Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
HOKEJISTI PREDVÁDZAJÚ VÝKONY AKO NA HOJDAČKE

HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Slovan Bratislava - MHC Martin 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
Počas vyrovnanej prvej tretiny si mužstvá veľa gólových príležitosti nevytvorili, pričom hra sa odvíjala predovšetkým v strednom pásme a domáci v jej závere nevyužil ani minútovú presilovku o dvoch hráčov.
V prostrednej časti najskôr nevyužili svoje šance Vaic a Kropáč, no v 23. min otvoril skóre svojim premiérovým extraligovým gólom Šiffalovič. Slovan prevzal iniciatívu a už o dve minúty Liščák našiel na modrej čiare voľného Urama, ktorý svoj samostatný nájazd so šťastím premenil. Bratislavčania pokračovali v zlepšenom výkone a v 28. min zakončil peknú presilovkovú kombináciu Vaic. Hostia sa presadili v 35. min, keď na trestnej lavici sedeli dvaja slovanisti a Babkovu strelu od modrej čiary tečoval pred fínskym brankárom Hovim lotyšský internacionál Džerinš.
Hneď v úvode tretej tretiny sa do streleckej listiny opäť zapísal Vaic, ktorý dorazil za Lakosilov chrbát Lažovu strelu. Potom si kapitán belasých najskôr pripísal asistenciu pri presnom zásahu Laža a v 55. min skompletizoval Vaic svoj hetrik, keď ho pred bránkou našiel agilný Lažo. Konečnú podobu výsledku stanovil hosťujúci Havel, ktorý bejzbalovým spôsobom sklepol do Hoviho siete vysoký puk.
Ladislav Spišiak, tréner Martina: Do Bratislavy sme pricestovali v oklieštenej zostave, keďže nám z nej vypadli Macho s Törökom. V prvej tretine sa nám darilo držať stredné pásmo, a tak bol výsledok zápasu stále otvorený. V druhej časti hry sme inkasovali rýchle góly a tento moment sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci. Hráči spravili veľa individuálnych chyb, pričom skúsený súper ich dokázal potrestať.
FAKTY ZO ZÁPASU
 Góly: 23. Šiffalovič (Kukumberg), 24. Uram (Liščák), 28. Vaic (Kropáč, Lažo), 41. Vaic (Lažo, Kropáč), 49. Lažo (Vaic), 55. Vaic (Lažo, Kropáč) - 35. Džerinš (Babka, Dornič), 57. Havel (Mahdalík, Říha). Vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - M. Novák, Stano, divákov: 4387.
 MARTIN: Lakosil - Kolba, Babka, Polák, Klepáč, Vantroba, Ďatelinka - Džerinš, Beran, Dornič - Havel, Říha, Appel - Škumát, Hovorka, Mahdalík.

Široký káder je nevyhnutný, manažment uvažuje aj o jeho vhodnom doplnení
Extraligoví hokejisti prečkali reprezentačnú prestávku na štvrtom mieste tabuľky. Podľa slov generálneho manažéra klubu Aurela Nauša je vedenie klubu s výkonmi mužstva relatívne spokojné.

Hokejová extraliga je už v plnom prúde a martinskí hokejisti sa po jej úvode nachádzajú v hornej polovici ligového pelotónu. Generálny manažér Aurel Nauš sa pokúsil zhodnotiť prvých 21 kôl súťaže. „Vzhľadom na to, že chceme po základnej časti súťaže skončiť do 6. miesta, naše súčasné postavenie je relatívne dobré. Všetky mužstvá majú ešte plno síl, tabuľka je vyrovnaná a prakticky ešte o ničom nie je rozhodnuté. Celkom dobre sme zachytili úvod súťaže, menšie problémy sa vyskytli len medzi 10. a 15. kolom. Všetci veríme, že sa nám ich podarilo zažehnať a pozíciu okolo štvrtého miesta sa nám podarí udržať. Súťaž je dlhá, stať sa môže čokoľvek a preto dúfam, že nečakané udalosti nás budú obchádzať.“ Generálny manažér sa vrátil aj k predsezónnym posilám, ktoré vystužili extraligový káder. „Myslím, že zatiaľ si svoje miesto v kádri zastali a počítame s nimi aj naďalej. Samozrejme, neustále musia na sebe tvrdo pracovať, aby boli spoločne s celým tímom dobre pripravení na rozhodujúce časti sezóny.“ Martinský káder je momentálne stabilizovaný, ale Aurel Nauš vie, že aj v tomto smere treba určité veci predvídať. „Smerom ku Kontinentálnemu poháru, ale aj k play off ešte počítame s posilnením mužstva. Aj v minulej sezóne sa nám v rozhodujúcich momentoch nevyhli zdravotné problémy a vtedy sa najviac ukázala nevyhnutnosť širšieho kádra. Musíme sa pokúsiť vybudovať mužstvo tak, aby nás nezaskočili ani prípadné zranenia.“ S výnimkou dlhodobejšej rekonvalescencie Petra Trokana sa extraligovému tímu vážnejšie problémy tohto charakteru vyhýbajú. „Nechcem to zakríknuť, ale zatiaľ je to v norme. Peter Trokan už začal ľahko trénovať, ale do zápasového kolotoča naskočí až v priebehu decembra. V poslednom mesiaci roka začne hrať aj Vítezslav Škuta, ktorého trápi zlomená kostička na ruke. Presilené zápästie má Michal Macho a preto neodcestoval s reprezentačným výberom na Nemecký pohár. Črevná viróza Jaroslava Töröka je už minulosťou, takže smolu má len Andrej Themár, ktorý si svojimi výkonmi v Dolnom Kubíne vypýtal miestenku do prvého mužstva, no na tréningu si poranil rameno a lekár odhaduje, že bude absentovať zhruba šesť týždňov,“ konštatuje generálny manažér. Trénerovi Spišiakovi citeľne chýbal aj Peter Klepáč, ktorý počas domáceho duelu proti Kežmarku zhodil rukavice a dostal šesťzápasový dištanc. „Aj my sme boli výškou trestu zaskočení a osobne si myslím, že bol veľmi prísny. Po odpykaní polovice trestu sme požiadali o jeho skrátenie a tak mohol Peter Klepáč hrať už minulý pondelok proti Slovanu,“ uzatvára Aurel Nauš.

13. Martin 21 561 138 0 18 4 1 26.71
Legenda: Z–zápasy, PIM–počet trestných minút, 2–2 minúty, 5–5 minút, 10–10 minút, DZ – trest do konca zápasu, TH – trest v hre, PTM – priemer trestných minút.

13. Nitra 21 124 11 4 8.87 201:05
Legenda: Z - zápasy, PP - počet presiloviek, PPGF - strelené góly v presilovke, PPGA - obdržané góly v presilovke, PP_PCT -úspešnosť presiloviek v %, PP_TIME- čistý čas v presilovke

13. Orange 20 16 77 0 22 71.42 116:03
Legenda: Z - zápasy, SHOP- počet oslabení, SHGF - strelené góly v oslabení, SHGA - obdržané góly v oslabení, SH_PCT - úspešnosť oslabení v %, SH_TIME - čistý čas v oslabení.