Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Európske pohárové víťazstvo dalo zabudnúť na extraligové rozpaky

Hokejisti MHC Martin sa stali víťazmi Kontinentálneho pohára 2008/09. Vo finálovom turnaji, vo francúzskom meste Rouen, porazili HC Keramin Minsk aj Bolzano Foxes. Ani záverečná prehra s miestnymi Dragons 4:5 na zaslúženom triumfe Martinčanov už nič nezme

nila.
Piatok, prvý hrací deň
MHC Martin - HC Keramin Minsk 5:1
(0:1,3:0,2:0)
Súboj s papierovo najsilnejším súperom začali zverenci trénera Gregora aktívnejšie, ale do vyložených šancí sa ne-
dostávali. V úvodných minútach zaujali len strely obrancov Kolbu a Babku. Naopak, Bielorusi z prvej vážnejšej príležitosti v 8. min skórovali. Po prihrávke Permiakova sa strelecky presadil obranca Glebov. Martinčania sa po inkasovanom góle čoraz viac tlačili pred bránu Kaprikova, ale ten si do konca prvej časti zachoval čisté konto.
Do druhej tretiny vstúpil slovenský zástupca excelentne a už po 28. sekundách
strelil vyrovnávajúci gól. Appel ideálne uvoľnil Klepáča, a ten jeho prihrávkou nepohrdol. Tlak „domácich“ sa zvyšoval, strhnúť vedenie na martinskú stranu mohol v 27. min Dornič, no bieloruský gólman svoj tím podržal. Na druhej strane si však museli Martinčania dávať pozor na rýchle brejky, po jednom z nich pred Tereschkom hasil príležitosť „hostí“ Lakosil. V 33. min unikol súperovej obrane Říha, ale svoje sólo nedoviedol do gólovej koncovky. Po ňom sa v dobrej pozícii nepresadil ani Havel. Český útočník mal ale
viac šťastia v 36. min, pri početnej výhode o dvoch hráčov strelil vedúci gól svojho mužstva. Bie-lorusi v druhej tretine inkasovali ešte raz. V 40. min Džerinšovu
strelu Kaprikov neudržal a Dornič úspešnou dorážkou po-istil náskok Martinčanov.
V záverečnej tretine sa bieloruský majster ešte snažil s výsledkom niečo urobiť, ale do očakávaného tlaku sa nedostal. Martinská obrana stála na pe-
vných nohách a čo cez ňu prešlo, spoľahlivo riešil brankár Lakosil. V 51. min prišlo definitívne rozhodnutie. Po kombinácii Škumáta s Machom sa do streleckej listiny zapísal kapitán Beran. Konečnú podobu vý-sledku dal štyri sekundy pred záverečným klaksónom ešte Macho.
n Góly: 21. Klepáč (Appel), 36. Havel, 40. Dornič (Dzerins), 51. Beran (Škumát), 60. Macho (Vantroba, Škumát) - 8. Glebov (Permiakov). Vylúčenia: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Berneker (Rakúsko),Sorakangas (Fínsko), Bouguin, Dehaen (obaja Francúzsko). Diváci: 1 752.

Hokejisti Martina, tentoraz s Dzu-
binom v bránke, začali aktívne a už v 5. min sa ujali vedenia, keď sa Beran prekĺzol cez obranu súpera a poslal puk za chrbát Häkkinena. O sedem minút neskôr Havel vysunul kopnutím puku Appela, ten našiel Klepáča a bolo 2:0. V týchto momentoch to vyzeralo, že náš tím bez väčších problémov zdolá aj druhú prekážku vo finálovom turnaji. No hráči Bolzana zbrane predčasne nezložili. Keď na trestnej lavici sedeli Klepáč s Drgoňom, Jardine znížil na 1:2. Hneď v úvode prostrednej časti využil presilovku o dvoch hráčov aj Havel, no v 30. min opäť počas početnej výhody upravil na 2:3 Corupe po prihrávke od Ansoldiho. Presne o dve minúty neskôr vrátil Martinčanom dvojgólové vedenie obranca Drgoň. Hráči Bolzana sa nevzdávali a aj do tretice sa im podarilo využiť presilovku a znížiť na najtesnejší rozdiel. Tenoraz bol úspešný Durdinš. Ešte pred druhým klaksónom však obrane súpera unikol Říha, prihral Klepáčovi a ten poslal puk do odkrytej bránky Bolzana. Hneď na začiatku tretej tretiny definitívne pochoval všetky nádeje Talianov v oslabení, po spolupráci s Törökom, kapitán mužstva Michal Beran. Zápas museli v 57. min rozhodcovia na niekoľko minút prerušiť, pretože priaznivci talianskeho mužstva použili pyrotechniku a ľad zahalil mrak dymu. Na konečných 7:3 upravil 72 sekúnd pred koncom Čech.
nGóly: 17. Jardine, 30. Corupe 34. Durdinš - 5. Beran, 12. Klepáč, 22. Havel, 32. Drgoň, 36. Klepáč, 43. Beran, 59. Čech. Vylúčenia: 15:11 na 2 min, navyše: 60. Hakkinen (Bolzano) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 3:4, oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Berneker (Rakúsko), Ravodin (Rusko) - Bouguin, Rauline (obaja Francúzsko). MHC MARTIN: Dzubina - Polák, Klepáč, Ďatelinka, Babka, Kolba, Vantroba, Drgoň - Havel, Říha, Appel - Škumát, Beran, Macho - Džerinš, Dornič, Čech - Török, Themár, Mahdalík – Trokan.

