Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Na Záhorí úradoval Pálffy, Popradčanov školil Appel

HK 36 Skalica - MHC Martin 4:2 (2:2,1:0,1:0)
Martinčania cestovali do Skalice s cieľom odplatiť domácim prehru v predĺžení, no Žigmund Pálffy im dvoma presnými zásahmi zobral nádej na lepší výsledok.

V úvodnej časti síce padli až štyri góly, ale diváci videli hokej iba priemernej úrovne. Skóre sa menilo len počas hry v nerovnovážnom stave. V 4. min mali Martinčania výhodu presilovky, ale začali ju veľmi zle a T. Višňovský potrestal ich nekoncentrovanosť. V tej istej početnej výhode sa ale hostia otriasli a obrancom Ďatelinkom vyrovnali. Netešili sa však dlho, Pašek v 7. min vrátil v presilovke oremusovcom vedenie. Turčania odpovedali v 18. min, v početnej výhode sa z gólu radoval Marek Kolba. V druhej časti padol len jeden gól. Postaral sa oň najlepší skalická hráč Žigmund Pállfy, ktorý v 34. min, opäť v presilovke, potrestal chybu obrancu Babku. V poslednom dejstve sa viac bojovalo ako hralo, diváci veľa gólových momentov nevideli. Hosťom šancu na predĺženie zobral v 60. min Pálffy, ktorý druhým úspešným zásahom poisťoval výhru svojho tímu.
FAKTY ZO ZÁPASU
n Góly: 4. T. Višňovský (M. Ivičič, R. Školiak), 7. Pašek (M. Ivičič), 34. Pálffy, 60. Pálffy (Hranáč, Rybár) - 6. Ďatelinka (Vantroba, Džerinš), 18. Kolba (I. Dornič, Babka). Vylúčení: 6:7 na 2 min. Presilovky: 3:2, oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Kubuš - Valach, Stano. Diváci: 1 941.
n MARTIN: Dzubina - Kolba, Babka, Polák, Klepáč, Ďatelinka, Vantroba, Drgoň - Török, Beran, Dornič - Appel, Macho, Říha - Džerinš, Hovorka, Havel - Mahdalík, Škumát, Hančiak

MHC Martin - HK ŠKP Poprad 5:1 (1:0,2:1,2:0)
Hetrik Davida Appela položil Popradčanov na lopatky. Martičania dosiahli v piatok druhé najvýraznejšie víťazstvo v tohtoročnej súťaži.

V úvode stretnutia to vôbec nevyzeralo na jednoznačnú záležitosť domácich, hostia s nimi dlho držali krok. Spišiakovci napriek tomu odštartovali lepšie a v 4. min sa ujali vedenia. Říha spoza brány ideálne prihral Appelovi, ktorý hravo prekonal Šimonoviča. Podtatranci mohli v 11. min odpovedať, no po Machovej chybe a následnej šanci Bartánusa pomohla Dzubinovi horná žŕdka. Na začiatku druhej časti spišiakovci strelili poisťovací gól. Říhovu strelu Šimonovič vyrazil iba pred
Appela, ktorý puk bez problémov vrátil do siete. Hostia sa mohli vrátiť do zápasu pri početnej výhode o dvoch hráčov. Nestalo sa tak, naopak, keď už boli Martinčania na ľade štyria, Říha poslal do brejku Appela, ktorý v 35. min úspešným blafákom zavŕšil hetrik. Turanovci sa dočkali až v 38. min, Lukáč strelou ponad Dzubinovu lapačku znížil. V poslednej časti padali góly už iba do siete hostí. Tí síce boli tiež raz v presilovke úspešní, ale pre postavenia hráča v bránkovisku im rozhodca gól neuznal. Miesto 3:2, bolo o chvíľu 4:1. V 49. min Beran ponúkol šancu Dorničovi a ten ju využil. Kalich horkosti si Popradčania vypili do dna v 53. min, keď po kombinácii Macha so Říhom český útočník pečatil konečné skóre.
n Góly: 4. Appel (Říha), 22. Appel (Macho, Říha), 35. Appel (Říha), 50. Dornič (Beran, Török), 53. Říha (Macho) - 38. Lukáč (Bartánus, Michal Segľa). Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Kolusz (Poprad) na 10 min za nešportové správanie. Presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Rudý - M. Novák, Bundil. Diváci: 2 650.
n MARTIN: Dzubina - Kolba, Babka, Polák, Klepáč, Vantroba, Ďatelinka - Török, Beran, Dornič - Appel, Macho, Říha - Džerinš, Hovorka, Mahdalík (41. Škumát). (KP)

MsHK Žilina - MHC Martin 4:3 SN (2:1,1:2,0:0-0:0,1:0)
Žilinčania sa nezľakli prevahy Martinčanov v hľadisku a v 2. min Škoda tvrdou strelou po ľade prestrelil Dzubinu.

O desať minút neskôr hrali domáci presilovku a po 20 sekundách ju využil Krajčí. V závere tretiny hrali hostia presilovku o dvoch hráčov a Appel bombou od modrej vrátil spišikovcov do stretnutia. Na začiatku druhého dejstva hrali Turčania ďalšiu presilovku a Török lišiackou strelou vyrovnal. V 29. min sa hostia zabudli v útočnej tretine a ich nekoncentrovanosť na dvakrát potrestal Hájnik. V polovicu duelu sa Martinčanom podarilo dostať do prečíslenia a Dorničovu prihrávku zúžitkoval kapitán Beran. V tretej tretine diváci gól nevideli. Najskôr Dzubinovi pomohla horná žŕdka a na druhej strane Martinčania spálili dva samostatné nájazdy. V závere mali hostia veľkú príležitosť na rozhodnutie, ale počas 65 sekundovej výhody o dvoch hráčov, Říha netrafil odkrytú žilinskú bránu. Obidve mužstvá stavili počas predĺženia na opatrnú hru, a tak museli o konečnom výsledku rozhodnúť samostatné nájazdy. Tých bolo celkovo desať, ale jediným úspešným exekútorom bol domáci útočník Sivák.
n Góly: 2. Škoda (Kokavec), 13. Krajčí (Kontšek, Hriňa), 29. Hajnik (Hriňa), rozhodujúci sam. nájazd Sivák - 18.Appel (Klepáč, Macho), 22. Török (Kolba), 30. Beran(Džerinš). Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: I. Droppa (Žilina) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Müllner. diváci: 3240.
n MARTIN: Dzubina - Kolba, Babka, Polák, Klepáč, Vantroba, Ďatelinka - Török, Beran, Dornič - Appel, Macho, Říha - Džerinš, Hovorka, Škumát - od 41. Mahdalík, Trokan. (rb)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Home (ale aj) Office
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  7. Zelená Bratislava
  8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  1. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
  2. Bezbariérové vozidlo
  3. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
  4. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Turčania takmer týždeň zápasili s povodňami

V Turčianskych Tepliciach sa liala voda z polí od Dolnej Štubne, na Dubovom museli pre zaliatu cestu meniť dopravné značenie, v Blažovciach živel ohrozoval príbytky, v Rakove ratovali gazdovstvá a v Košťanoch sa rieka Turiec vyliala na rozsiahle územia.

Aj v Blažovciach sa už chystali vrecia s pieskom.

Hokejisti by mohli dostať peniaze do dvoch týždňov

Spojenie dvoch najvyšších hokejových súťaží zväz nepodporil. Nedovoľujú to normy.

Na ľade naraz trénuje len päť hráčov a brankár.
V nemocnici pribudlo ďalšie odberové miesto, testy už robia dva tímy.

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.