Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
LYŽIARI POTVRDILI SVOJE MEDAILOVÉ AMBÍCIE

Úspechy na bielych svahoch

Pretekári zo Ski Team Martinské hole svojimi výkonmi na majstrovstvách Slovenska žiakov v zjazdovom lyžovaní potvrdili príslušnosť k slovenskej špičke. Zo šampionátu si odniesli niekoľko majstrovských titulov a cenných kovov.

Pretekári zo Ski Team Martinské hole svojimi výkonmi na majstrovstvách Slovenska žiakov
v zjazdovom lyžovaní potvrdili príslušnosť k slovenskej špičke. Zo šampionátu si odniesli niekoľko majstrovských titulov a cenných kovov.

Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska žiakov v zjazdovom lyžovaní sa uskutočnili 8. a 9.2.2009 na svahu Javorovica v Liptovskom Jáne. Lyžiari zo Ski Team Martinské hole sa pod vedením trénera a riaditeľa klubu Rastislava Mažguta predstavili v dvoch disciplínach.

Slalomársky titul pre Šimalčíkovú
V nedeľnom slalome mladších žiačok sa stala víťazkou Adriana Šimalčíková, pričom striebornú medailu získala Zuzana Koniarová. Medzi staršími žiačkami si štvrtú priečku vybojovala Vanda Vozáriková a aj Kristína Mišanková si odniesla body za pekné piate miesto. Úspešní boli aj starší žiaci, pričom strieb-
ro si vybojoval Mário Babinský zo Ski Team Martinské hole, Adam Vadel z TJ Belá-Dulice obsadil bronzovú priečku a piaty skončil Igor Muller zo Ski Team Martinské hole. V pondelok mal byť na programe obrovský slalom, no súťažná jury ho pre nepriazeň počasia musela odvolať. Adrianna Šimalčíková svojím víťazstvom v slalome potvrdila oprávnenosť nominácie a spolu s Vandou Vozárikovou a pretekárom LK Valčianska dolina Romanom Murínom sa pod vedením reprezentačného trénera Rastislava Mažgúta zúčastnia na medzinárodných pretekoch v Slovinsku a Taliansku. Tieto podujatia sú považované za neofi-
ciálne majstrovstvá sveta žiactva v zjazdovom lyžovaní.

Dve univerzitné striebra
Predminulý víkend sa konal aj 7. ročník európskeho pohára FIS/UNI o Veľkú cenu Barbory a zároveň sa uskutočnili aj Medzinárodné akademické majstrovstvá SR mužov a žien v slalome pre rok 2009. Vyšná Boca privítala účastníkov zo Slovenska, z Čiech, Poľska, Lotyšska, zo Slovinska, z Ukrajiny a Maďarska. V sobotu sa najlepšie umiestnila juniorka Mária Mišanková zo Ski Team Martinské hole, ktorá obsadila 8. miesto, pričom jej klubová kolegyňa Michaela Makovníková skončila na 10. mieste. V juniorskej kategórii sa Heiko Pedan umiestnil na 10. mieste a 18. priečku vybojoval Martin Makovník zo Ski Team Martinské hole, ktorý si aj napriek nepríjemnému zraneniu z minulej sezóny dokáže pravidelne vylepšovať svoje aktuálne bodové konto. Ďalší Martinčan Michal Kohút obsadil 25. priečku. Mária Mišanková a Martin Makovník, ktorí reprezentovali aj svoje univerzity, si v rámci univerzitných majstrovstviev SR vybojovali strieborné medaily. Tie si pre-
vzali z rúk bývalého úspešného reprezentanta SR v zjazdovom lyžovaní Ivana Heimschilda. V nedeľu bojovali o Veľkú cenu Barbory z Turčanov len Michaela Makovníková a Michal Kohút. Náš mužský zástupca obsadil 31. miesto a Michaela Makovníková skončila po kolízii v 1. kole na konečnej 25. priečke.
Malino Brdo patrilo najmladším
Na konci januára sa uskutočnilo 3. a 4. kolo Slovenského pohára predžiakov v slalome v Pavčinej Lehote a v obrovskom slalome na Malinom Brde. Na svah do Ružomberka prišlo 200 pretekárov z celého Slovenska a tiež niekoľko poľských lyžiarov. V nedeľu sa najviac darilo v kategórii superbaby - chlapci Dávidovi Mažgútovi zo Ski Team Martinské hole, ktorý skončil na veľmi peknom 7. mieste.
Gregor Čalkovský obsadil 9. miesto rovnako ako mladší predžiak Martin Salíni obidvaja z TJ Belá-Dulice.
Ďalší odchovanec belianskej lyžiarskej školy starší predžiak Adam Markovič sa umiestnil na 7. mieste a Denis Mažgut zo Ski Team Martinské hole obsadil 11. priečku.
(IM, RB)

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 934

Autá boli zaparkované pod kalváriou. Sú zo stretnutia ľudí, ktorí si boli uctiť pamiatku Milana Lučanského.

Starostka Kláštora pod Znievom bude situáciu riešiť osadením zákazových značiek.

7 h
V Nolčove prebieha testovanie len dnes.

V Nolčove a na Vrícku prebieha testovanie hladko.

10 h
Karol Bayer, vedúci Odboru krízového riadenia Okresného úradu Martin.

Povzbudivé čísla v regióne sa ešte môžu meniť.

12 h
Počas osláv majstrovského titulu v roku 2010 spolu s Dominikom Hašekom. V pozadí vidno aj Radovana Somíka.

Skúsený útočník Rastislav Špirko chce pomôcť materskému klubu k vytúženému postupu do extraligy. V rozhovore potvrdil, že o možnej spolupráci sa v lete bavil aj so Žilinčanmi a tiež sme sa dozvedeli, aké to je sedieť v kabíne s Dominikom Hašekom či lietať ruským strojom JAK.