŽP Šport Podbrezová B 2:0 (1:0)
n Góly:: 35. Karakačanov, 87. Pelegríny, rozhodoval: Eperješi, 600 divákov.

FK Goral Stará Ľubovňa - Dukla Banská Bystrica B 0:4 (0:0)
n Góly: 53. Levický a 63. Vajda, 73. a 90.+ Uškovič, rozhodoval: Leško, 320 divákov.

TJ Jednota Bánová - FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš 1:3 (1:1)
n Góly: 25. Frátrik - 3. Bella (z 11 m), 57. T. Bartoš, 63. Balluch, rozhodoval: Hádek, 150 divákov.

Tatran Prešov B - Slavoj Trebišov 1:1 (0:0)
n Góly: 56. Eliaš - 54. Aľušík, rozhodoval: Sedlák, 200 divákov.