HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Padli na ôsmu priečku

HK Orange 20 - MHC Martin 1:5 (1:4, 0:1, 0:0)
V Púchove absolvovali Martinčania úspešne povinnú jazdu, ktorá definitívne spečatili ich postup do play off.

Slovenská dvadsiatka sa v úvode stretnutia dokázala do Martinčanov zahryznúť. V 7. min Slávik vybojoval za Lakosilovou bránkou puk, nezištne našiel Vyletelku, ktorý pohotovo otvoril skóre. Potom hostia z Turca zapli na vyššie obrátky a štyrmi gólmi v rozpätí šiestich minút rozhodli o osude stretnutia. Najskôr v 11. minúte Havel doklepol do prázdnej bránky puk, ktorý pred seba vyrazil gólman Halász a vyrovnal na 1:1. O ďalších 43 sekúnd neskôr prenikol do útočného pásma Beran, pekne prihral Machovi, ktorý svojím gólom otočil vývoj stretnutia a dostal favorita do vedenia. Takmer vzápätí predviedli zverenci Dušana Gregora ďalšiu peknú akciu na jeden dotyk. V pohode hrajúci obranca Ďatelinka našiel krížnou prihrávkou Berana, ten pohotovo predĺžil na Appela a martinský kanonier strelou do prázdnej bránky upravil na 1:3. O 107 sekúnd po treťom presnom zásahu hostí sa skóre menilo znovu. Kapitán Beran posunul puk spoza bránky Appelovi, ktorý našiel na modrej čiare aktívneho Ďatelinku, pričom jeho nekompromisná strela prevalcovala všetko, čo jej stálo v ceste. Po tomto góle vystriedal Halásza v bránke domácich jeho kolega Hiadlovský. Ten lovil puk zo svojej siete len v 24. minúte, počas ktorej opäť slávila úspech kombinácia Appela s Beranom. Český legio-nár pekne načasoval prihrávku a potom už jeho spoluhráč z útoku nemal problém streliť pia-
ty gól svojho tímu. V poslednom dejstve sa zápas len dohrával, stretnutie upadlo do priemeru a hlavne preto sa na podobe výsledku už nič nezmenilo.
FAKTY O ZÁPASE
n Góly: 7. Vyletelka (Slávik) resp. 11. Havel (Říha, Macho), 12. Macho (Beran), 15. Appel (Beran, Ďatelinka), 16. Ďatelinka (Appel, Beran), 24. Beran (Appel, Ďatelinka). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: J. Konc - Valach, Gašparík. Diváci: 412. MARTIN: Lakosil - Dvořák, Vantroba, Klepáč, Ďatelinka, Kolba, Drgoň, Cíger, Kozák - Havel, Říha, Macho - Appel, Beran, Dornič - Džerinš, Lašček, Trokan - Škumát, Jančovič, Themár. (RB)

Banská Bystrica - MHC Martin 3:2 (2:0,0:0,1:2)
Martinčania po prehre v Banskej Bystrici spadli na ôsmu priečku. Majú však o zápas menej ako ich tabuľkový sused.

Po opatrnom úvode sa ako prví do streleckej listiny zapísali domáci. V 14. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Ižvolt. O tri minúty už bolo 2:0. Hostia neustrážili Sabola, ktorý počas presilovej hry na dvakrát prekonal Dzubinu.
V druhej tretine sa strelci veľmi nečinili, obaja brankári zneškodnili po osem striel. Úvod tretej časti vyšiel baranom. Biro spoza brány nabil Dianovi, ktorý v ďalšej početnej výhode zvýšil už na 3:0. Zdalo sa, že sa hostia už nepozviechajú, no opak sa stal pravdou. V 44. min Vantrobovu strelu počas presilovky úspešne tečoval Macho. Martinčania vycítili šancu a po Beranovej strele do pravého horného rohu znížili na rozdiel gólu. V 55. min zvonili žŕdky. Najprv ju pohladil Havel, na druhej strane ho napodobnil domáci Sabol. Hostia sa do záverečného tlaku nedostali, stašovci ubránili tesné víťazstvo.
n Góly: 14. Ižvolt (Rimmel, Tománek), 17. Sabol (Biro, Vlk), 42. Dian (Biro, Jánoš), resp. 44. Macho (Vantroba), 51. Beran (Appel). Vylúčení: 6:9 na 2. min, 0:1 na 10. min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rudý – Orolin, Tornay. Diváci: 3 226. MARTIN: Dzubina – Dvořák, Vantroba, Ďatelinka, Klepáč, Drgoň, Kolba – Havel, Říha, Macho – Appel, Beran, Dornič – Škumát, Ďžerinš, Trokan – Jančovič, Lašček, Themár. (KP)

3. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  4. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
  5. Vyskúšajte pravidelné spravodajské emaily SME
  6. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  7. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  8. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
  9. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  1. Reverzné inžinierstvo na FVT
  2. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť! 5 149

 Veronika a Peter Šinalovci si svoj veľký svadobný deň užili netradične a dobrodružne. Svoje áno si povedali na Lomnickom štíte.

Svadbu mladomanželov z Turca sprevádzali aj lavíny.

3 h
Martin Barto.

Po prehratom šiestom semifinále nebolo v martinskej šatni nikomu do reči. „Každý vedel, že náš cieľ sme nesplnili,“ priblížil myšlienky hráčov útočník Martin Barto.