Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
VOLEJBALISTI STRATILI SĽUBNE ROZOHRATÚ PARTIU

Tlačiari neprekonali strach z víťazstva

Martinčania mali svojho súpera zo Svidníka už na lopate, no napriek tomu nedokázali zvíťaziť. Na-opak, volejbalistky doma dvakrát zdolali silné Spoje Bratislava.

Extraliga – muži
VO Strojár Malacky - TJ Neografia Martin 3:0 (11, 26, 12)
Do Malaciek cestovali Martinčania bez mladých hráčov, ktorí hrali dôležitý zápas juniorskej súťaže v Trenčíne. Preto ich súpiska obsahovala len sedem mien. Domáci od úvo-du chytili taktovku stretnutia do svojich rúk a v prvom dejstve jednoznačne dominovali. V druhom sete na palubovku nastúpil iný Martin a nebiť nevydarenej koncovky, mohli hostia svojho súpera potrápiť oveľa viac. V tretej časti hry však Záhoráci nenechali nič na náhodu a bez problémov dotiahli duel do víťazného konca.
n MARTIN: Blizniak, Mančák, Kováčik, Stuch-lý, Kujan, Hroznár. Striedal: Bereš.

TJ Neografia Martin – TJ Slávia Svidník 2:3 (-26, 20, 23, -22, -8)
V prvom dejstve bojovali obidve mužstvá o každú loptu, ale v jeho koncovke, tak ako v mnohých predchádzajúcich prípadoch, ťahali Martinčania opäť za kratší koniec. Tento moment ich paradoxne nakopol k zlepšenému výkonu a nasledujúce dva sety dokázali získať vo svoj prospech. Domáci výborne vstúpili aj do štvrtej časti. Dokázali sa dostať do vedenia 8:2, no svoj náskok rýchlo stratili a súperovi ponúkli šancu na zvrat. Ten sa chopil príležitosti a v záverečnom tajbrejku vďaka väčšej vôli po víťazstve definitívne naklonil misky váh na svoju stranu.
nMARTIN: Blizniak, Novák, Mančák, Noll, Hroznár, Kováčik. Libero: Fašianok. Striedali: Kujan, Stuchlý, Bereš.

I. liga, skupina západ - ženy
VK TASK Martin - TJ Spoje Bratislava 3:1 (23, 19, -14, 20)
O osude prvého stretnutia sa rozhodlo hneď v jeho úvode. Do prvého setu síce lepšie vstúpili bratislavské hráčky, no domáce volejbalistky sa nevzdali, zlomili nepriaznivý vývoj a nakoniec získali úvodné dejstvo vo svoj prospech. Od tohto momentu boli lepším tímom, dominovali na bloku, ich útok bol pestrejší a prísnejšie kritéria zniesol aj príjem. Výnimkou bol len tretí set, potom sa však všetko vrátilo do starých koľají.
nMARTIN: Kadlecová, Kyselicová, Ková-čiková, Blahutová, Babejová, Červíková. Strie-dala: Stachová.

VK TASK Martin - TJ Spoje Bratislava 3:0 (25, 14, 23)
V druhom dueli najskôr rozhodca prísne vylúčil domácu rozohrávačku a keďže mali Martinčanky k dispozícii len sedem hráčok, nevyzeralo to s nimi najlepšie. Potom sa však volejbalistky okolo dirigentky Babejovej zomkli. Aj keď v prvom sete prehrávali už 11:16, dokázali ho vyhrať a definitívne získať kontrolu nad zápasom. V ďalšom priebehu stretnutia dokázali taktickým výkonom eliminovať prednosti jedného z ašpirantov na postup a nakoniec sa tešili zo zaslúženého víťazstva.
n MARTIN: Kyselicová, Kováčiková, Blahutová, Babejová, Červíková, Stachová. Strie-dala: Kadlecová.

Turčianske súťaže
Ženy – 12. kolo: Nemocnica – CMC Data 3:0, Prefa Sučany – Greenfield 3:1.

1. Prefa Sučany 9 8 1 25:9 17
2. Nemocnica 9 7 2 24:8 16
3. CMC Data 10 6 4 22:17 16
4. Sučany 9 2 7 10:25 11
5. Greenfield 9 0 9 5:27 9

Muži – 12.kolo: SPA T. Teplice – Slávia Medik 1:3, Pena – AS Tandem 3:0, Sučany - Neografia 3:1.
13. kolo: Neografia – Kúpele T. Teplice 0:3, ZŤS/KVP – Pena 3:0, AS Tandem – Slávia Medik 1:3.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 612

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.