Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL EXTRALIGA

Kométu delili od víťazstva necelé tri minúty

Hráči vrútockej Kométy neuspeli v lotérii samostatných nájazdov a hokejbalisti Izoglobalu Martin sa ani po uplynutí čakacej doby svojho súpera nedočkali.

Kométa Vrútky - ŠK 98 Pruské 2:3 SN (1:0,0:1,1:1 – 0:1)
Na Vrútkach sa v sobotu hralo kvalitné stretnutie. Obidva kolektívy stavili na priamočiary hokejbal, ktorému nechýbalo nasadenie, ani osobné súboje. Optickú prevahu mal domáci tím a svoju aktivitu dokázal pretaviť do vedúceho gólu, keď Virág dorazil vyrazenú strelu za chrbát hosťujúceho gólmana. Škoda, že sa Kométe nepodarilo využiť presilovku o dvoch hráčov, pretože v druhom dejstve dokázali hráči Pruského vyrovnať a začínalo sa odznovu. Vrútky sa do vedenia dostali opäť v tretej tretine. Na modrej čiare napriahol obranca Zelený a jeho prudká strela vymietla horný rohu hosťujúcej bránky. Keď sa už zdalo, že tri body zostanú v Turci, domáci si vo vlastnej tretine nedali pozor na nabiehajúcich hráčov z druhej vlny. Tri minúty pred koncom tretej časti hry dokázal súper túto nedôslednosť potrestať vyrovnávajúcim gólom. Prvý zásah do čierneho v lotérii samostatných nájazdov síce strelili Vrútočania, ale ich protivník dokázal v poslednej sérii vyrovnať a následne strhnúť víťazstvo na svoju stranu.
n Góly: Virág a Zelený. VRÚTKY: Fáber – Zelený, Vidlár, Krška, Kováč, Pallo – Ruttkay, Lihan, Virág – Štefan, Ličko, Zábojník – Vojtas, Zrník, Ševčík.

ŠKB Izoglobal Martin - HBC Andže Piešťany – nehralo sa
Mužstvo Piešťan na stretnutie nepricestovalo a preto sa zápas pravdepodobne skončí kontumačným víťazstvom martinského tímu.

n Ostatné výsledky: Stupava – Profis 5:4 (2:0,3:2,0:2), Ružinov – Čadca 6:0 (1:0,3:0,2:0), Skalica – Doprastav 2: 1sn (0:1,0:0,1:0-1:0), Zvolen – Žilina 0:3 (0:2,0:0,0:1).

Turčianska extraliga
12. kolo: Oceánia – JK Medokýš Martin 5:6 (4:1,0:5,1:0) – Kaněra 2, Samolej, Orosz a Veselovský, resp. I. Šavol, Zluky, P. Šavol, Repka, Jakubský a Adamčík, Malý Čepčín – Sokol Ľadoveň 4:2 (2:1,0:1,2:0) – Ursíny 2, Lang a Hrivnák, resp. Pejskar a Diškanec, Stars – Fest Citron 4:7 (0:1,2:3,2:3) – Hojstrič a Taškár po 2, resp. Olvecký 5, Urbánek a Ivan, Santa Monica - Goldspart Martin 5:4 (0:3,0:0,5:1) – Zetík 2, Čordáš, P. Učník a Kollár, resp. Lazárik, Labaš, Hazucha a Galanda, Barakuda Martin – Eagles Sučany 3:5 (2:1,0:2,1:2) – Smatana 2 a Fedor, resp. M. Vojt 2, Putra, R. Galačák a Augustín.

I. turčianska liga
12. kolo: HBK Storm – Spartak Lion Ľadoveň 7:4 (2:1,4:1,1:2) – Burdiliak a Orosz po 2, Hošoff, Sabo a Vagaský, resp. Lehotzký 2, Ladovič a Šarkan, Ďanová – JK Tigri Martin 5:0 kontumačne pre neoprávnený štart hráča hostí, HbK Amfiko – Píla Príbovce 5:1 (2:0,1:0,2:1) – I. Šavol 2, J. Malík, Hinka a Ratulovský, resp. Sinka, Belá – HBC K2 Martin 3:1 (0:0,1:1,2:0) – Štilec, J. Ondrla a Hlinka, resp. Miro Fleško.

1. Storm 11 10 0 0 1 58:22 31
2. K2 Martin 11 8 0 0 3 63:32 27
3. Spartak Lion 11 6 0 0 5 48:39 18
4. UBA Martin 10 4 1 0 4 43:38 14
5. Amfiko 11 5 0 1 5 45:53 16
6. Belá 10 3 2 1 4 40:49 14
7. JK Tigri 10 3 0 1 6 33:40 10
8. Príbovce 11 2 1 2 6 30:45 10