Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL EXTRALIGA

Kométu delili od víťazstva necelé tri minúty

Hráči vrútockej Kométy neuspeli v lotérii samostatných nájazdov a hokejbalisti Izoglobalu Martin sa ani po uplynutí čakacej doby svojho súpera nedočkali.

Kométa Vrútky - ŠK 98 Pruské 2:3 SN (1:0,0:1,1:1 – 0:1)
Na Vrútkach sa v sobotu hralo kvalitné stretnutie. Obidva kolektívy stavili na priamočiary hokejbal, ktorému nechýbalo nasadenie, ani osobné súboje. Optickú prevahu mal domáci tím a svoju aktivitu dokázal pretaviť do vedúceho gólu, keď Virág dorazil vyrazenú strelu za chrbát hosťujúceho gólmana. Škoda, že sa Kométe nepodarilo využiť presilovku o dvoch hráčov, pretože v druhom dejstve dokázali hráči Pruského vyrovnať a začínalo sa odznovu. Vrútky sa do vedenia dostali opäť v tretej tretine. Na modrej čiare napriahol obranca Zelený a jeho prudká strela vymietla horný rohu hosťujúcej bránky. Keď sa už zdalo, že tri body zostanú v Turci, domáci si vo vlastnej tretine nedali pozor na nabiehajúcich hráčov z druhej vlny. Tri minúty pred koncom tretej časti hry dokázal súper túto nedôslednosť potrestať vyrovnávajúcim gólom. Prvý zásah do čierneho v lotérii samostatných nájazdov síce strelili Vrútočania, ale ich protivník dokázal v poslednej sérii vyrovnať a následne strhnúť víťazstvo na svoju stranu.
n Góly: Virág a Zelený. VRÚTKY: Fáber – Zelený, Vidlár, Krška, Kováč, Pallo – Ruttkay, Lihan, Virág – Štefan, Ličko, Zábojník – Vojtas, Zrník, Ševčík.

ŠKB Izoglobal Martin - HBC Andže Piešťany – nehralo sa
Mužstvo Piešťan na stretnutie nepricestovalo a preto sa zápas pravdepodobne skončí kontumačným víťazstvom martinského tímu.

n Ostatné výsledky: Stupava – Profis 5:4 (2:0,3:2,0:2), Ružinov – Čadca 6:0 (1:0,3:0,2:0), Skalica – Doprastav 2: 1sn (0:1,0:0,1:0-1:0), Zvolen – Žilina 0:3 (0:2,0:0,0:1).

Turčianska extraliga
12. kolo: Oceánia – JK Medokýš Martin 5:6 (4:1,0:5,1:0) – Kaněra 2, Samolej, Orosz a Veselovský, resp. I. Šavol, Zluky, P. Šavol, Repka, Jakubský a Adamčík, Malý Čepčín – Sokol Ľadoveň 4:2 (2:1,0:1,2:0) – Ursíny 2, Lang a Hrivnák, resp. Pejskar a Diškanec, Stars – Fest Citron 4:7 (0:1,2:3,2:3) – Hojstrič a Taškár po 2, resp. Olvecký 5, Urbánek a Ivan, Santa Monica - Goldspart Martin 5:4 (0:3,0:0,5:1) – Zetík 2, Čordáš, P. Učník a Kollár, resp. Lazárik, Labaš, Hazucha a Galanda, Barakuda Martin – Eagles Sučany 3:5 (2:1,0:2,1:2) – Smatana 2 a Fedor, resp. M. Vojt 2, Putra, R. Galačák a Augustín.

I. turčianska liga
12. kolo: HBK Storm – Spartak Lion Ľadoveň 7:4 (2:1,4:1,1:2) – Burdiliak a Orosz po 2, Hošoff, Sabo a Vagaský, resp. Lehotzký 2, Ladovič a Šarkan, Ďanová – JK Tigri Martin 5:0 kontumačne pre neoprávnený štart hráča hostí, HbK Amfiko – Píla Príbovce 5:1 (2:0,1:0,2:1) – I. Šavol 2, J. Malík, Hinka a Ratulovský, resp. Sinka, Belá – HBC K2 Martin 3:1 (0:0,1:1,2:0) – Štilec, J. Ondrla a Hlinka, resp. Miro Fleško.

2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

POTULKY TURCOM: Z Turčianského Jasena cez Mažiarky na Bukoviny

Braňo Šimko, autor blogu Turčianska záhradka, má pre vás ďalší tip na turistiku v Turci s množstvom nádherných výhľadov.

Pohľad na Kečku.

Aktuálne nám dobre fungujú všetky štyri formácie

Martinskí hokejisti si víťazstvom nad Topoľčanmi upevnili druhú priečku v tabuľke. Predviedli nielen kvalitný výkon, ale keď bolo treba ukázali i potrebnú dávku disciplíny.

Súboj o druhé miesto tabuľky Martin zvládol výborne.