Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. QUICK TRIEDA

Vzbura posledných, na záver bodovali naplno

Bystrička – Turč. Štiavnička 1:0 (1:0)
Stretnutie sa začalo vo svižnom tempe a už v 10. min po peknej kombinácii a následnom centri Bízika otvoril skóre Blažek. Hostia taktiež nezostali nič dlžní svojej povesti, a tak mali diváci možnosť sledovať dobrý futbal. V 38. min prestreli odkrytú Chalupkovu bránu po peknej akcii Bízika spoluhráč Paško a podobne pochodil na druhej strane aj T. Rataj. Ani počas druhého polčasu tempo hry neopadlo. Zverenci trénera Petríka prevzali iniciatívu, no cez pozornú defenzívu Bystričky sa dostávali veľmi ťažko. S pribúdajúcimi minútami im však prílišná snaha a stúpajúca nervozita čoraz viac začala zväzovať nohy. Domáci príkladne bojovali, umne kúskovali hru a po záverečnom hvizde rozhodcu sa zaslúžene tešili zo zisku cenných bodov.
n Gól: Blažek. BYSTRIČKA: Hübner – Roman, Bielik, Vilček, Blažek, Masár, Človiečik, Žiačik (Mády), Greško (Marko), Bízik (Prjevara), Paško. TURČ. ŠTIAVNIČKA: M. Chalúpka – Paško, Krištofík, Bartoš, Štefaničiak, Čujko, Tomka, Jakubský (I. Chalúpka), M. Rataj (Štípala), T. Rataj (Chmúrny), Zrník.

Valča B (Príbovce) – Sklabiňa 1:2 (1:1)
Obaja aktéri vstúpili do stretnutia s vyčkávacou taktikou, a tak sa pomerne dlho hra odvíjala len medzi šestnástkami. V 34. min sa peknou akciou prezentoval Horník a jeho prihrávku zužitkoval na strelenie úvodného gólu Lörinc. O dve minúty neskôr prebral loptu na vlastnej polovici Matúš, dostal sa s ňou až pred súperovu bránu, kde dokonale využil nedorozumenie sklabinskej defenzívy a vyrovnal na 1:1. Počas druhého dejstva sa hral svižnejší futbal, pričom obaja protivníci chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. To sa podarilo v 63. min Lörincovi, ktorý využil chybu Garlíka a dostal hostí opäť do vedenia. Domáci sa pokúšali s výsledkom stretnutia ešte niečo urobiť, no pozorný Jadroň už loptu za svoj chrbát nepustil.
n Góly: Matúš, resp. Lörinc 2. VALČA B (PRÍBOVCE): Romančík – Garlík (Raheľ), Poživenec, Kmeť, Staňo, Janík, Lukášik, Červeň, Urmín, Svitač (Karlovský), Matúš. SKLABIŇA: Jadroň – Rúžička, R. Fučela, Blizniak, Bambúšek, Horník, M. Fučela, Jančovič, Lörinc (Báthory), Úradníček, Horňák (Žilák).

Košťany – Žabokreky
2:1 (2:0)
V prestížnom susedskom derby sa so svojou dlhoročnou kariérou lúčil brankár Ľubomír Hiadlovský, ktorý počas stretnutia svoj tím viackrát podržal. Domáci šokovali svojho súpera už v 30 sekunde, keď Strapko ušiel hosťujúcej obrane a presnou strelou do ľavého horného rohu nedal Poloncovi šancu. Košťanci išli pevne za svojím cieľom a v 28. min obišiel „motor“ domáceho tímu Kovalčík všetko, čo mu stálo v ceste, a po jeho nezištnej prihrávke zvýšil Rohoň na 2:0. Žabokrečania po zmene strán ožili a podarilo sa im znížiť zásluhou hrajúceho trénera Líšku, ktorý premenil pokutový kop. Potom sa hostia snažili streliť aj vyrovnávajúci gól, no pozorná defenzíva Koštian na čele s nestarnúcim Hiadlovským už zmenu skóre nepripustila.
n Góly: Strapko a Rohoň, resp. Líška. KOŠŤANY: Hiadlovský – Mil. Krkoša, Melník, Zigo, Sobkuliak – Kovalčík, Strapko, M. Wehle, Bujna (Kotlár) – R. Wehle (Mich. Krkoša), Rohoň. ŽABOKREKY: Polonec – P. Kalnický, Líška, Laurenčík, Páleš – Majerčík, Buch, Javornický (Ciklamíni), Štefánik – S. Klanický, M. Klanický.

Dražkovce – Dubové 2:1 (1:0)
Stretnutie sa začalo opatrne a tak sa prvých 20 min hralo len medzi šestnástkami. Až potom domáci pridali a začali si vytvárať šance, ktoré však brankár hostí Bačiak aj so šťastím likvidoval. V 43. min ale nestačil na hlavičku Hornáka a bielikovci odchá-dzali do šatní so zaslúženým vedením. V druhom polčase favorit pokračoval v nápore a výsledkom jeho snaženia bol faul na Záborského, po ktorom sa kopal pokutový kop. Tradične ho premenil Ilgo. Hostia sa vrátili do zápasu v 80. min, keď sa z trestného kopu úspešne trafil Plica. Posledných desať minút sa
stretnutie len dohrávalo, domáci kontrolovali hru a verešovci sa už na záverečný tlak nezmohli.
n Góly: Hornák a Ilgo (pok. kop), resp. Plica. DRAŽKOVCE: Drahoš, Štefanides, Ilgo, Blahušiak, Noga (Matuška), Fleško, Čiliak, Hornák, Krasnec, T. Záborský, Rapan. Dubové: Bačiak, M. Vereš, Palovčík (Feranec), Hrivnák, Kionka, Tencer, I. Vereš (Kamien), Ambróz (Dírer), Plica, P. Vereš.

