Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Šesťbodový zisk je v danej situácii málo

HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

MHC Martin - Kežmarok 6:1 (3:1,1:0,2:0)
Nový tréner Martinčanov Dušan Gregor sa v druhom zápase dočkal víťazstva. S Kežmarkom však nieslo prívlastok povinné.

Domáci začali papierové predpoklady napĺňať v 5. min, keď po Havlovej strele prekonal Klempu dorážkou Appel. Úsilie Martinčanov pribrzdili časté vylúčenia a hostia pri početnej výhode o dvoch hráčov vyrovnali. Šechný v 9. min tancujúci puk na bránkovisku pretlačil za Dzubinov chrbát. Favoritovi v 15. min vrátil vedenie v presilovke Havel, ktorý strelou z prvej skóroval. V 19. min Klempa nedovolene zahral hokejkou a následne nariadené trestné strieľanie excelentným blafákom premenil Macho.
V druhej časti zverenci trénera Gregora jasne dominovali, všetko podstatné sa odo-
hrávalo pred hosťujúcou bránou. Kežmarčanov dlho držal nad vodou brankár Klempa, ktorý vyriešil viacero nebezpečných striel domácich. V 33. min však už aj on kapituloval, ďalšiu presilovku po Törökovej strele úspešným tečom využil obranca Ďatelinka.
Ani v záverečnej tretine sa obraz hry nezmenil. V jej úvode hrali domáci dve presilovky. Prvú ešte nevyužili, ale pri druhej ideálnu Törökovu prihrávku spoza brány zúžitkoval Beran. Slabo hrajúci Kežmarčania mohli skorigovať výsledok pri 81. sekundovej početnej výhode o dvoch hráčov, ale Dzubinu v nej poriadne nepreverili. Konečnú podobu výsledku dal v 53. min po rýchlom brejku vydarenou koncovkou Appel, ktorému šancu na skórovanie pripravil Říha.
FAKTY O ZÁPASE
n Góly: 5. Appel (L. Říha, Havel), 16. Havel (J. Polák, L. Říha), 19. M. Macho, 33. I. Ďatelinka (Török, Beran), 47. Beran (Török, I. Ďatelinka), 53. Appel (L. Říha, Havel) - 9. Šechný (Mašlonka). Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: Šechný (Kežmarok) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič - P. Šefčík, Müllner. Diváci:2 750 divákov. MARTIN: Dzubina – Polák, Klepáč, Babka, Ďatelinka, Vantroba, Kolba (od 35. min Drgoň) – Havel, Říha, Appel - Török, Beran, Macho – Džerinš, Čech, Škumát – od 52. min Dornič, Mahdalík, Themár.
(KP)

HK Ardo Nitra - MHC Martin 3:5 (2:1,1:2,0:2)
Nitrančania pod Zoborom trikrát viedli, ale nakoniec sa z mimoriadne dôležitého víťazstva tešili Martinčania.

V utorok 13. januára 2009 sa martinskí ho-
kejisti predstavia o 17. h v Liptovskom Mikuláši. Po návrate z francúzskeho Rouen ich 23. januára 2009 v domácom prostredí čaká súboj s Banskou Bystricou. základnú časť extraligy ukončia o deň neskôr pod Pustým hradom vo Zvolene. (rk)

