Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Zlá séria skončila, hokejisti konečne bodovali naplno

Garmin Žilina - MHC Martin 4:2 (0:1,3:0,1:1)
Po troch prehrách po sebe túžili Martinčania u suseda bodovať, ale domáci, ktorí sa nevzdávajú nádeje na postup do play off, im lepšou streleckou efektivitou skrížili plány.

Zverenci trénera Spišiaka začali stretnutie veľmi dobre. Miernu prevahu pretavili do vedúceho gólu už v 5. min, keď Macho vrátil za chrbát brankárom vyrazenú strelu Appela. Aktívne hrajúci hostia si vypracovali ďalšie šance, ale bez gólovej koncovky. Dôležitým, ak nie rozhodujúcim momentom obratu vo vývoji stretnutia, bolo vylúčenie Hovorku. Martinčania síce takmer celých päť minút v oslabení odolávali domácemu tlaku, ale v samom závere presilovky Škoda predsa len vyrovnal. Gól domácich naštartoval a strelecky disponovaný Sivák sa v rozpätí siedmich minút blysol. V 31. min prekonal Dzubinu strelou spomedzi kruhov a v 38. min osamotený pridal ďalší zásah. Martinčania mohli ľutovať, že sa predtým Škumátovi nepodarilo zužitkovať samostatný nájazd. Dvojgólový náskok hral domácim do karát. Pozorne bránili a ich útoky do otvorenej martinskej obrany boli nebezpečné. Hosťom svitla nádej v 52. min, keď dal Beran kontaktný gól. Vzápätí však ne-dokázali zužitkovať ani takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov. Tesne pred koncom sa ešte pokúsili natiahnuť zápas do predĺženia. Odvolali brankára, ale Exmartinčan Hriňa osemnásť sekúnd pred koncom strelou cez celé klzisko dal víťaznú definitívu šťastnejším Žilinčanom.
FAKTY O ZÁPASE
 Góly: 28. Škoda (R. Krajči, I. Droppa), 31. Sivák (Kontšek, R. Krajči), 38. Sivák (Tvrdek, Jabrocký), 60. Hriňa - 6. M. Macho (Appel, Klepáč), 52. M. Beran (L. Říha). Vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: Krajči (Žilina) DKZ a Hovorka (Martin) 5+DKZ, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: J. Konc - Grečko, Vojtek. Diváci: 1500. MARTIN: Dzubina – Vantroba, Ďatelinka, Polák, Klepáč, Kolba, Babka, Drgoň – Török, Beran, Trokan - Appel, Macho, Říha - Škumát, Hovorka, Themár - Mahdalík. (JK)

B. Bystrica - MHC Martin 3:2 SN (1:1,0:1,1:0 - 0:0,1:0)
Turčania pri Hrone dva-krát viedli, ale nakoniec sa neradovali. V lotérii samostatných nájazdov boli úspešnejší domáci, ktorí tak odkliali komplex z Martinčanov.

Od prvých minút mali hostia hru pod kontrolou. Hrali disciplino-vane a trpezlivo. Prvú presilovku na začiatku síce nevyužili, ale hneď v ďalšej, ktorá nesledovala, sa ujali vedenia. Machovu krížnu prihrávku s prehľadom poslal do siete domácich Martin Čech. Gól akoby otupil pozornosť hostí. Už o 36 sekúnd, po chybe v rozohrávke, Paľov strelou z kruhov vyrovnal. Aj v ďalšom priebehu boli aktívnejší hostia, hoci tréneri nemohli naplno využívať služby zraneného Říhu a boli nútení improvizovať. Hneď na začiatku druhej tretiny využil Appel ďalšiu presilovku na ve-dúci gól. Dobre rozbehnutý zápas mohli a mali zverenci trénera rozhodnúť tretím gólom do siete Petríka, lenže z množstva šancí, ktoré si dokázali vypracovať, už nedokázali využiť ani jednu. A to nielen vďaka výbornému výkonu domáceho brankára, ale aj pre vlastnú nedôraznosť v koncovke. Domácim priháralo, ale nakoniec neprihorelo.
V 50. min vložil do Pardavého krížnej prihrávky ho-kejku Bulík a „poslal“ zápas do predĺženia. V ňom gól nepadol, a tak o domácom víťazstve rozhodli samostatné nájazdy. Kým skúsení martinskí obrancovia Klepáč s Babkom neuspeli, Dian zabezpečil Bystričanom dva body.
 Góly: 14. Paľov, 50. Bulík (Pardavý), rozhodujúci sam. nájazd Dian - 13. M. Čech (Macho), 22. Appel (Klepáč). Vylúčení: 6:6 na 2. min, navyše: Vantroba a I. Majeský na 10 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška - Jankovič, Novák. Diváci: 2500. MARTIN: Dzubina – Vantroba, Ďatelinka, Polák, Klepáč, Kolba, Babka, Drgoň, Brcko – Török, Beran, Trokan, Appel, Macho, Říha, Škumát, M. Čech, Džerinš, Hančiak, Mahdalík, Themár. (JK)