Diviaky – Kláštor 1:0 (1:0)
Domáci rozhodli o svojom víťazstve v 17. min, keď po rohovom kope sa úspešnou hlavičkou prezentoval Lukáč. Domáci mohli do konca prvého polčasu svoje vedenie zvýšiť, ale Čupka a ani Kubatka svoje stopercentné šance nepremenili. Po zmene strán hostia „hrýzli“, ale domáci brankár Ursíny si dob-re zastal svoje miesto a nedovolil hosťom vyrovnať. V ďalšom priebehu hry sa útoky striedali z jednej strany na druhú, ale aj brankár hostí Slezák mal svoj deň. V 63. min mohlo Dynamo poistiť svoje vedenie, keď za faul na Gavrika v pokutovom území rozhodca nariadil pokutový kop, ale jeho realizátor Lukáč slabú strelu zle umiestnil a brankár Slezák ju vyrazil.
n Gól: M. Koleno. DIVIAKY: Ursíny - J. Koleno (Gavrik), Kubica, M. Koleno, J. Koleno, Kubatka, Čupka, Lukáč (Š. Kviatkovský), M. Kviatkovský, Harasník (Hrivnák), Šefraník. KLÁŠTOR: Slezák - Róna, Krška, Cabada, P. Kamien, Válek, M. Kamien (Novosedliak), Maroš (P. Šmiček), T. Mravec, L. Mravec, J. Šmiček (Mikula).

Podhradie – Turč. Kľačany
0:4 (0:3)
Úvodné minúty boli opatrné ani jedno mužstvo sa nechcelo dopustiť vážnejšej chyby. V 18. min po rozohraní štandardnej situácie Lukaček hlavou priťukol loptu Hyklovi, ktorý zblízka nedal brankárovi Rendkovi žiadnu šancu. Hostia po góle ožili a postupne stupňovali tempo hry. Výsledkom ich snaženia bola ďalšia šanca, no Rendko tentoraz strelu J. Marona vytlačil na roh. Potom prišli chvíle domácich, keď dvakrát za sebou prečíslili obranu hostí, ale zakončenie Hradila a ani Húšťu nebolo presné. Pred polčasom si domáca obrana vzala „oddycho-vý čas“ a hostia v 42. min Gregorom premenili jedenástku. Nebolo to však ešte všetko. Hykl využil zaváhanie domáceho stopéra, prihral Ertlovi a ten stanovil polčasový výsledok. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom skorigovať nepriaznivý výsledok, ale v 54. min urobili v obrane ďalšiu chybu, po ktorej Ertl z uhla prestrelil domáceho gólmana. Hostia už potom kontrolovali hru a bez väčších problémov doviedli zápas do víťazného konca. Domácim, ktorým sa hra nedarila, znervózneli, výsledkom čoho bolo oplácanie Badáňa a zbytočný faul Ertla, po ktorých museli obaja predčasne opustiť ihrisko.
n Góly: Ertel 2, Gregor (pok. kop) a Hykl. PODHRADIE: Rendko -Kondek, Chmúrny (A. Fleško), Bárdy, Hradil, Húšťa (Koťka), Kostra, M. Fleško, Badáň, Bella (Burda), Hudec. TUrč. KĽAČANY: Poništ - Gorgosz (Machovič), G. Maron, Gregor, Daubner, Páleš, J. Maron, Lukaček, Ertel, Hykl (Ondrík), Nosák (Mažári).

Turč. Teplice B – Krpeľany
6:3 (2:2)
Tepličania mali počas celého stretnutia prevahu, ktorú v druhom polčase ešte vystupňovali. Hostia sa na polovicu domácich dostávali len minimálne a z
troch striel vyslaných na bránu vyťažili tri góly. Krpeľany v 15. min viedli 0:1, v 33. min 1:2 a v 48. min 2:3. Domáci ale vždy rýchlo odpovedali. Aqua definitívne zlomila odpor Dynama v 80. min, keď sa prvýkrát v zápase ujali vedenia, pričom už o tri min svoj náskok aj poistila. Tesne pred koncom zápasu domáci kopali pokutový kop, ktorý premenil Šolc.
n Góly: Ižip 2, Greschner, M. Jeluš, Nemec a Šolc (pok. kop), resp. A. Kráľ, Badáň a Jančo. TURČ. TEPLICE: Miazdra (Hrivnák), Koleno, Ižip, Nemec, Ďanovský, Endresl, M. jeluš, Gavrik, J. Jeluš (Lehotský), Ďuris (Šolc), Greschner. KRPEĽANY: Milan, Hajas, Volna, Valko, Vojt, Brveník (M. Kráľ), A. Kráľ (Slavkovský), Jančo, Sajdák, Badáň, Vojt (Krajinčák). (RB, AA, KP)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Testovanie: V obciach ide testovanie hladko

Starostovia si pochvaľujú plynulý priebeh testovania aj disciplínu občanov.

V Kláštore pod Znievom zatiaľ nie sú dlhé rady.

Primátor testuje Martinčanov: Bolo treba ísť trochu aj príkladom

Martinský primátor Ján Danko testuje ľudí na jednom z 50 odberných miest v Martine.

Primátor Jan Danko v akcii.
V Dolnom Kalníku vyhradili prvé tri hodiny pre seniorov, mamičky a ľudí so zdravotným znevýhodnením.

Testovanie: Chvíľka napätia a potom úľava

Do 20 minút od registrácie prišiel výsledok.

Prví ľudia sa pred odberovým miestom na Ľadovni (Falcon) začali schádzať už okolo pol siedmej.