Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
FUTBAL V. LIGA B

Až takto to nikto nečakal, Fomat doslova rozdrvil lídra

Dlho očakávaný súboj vedúcej Ďanovej s druhým Martinom sa skončil jednoznačným víťazstvom partie okolo Mareka Hollého. Zverenci trénera P. Göröga okúsili v súťaži prvú prehru, Fomat znížil ich náskok na päť bodov.

Martin – Ďanová 5:0 (2:0)
Ostro sledované derby prilákalo do hľadiska 600 divákov. Fomat bol v prvom polčase jasne lepší, hostia mali problémy s jeho kombinačnou a agresívnou hrou. Už v 3. min domáci Krkoška z 20 metrov trafil žrď, hneď na to Pčola v čistej šanci pálil len do brankára. Hostia mali akú-takú príležitosť v 8. min, ale Móric v rozhodujúcom okamihu na loptu nedočiahol. V 11. min mal plné ruky práce opäť Plešo, keď musel zasahovať po strele Pánika z hranice šestnástky. O prvý gólový moment sa postaral obranca Černák, na jeho polovysokú strelu k žrdi hosťujúci gólman nedočiahol. V týchto fázach hry domáci jasne dominovali, líder nevedel, kam skôr skočiť. V 21. min M. Hollý nabil Pčolovi a po jeho hlavičke sa triasla spojnica tyče a brvna. Potom ešte zaujali strelecké pokusy Pčolu, Porubu, Pánika a M. Hollého, ale zmenu skóre priniesla až 43. min. M. Hollý z ľavej strany poslal loptu do šestnástky a šikovný Pčola tentoraz hlavou umne prehodil brankára Pleša. Aj po zmene strán pokračovali Martinčania v dobrom výkone, ktorý vyšperkovali ďalším tromi gólmi. V 58. min M. Hollý poslal ďalší nebezpečný center do veľkého vápna a Poruba prízemnou strelou tretím úspechom rozveselil tábor domácich. V 71. min sa skóre opäť menilo, individuálnu Kutmanovu akciu zakončil Pčola. Ten bol pri streleckej chuti. V 88. min opora Martinčanov vypichla obrancom hostí loptu a nádhernou strelou spoza šestnástky pečatila konečný výsledok.
n Góly: Pčola 3, Černák a Poruba. MARTIN: Martvoň – Pavlovič, Poruba (Kutman), Černák, Kosinka – Zboja (Magoč), Krkoška (F. Hollý), M. Hollý, Kmeť – Pčola, Pánik. ĎANOVÁ: Plešo – Markovič, Volna, Lehotský, Kubový – Doboš (M. Lettrich), Mackura, Žihľavník, Zubáň (M. Ďanovský), Móric – Hyčko.

Sučany – Trstená 1:1 (1:1)
Po opatrnom úvode sa domáci dostali v 5. min do rýchleho brejku, ale Časár z dvoch krokov hlavičkou len opečiatkoval žrď hosťujúcej brány. Tá sa trias-
la aj v 25. min po Špirkovej strele spoza šestnástky. Tatran mal s pribúdajúcim časom viac hry a z aktivity vyťažil vedúci gól. V 40. min domáci dokonale vyšachovali súperovu obranu a Kačák technickou strelou prehodil oravského brankára. Do kabín sa ale išlo za nerozhodného stavu, tesne pred koncom prvého dejstva potrestal zaváhanie makovníkovcov Palonder, ktorý zblízka využil ponúknutú príležitosť. Inkasovaný gól v závere domácich mrzel, pretože napriek výraznej prevahe v druhom polčase už víťazný nestrelili. Kačák v čistej šanci pálil len do brankára a Špirko nastrelil brvno. Keď sa potom neujali ani Zelienkove strelecké pokusy, stretnutie skončilo deľbou bodov.
n Góly: Kačák, resp. Palonder. SUČANY: Margetín – J. Staňo, Hudec, Remeň, Bránik – Časár, Špirko, M. Staňo (Benka – Rybár), Zelienka – Frkáň, Kačák.

Vrútky – Lisková 5:0 (2:0)
Už v prvom polčase sa hral otvorený a svižný futbal, o ktorý sa pričinili obidve mužstvá. V 11. min sa k veľkému sólu z polovice ihriska odhodlal domáci Ďurkovič, radosť z dob-re vyzerajúcej akcie mu pokazil brankár hostí. Ten mohol otvoriť skóre aj o tri minúty, ale opäť neuspel. Na druhej strane mohli udrieť Liptáci, v 18. min loptu smerujúcu do šibenice končekmi prstov bravúrne vyrazil Veselovský. O ďalší svetlý moment zápasu sa postaral Vrútočan Gorgosz. Elegantne sa zbavil dvoch protihráčov a následnou prihrávkou ponúkol gól Kmeťovi, ten ale netrafil odkrytú bránu. Skóre sa tak menilo až v 37. min, keď po Ďurkovičovej prihrávke Botoš v páde nezadržateľne poslal loptu do siete. Už o malú chvíľu bolo 2:0. Po Mazúrovej krížnej strele sa najlepšie zorientoval Botoš, ktorý brankárom vyrazenú loptu usmernil za jeho chrbát. Po zmene strán bolo na ihrisku prakticky už iba jedno mužstvo. Lokomotíva mala raketový nástup a už po troch minútach Gorgoszov center strelou k žrdi zužitkoval Mazúr. Spolupráca týchto hráčov priniesla ovocie aj v 65. min, Mazúr volejom zvýšil už na 4:0. Potom Gorgosz nepremenil samostatný nájazd, neskôr sa po jeho stre-
le triaslo aj brvno. Gólový účet stretnutia po biliardovej akcii Botoša s Korbeľom v šestnástke uzavrel hlavičkou Vlček.
n Góly: Botoš a Mazúr po 2 a Vlček. VRÚTKY: Veselovský – Sojčák (Knapík), Ondrejka, Prjevara, Rakyta – Botoš, Letrik (Vlček), Ďurkovič, Kmeť – Mazúr (Korbeľ), Gorgosz.
n Ostatné výsledky: Lipt. Sliače – Nižná 1:0, Ludrová – Bešeňová 1:1, Žaškov – Palúdzka 3:0, Or. Veselé – Zuberec 5:2.
(KP)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 619

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.