Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Preskočili baranov

Kežmarok - MHC Martin 3:4 (0:1,2:2,1:1)
Martin sa po najtesnejšom víťazstve nad predposledným tímom opäť vrátil na siedmu priečku.

V prvej tretine sa hral iba priemerný hokej. Po streleckých pokusoch Brejčáka, Svitanu a Žembu sa v 7. min do prvej väčšej šance dostal aj hosťujúci Appel, ktorý však nezužitkoval presnú Beranovu prihrávku. Martinčania sa však napokon gólu dočkali, keď sa v 9. min pred Budajom najlepšie zorientoval Themár. Domáci potom zabrali a niekoľkokrát mohli aj vyrovnať, no Lakosil si udržal čisté konto.
Blízko ku gólu mal v 23. min Jelínek, ale po jeho delovke zvonila len žŕdka. O chvíľu udrelo na druhej strane. Trokan kolmou prihrávkou poslal do nájazdu Říhu, ktorý s prehľadom poisťoval náskok svojho tímu. Hostia sa však z gólu dlho netešili. Pri vylúčení Themára prekonal Lakosila strelou od modrej čiary Brincko. Vyrovnania sa však zverenci trénera Klingu nedočkali, pretože Trokan vrátil gregorovcom dvojgólové vedenie. Bodku za tretinou dal ešte po vyhranom vhadzovaní Drotár, ktorý presnou strelou oživil nádeje predposledného mužstva na lepší výsledok.
V tretej časti najprv zaujala Beranova príležitosť a po nej najmä Džerinšova úspešná koncovka v presilovke. Domáci ale ani po štvrtom góle nepadli do kolien, naopak prevzali iniciatívu a Lakosil mal miestami plné ruky práce. Opäť stálo pri ňom aj šťastie, keď Paľovčík nastrelil tyč jeho brány. Kežmarčania sa dočkali v 54. min. Nevydarenú Šechného koncovku nakoniec úspešne dokončil Drotár. Vyrovnať sa ale už Klingovým zverencom nepodarilo, hostia si ustrážili jednogólový náskok.
FAKTY O ZÁPASE
n Góly: 28. D. Brincko (Škovira, M. Drotár), 39. M. Drotár (Šechný), 54. M. Drotár (Šechný, Škovira), resp. 9. Themár (M. Beran, Appel), 27. L. Říha (Trokan, L. Havel), 35. Trokan, (Vantroba), 47. Džerinš (M. Macho). Vylúčení: 5:3 na 2 min, 1:0 na 10. min, 1:0 na DKZ. Presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Ország - Tornay, T. Orolin. Diváci: 465.
n Martin: Lakosil - Polák, Klepáč, Babka, Ďatelinka, Kolba, Vantroba, Drgoň - Havel, Říha, Trokan - Appel, Beran, Themár - Džerinš, M. Macho, Dornič. JAKUB MIČIAN,(KP)

MHC Martin - HK Orange 20 8:0 (3:0,5:0,0:0)
Zverenci trénera Gregora bez problémov zdolali slovenské hokejové nádeje.

Martinčania začali úlohu favorita napĺňať v 10. min, keď po sérii striel využil presilovku Macho. O 24 sekúnd už domáci viedli dvojgólovým rozdielom, tentoraz sa do čierneho trafil Kolba. Pri ďalšej početnej výhode pálil v 14. min od modrej Klepáč a jeho strelu úspešne tečoval Polák. V úvode druhej časti Polák nastrelil žrď, na druhej strane si prvý extraligový zákrok na svoje konto pripísal mladý Mišovec. V 27. min využili gregorovci presilovku aj do tretice, so skákajúcim pukom si poradil Dornič. Už o minútu sa skóre opäť menilo, keď pri signalizovanom vylúčení sa strelou od modrej presadil Škumát. Mladíci doplácali na nedisciplinovanosť a ich ďalší zbytočný faul po Kolbovom pokuse potrestal Macho. V 34. min poslal striedajúcemu brankárovi Halászovi svoju vizitku Jančovič a domáci viedli 7:0. Chvíľu pred druhou prestávkou Kolba excelentne vycvičil obranu hostí a spoza brány, keďže v poslednej časti už gól nepadol, uzavrel skóre.
n Góly: 10. Macho (Beran, Kolba), 11. Kolba (Dornič, Macho), 14. J. Polák (Klepáč, Trokan), 27. Dornič (Vantroba, Macho), 28. Škumát (Drgoň, Jančovič), 29. Macho (Kolba, Vantroba), 34. Jančovič (Škumát, Mahdalík), 39. Kolba ( Macho, Dornič).Vylúčení: 5:7 na 2 min. Presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič - P. Šefčík, M. Novák. Diváci: 1 350.
n MARTIN: Lakosil (od 21. Mišovec)– Polák, Klepáč, Babka, Ďatelinka, Kolba, Vantroba, Drgoň – Havel, Říha, Trokan – Appel, Beran, Themár – Džerinš, Macho, Dornič – Škumát, Mahdalík, Jančovič.