Po obojstranne vyrovnanom začiatku išli ako prví do vedenia domáci, keď v 7. min Čaládi najprv oklamal hostí naznačenou
strelou a následnou prihrávkou pred odkrytú bránu ponúkol šancu Podstavkovi, ktorý ju stopercentne využil. O päť minút neskôr za bránou domácich zabojoval Říha, skvele prihral nabiehajúcemu Havlovi, ktorý zblízka strelou po ľade vyrovnal. Nitrančanom však už v 16. min počas presilovky vrátil vedenie dobre hrajúci Čaládi, keď pred Dzubinom uplatnil svoj dôraz.
V druhej časti začali aktívnejšie hostia a v 23. min
Appel svoj dravý prienik zakončil perfektným blafákom. Domáci sa ešte raz gólovo nadýchli v polovici stretnutia, keď osamotený Chrenko poslednýkrát strhol vedenie na ich stranu. Dlho sa však neradovali, v 34. min Klepáč z ostrého uhla po rozhodení súperovej obrany zaslúžene vyrovnal.
V úvode tretieho dejstva ustáli hostia oslabenie, počas ktorého spálili svoje šance Čaládi, Výborný a aj Podstavek. Trest na seba nenechal dlho čakať a v 48. min sa Martinčania po prvýkrát v stretnutí ujali vedenia. Török naservíroval puk kapitánovi Beranovi, ktorý nasmeroval hostí k trojbodovému zisku. Ten po-tvrdil v 56. min po Machovej akcii z ľavej strany skúsený Török, ktorý sa postaral o víťaznú definitívu.
n Góly: 7. Podstavek (T. Chrenko, Čaládi), 16. Čaládi(Podstavek, M. Výborný), 30. T. Chrenko (Podstavek) - 12. L. Havel (L. Říha, M. Macho), 21. Appel (L. Říha, Klepáč), 34.Klepáč (L. Říha, L. Havel), 48. M. Beran (Török, M. Macho), 56. Török (M. Macho, M. Beran). Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: L. Havel DKZ za napadnutie zo zadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška - Jankovič, Orolin. Diváci: 2 768. MARTIN: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Babka, I. Ďatelinka,
Vantroba, Kolba - L. Havel, L. Říha, Appel - Török, Beran,M. Macho - Džerinš, Martin Čech, Škumát. (KP)

MHC Martin - HK 36 Skalica 1:3 (0:0,0:3,1:0)
Martinčania v šesťbodovom zápase veľmi chceli, snahu im nemožno uprieť, ale hostia ich v druhej tretine vyškolili z efektivity.

Vo svižnej prvej tretine mali domáci už od 2. min výhodu presilovky, ale Polák a po ňom aj Appel svoje príležitosti nevyužili. V 5. min sa pred Rybára predral Škumát, no ten si z jeho prienikom poradil. Postupne sa o slovo hlásili aj hostia, po Jendekovej tečovanej strele puk tesne minul bránu. Neskôr musel Dzubina zasahovať po strelách Višňovského a Zálešáka. V 15. min sa v oslabení pripomenul Pálffy, no Dzubina sa nedal prekvapiť. V závere mal na druhej strane šancu Havel, ale vyskúšal len Rybárovu vyrážačku.
Martinčania sa nepresadili ani v tretej presilovke a neskôr za to pykali. V 27. min im to ukázali hostia, keď Mikuš z prvej trestal Babkove vylúčenie. O tri minúty prišiel druhý úder, keď Pálffy zblízka pridal druhý gól Záhorákov. Domáci vyvinuli veľkú snahu zvrátiť výsledok, ale ich šance gólom neskončili. Naopak, Hartmann v 38. min uplatnil svoj dôraz a doslova knokautoval gregorovcov.
Pred poslednou tretinou urobil domáci tréner zmeny vo formáciách a výsledok sa dostavil v 42. min, keď Říha odklial Rybárovu bránu. Potom domáci zatlačili svojho súpera, ale skóre sa už nezmenilo. Hostia bez väčších problémov dotiahli
stretnutie do víťazného konca.
n Góly: 42. Říha - 27. J. Mikúš, 30. Pálffy, 38. Hartmann. Rozhodovali: Rudý - Horínek, M. Orolin. Vylúčení: 6:6 na 2 min,presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 3 285 MARTIN: Dzubina – Polák, Klepáč, Babka, Ďatelinka, Vantroba, Kolba – Havel (od 41. min Macho), Říha, Appel – Török, Beran, Macho (od 41. Dornič) – Džerinš, Čech, Škumát (od 41. min Havel).
(KP)

1. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  2. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!

Primátor Danko zvolal zastupiteľstvo, poslanci budú rozhodovať aj o rozpočte

Rokovanie Mestského zastupiteľstva v Martine sa uskutoční vo štvrtok 26. novembra od 9. hodiny.

Ján Danko, primátor Martina.

Pri Braňovi Stolárikovi sa na martinskej lavičke vystriedalo dvanásť trénerov

Do zoznamu legiend martinského hokeja treba určite zaradiť aj Branislava Stolárika. Odchovanec klubu prišiel prvýkrát na Podháj ako šesťročný a s krátkymi prestávkami pôsobí v štruktúrach klubu už štyridsaťštyri rokov. Bol pri všetkých úspechoch Martina v ére samostatnosti.