Keramin Minsk - Rouen Dragons
4:6 (0:2,4:0,0:4)

Nedeľa, tretí hrací deň
Rouen Dragons - MHC Martin 5:4
(2:1, 1:2, 2:1)
Ak chcel Rouen vyhrať Kontinentálny pohár, musel Martin zdolať v riadnom hracom čase aspoň o štyri góly, ale mužstvo z Turca sa od úvodu snažilo zamestnávať domácu defenzívu na čele s bývalým košickým gólmanom Ramónom Sopkom. V 10. min fauloval Říhu Bouchard, no martinskému tímu presilovka nevyšla. obrana zabudla na Desrosiersa a ten svoju šancu premenil. Domácim sa potom po fauloch Dorniča a Ďatelinku naskytla možnosť výhody o dvoch hráčov a v 14. min sa z pravej strany po peknej kombinácii presadil Thinel. Martinčanov naštartoval zbytočným vyhodením puku za mantinel brankár Sopko a po necelej minúte presilovej hry Havel znížil na 1:2. Zverenci trénera Gregora začali druhú časť hry náporom. Dorážka Berana a pokus Havla sa ešte neujali, ale v 28. min pri presilovke o dvoch hráčov vyrovnal Vantroba. Francúzi sa v 31. min opäť ujali vedenia, keď sa po Davidovej strele zápästím gólovo presadil Tarantino. Martinčania boli aj naďalej herne lepším tímom, ale museli si dávať pozor na nebezpečné protiútoky Rouenu. V 34. min aktivitu hostí korunoval gólom Appel, ktorý našiel medzeru medzi Sopkovými betónmi. V závere druhej časti hry sa nechali vylúčiť Vantroba i Dornič a domáci vstúpili do tretej tretiny 90-sekundovou presilovkou o dvoch hráčov. Počas nej stačil Lakosil zlikvidovať Desrosiersov pokus, ale na dorážku Boucharda už nestačil. Martinčania sa snažili zlikvidovať náskok súpera, pričom aktivitou hýril najmä Appel, ktorý sa ocitol v troch dobrých príležitostiach. Slovenského brankára vo francúzskych službách však prekonal až v 53. min Lukáš Havel. Domáci sa potom snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Carlsson ani Virolainen svoje príležitosti nepremenili. Rouen bojoval aspoň o druhé miesto, ktoré by dosiahol v prípade víťazstva. V posledných dvoch minútach hral presilovku a 49 sekúnd pred sirénou Thinel dorazil za Lakosilov chrbát Davidovu strelu a stanovil na konečných 5:4. Ani tento gól však už nič nezmenil na skutočnosti, že Kontinentálny pohár poputuje do Martina.
n Góly: 11. Desrosiers, 15. Thinel, 31. Tarantino, 41. Bouchard-Roland, 60. Thinel - 17. Havel, 28. Havel, 34. Appel, 53. Havel. Vylúčenia: 11:8 na 2 min, navyše: 40. Vantroba (Martin) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 3:3, oslabenia: 1:0, Rozhodcovia: Jeřábek (ČR), Ravodin (Rusko) - Bedö (Maďarsko.), Zosso (Švajčiarsko). Diváci: 2 800. MHC MARTIN: Lakosil - Polák, Klepáč, Drgoň, Ďatelinka, Kolba, Vantroba - Havel, Říha, Appel - Škumát, Beran, Macho - Török, Dornič, Čech - Džerinš, Themár, Mahdalík – Trokan.

Keramin Minsk - Bolzano Foxes 1:7
(1:3, 0:4, 0:0)

Konečná tabuľka
1. Martin 3 2 0 0 1 16:9 6
2. Rouen 3 2 0 0 1 12:11 6
3. Bolzano 3 2 0 0 1 13:9 6
4. Minsk 3 0 0 0 3 6:18 0
(Zdroj: sita,RB, KP)

Ako to videl tréner Dušan Gregor
Víťazstvo v Kontinentálnom pohári si veľmi cením. Samotný turnaj nám ukázal, že sa ani zďaleka nemôžeme pohŕdavo vyjadrovať o talianskom, francúzskom či bieloruskom hokeji. Naše mužstvo ukázalo vo Francúzsku dve tváre. Tú peknú so solídnou hrou a atraktívnym hokejom, ale aj horšiu, keď sa hráči nechali zbytočne vylučovať a na ľade chýbala disciplína. Mrzí ma predovšetkým posledný zápas, v ktorom nás domáci tím zdolal väčším srdiečkom a odhodlaním. To našej hre v záverečných fázach turnaja
tak trochu absentovalo.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Objednať na testovanie sa bude dať v Martine cez aplikáciu Bookio

Mesto Martin pre účely skríningového testovania na COVID-19 bude využívať aplikáciu Bookio, prostredníctvom ktorej sa rýchlo a ľahko prihlásite na miesto a čas, ktorý vám vyhovuje.

Odberové miesta budú vytvorené aj v Gymnáziu Jozefa Lettricha.

V Kláštore začnú testovať dnes, v ústrety vychádzajú aj pracujúcim ľuďom

Občania sa môžu prísť dať pohodlne otestovať aj po pracovnej dobe. Odberové miesta budú otvorené do večera.

Odberové miesta v Kláštore pod Znievom sú nachystané. V prevádzke budú až do budúceho utorka.

Osemnástku sme v pohode zdolali, dnes na nás čaká Skalica

Nádej na dobrý výsledok zobrali naši reprezentačnej osemnástke veľmi rýchlo a zápas proti mladíkom až do konca kontrolovali. Dnes doma privítajú Skalicu.

Osemnástku sme zdolali vysoko 8:1.