MHC Martin - HKM Zvolen 5:4 (2:0,2:1,1:3)
Čierna séria skončila. Po piatich zápasoch sa martinskí hokejisti konečne dočkali víťazstva.

Martinčania mali v úvode zápasu dve presilovky. Prvú ešte nevyužili, ale v druhej rozveselil tribúny Polák. Aj hostia mali niekoľko presiloviek. Pri jednej z nich im ale ušiel Říha a perfektným blafákom zvýšil na 2:0. Zvolenčania sa mohli následne vrátiť do zápasu v početnej výhode o dvoch hráčov, ale po Čierneho strele pomohla Dzubinovi tyčka. Aj v druhej časti sa hral výborný hokej. Iskierku nádeje vykresal hosťom v 30. min z presilovky Čierny, ale už o 45 sekúnd Čech behkendovou strelou vrátil svojmu tímu dvojgólové vedenie. V 15. min spišiakovci knokautovali holáňovcov po štvrtýkrát, na konci biliardovej akcii bol Appel. Úvod tretej tretiny lepšie vyšiel hosťom a v 41. Chovan prestrelil Dzubinu. O 15 sekúnd dokonca Huba zblízka znížil už iba na rozdiel gólu. Následne sa tréner Spišiak snažil prebudiť svojich zverencov oddychovým časom, ale hostia mali ďalšie šance, ktoré likvidoval Dzubina. Pokoj na martinské hokejky vrátil v 54. min Škumát, jeho presný zásah potvrdzoval videorozhodca. V 59. min pri hre hostí bez brankára a vylúčení Škumáta zdramatizoval zápas Chovan. V závere mali hostia ďalšie príležitosti na vyrovnanie, ale Martinčania sa aj so šťastím ubránili.
 Góly: 7. Polák (Macho, Appel), 11. Říha (Macho), 31. Čech (Themár), 35. Appel (Macho, Říha),54. Škumát (Čech) resp. 30. Čierny (Turek, Vrbata), 41. Chovan (Cebák, Klouda), 42. Huba (Pavliš, Turek),59. Chovan (Klouda, Čierny). Vylúčení: 10:7 na 2. min, navyše Babka na 10. min a Hvila na 5+DKZ. Presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0. Rozhodovali: D. Konc, Jablukov – Stano, Horínek. Diváci: 3 280. MARTIN: Dzubina – Polák, Klepáč, Vantroba, Ďatelinka, Kolba, Babka, Drgoň, Brcko – Appel, Macho, Říha – Trokan, Beran, Džerinš – Škumát, Čech, Themár – Hančiak, Mahdalík. (KP)

V. Dvořák 11 0 0 0 4 2/-1

Legenda: Z – zápasy, G – góly, A – asistencie, P – produktivita, TM – trestné minúty, PL/MIN – plus/mínus.

Úspešnosť brankárov
Brankár Z IG ZS PIG Uv %
M. Dzubina 24 64 594 2,75 90.27%
V. Lakosil 14 40 351 3,25 89.76%

Legenda: Z – zápasy, IG – inkasované góly, ZS – zásahy, PIG – priemer inkasovaných gólov, Uv % - úspešnosť v %. (RB, ZDROJ SZĽH)

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 612

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.