Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
KOMÉTA NEDOKÁZALA ZABODOVAŤ V RUŽINOVE

Michal Hrivnák štyrmi gólmi zostrelil Zvolen

Martrinčania si počas víkendu upevnili prvú priečku v tabuľke. Kométa Vrútky cestovala na ihrisko Ružinova v oklieštenej zostave a prehrala o tri góly.

N-Sport Zvolen - Izoglobal Martin
4:5 (2:2, 1:2, 1:1)
Martinčania začali stretnutie laxne, čo domáci hráči dokázali využiť a dostať sa do vedenia. V závere prvej tretiny viedli Zvolenčania 2:1, no hosťujúci Podhorský sa tvrdou strelou od modrej čiary postaral o vyrovnanie. Do kabín sa tak odchádzalo za vyrovnaného stavu. Úvod prostrednej časti charakterizovala zvýšená aktivita favorita, pričom zlepšený výkon svojho mužstva okrášlil gólovou lahôdkou Hrivnák. Štyri minúty pred druhou prestávkou síce domáci vyrovnali, ale Izoglobal dokázal 14 sekúnd pred koncom tretiny strhnúť vedenie na svoju stranu. Zvolenčania však nezložili zbrane a v poslednom dejstve sa im podarilo opäť vyrovnať. O osude zápasu rozhodol sedem minút pred záverečným hvizdom nechytateľnou strelou od modrej čiary Hrivnák.
nGóly: Hrivnák 4 a Podhorský. MARTIN: Jurošek – Zezula, Šalaga, Podhorský, Chlebec – Hrivnák, Kmeť, Michnáč – Slaninák, Kollár, Hulej – Ďuris, Fedor.

Dohrávka
Izoglobal Martin - ŠHbK Lizards Stupava/Lozorno 12:0 (5:0, 3:0, 4:0)
Od úvodného buly existovalo na ihrisku len jedno družstvo. Líder tabuľky diktoval tempo zápasu a už v 7. min viedol 4:0. Za tohto stavu dostal v domácej bráne šancu mladý Ivády, ktorý vystriedal skúseného Jurošeka. Martinčania pokračovali v nastúpenom trende aj v ďalšom priebehu stretnutia. Defenzíva hostí nestačila čeliť ich lavínovitým útokom, a tak skóre utešene narastalo. Pre Záhorákov bol záverečný hvizd vykúpením a nakoniec boli radi, že v Turci schytali len dvanástku.
n Góly: Kollár 4, Hrivnák 3, Žulko a Slaninák po 2 a Kmeť. MARTIN: Jurošek – Zezula, Šalaga, Chlebec – Hrivnák, Kmeť, Michnáč – Slaninák, Kollár, Hulej – Ďuris, Fedor, Žulko.

RBK Hockey Ružinov – Kométa Vrútky
5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Oslabení Vrútočania vstúpili do stretnutia zle a už v 52. sekunde inkasovali prvý gól. V 3. min však Čikkel vysunul Vojtasa, ten sa predral cez dvojicu súperových hráčov a vyrovnal na 1:1. Potom však hostia spravili niekoľko chýb v strednom pásme a najmä vďaka nim sa Bratislavčania dostali do dvojgólového vedenia. V prostrednom dejstve bola hra vyrovnaná. Dobrú možnosť na zdramatizovanie zápasu mala Kométa počas presilovky o dvoch hráčov. Svoju šancu však Turčania nevyužili a súper ich za to potrestal štvrtým gólom. V poslednej tretine síce Zelený znížil, no domáci si už víťazstvo nenechali vziať.
n Góly: Vojtas a Zelený. VRÚTKY: Fáber – Čikkel, Vidlár, Zelený, Ševčík – Lihaň, Vojtas, Virág – Ličko, Štefan, Zrník – Pastorek, Kuruc, Fillo – Čavajda.

Turčianska extraliga
14. kolo: M. F. Oceánia Avet C – HBC Sokol Vartiak Ľadoveň 5:4 (3:0,1:3,1:1) – Chmelík, Hanus, Zifčák, Veselovský a Hruška, resp. Diškanec, Poljaček, Hamza a Klain, HBC Malý Čepčín - Santa Monica 1:8 (0:1,1:4,0:3) – Reich, resp. Pobeha 3, B. Malík 2, Javor, Janák a Pogonyi, Stars – HBK Eagles Sučany 2:4 (0:1,1:1,1:2) – Dom a Hojstič, resp. Kučma 2, Staňo a Augustín, Goldspart Martin – HBK Barakuda Martin 10:3 (3:0,3:0,4:3) – Papp 3, Krška a Tomka po 2, Stupák, Galanda a Hanečák, resp. Smatana, L. Vaňko a Imriš.

I. Turčianska liga
14. kolo: HbK Amfiko – JK Tigri Martin 8:2 (3:2,3:0,2:0) – Hinka a Greňa po 2, J. Malík, Moravčík, Sýkora a Chrenák, resp. Zeman a Reichel, HBK Belá – Spartak Lion Ľadoveň 5:4 (1:1,4:3,0:0) – J. Ondrla 3, V. Ondrla a Kapusta, resp. Ďurech 2, Šarkan a Švadlenka po 1, UBA Martin – HBK Píla Príbovce 6:4 (3:0,0:1,3:3) – Hojstrič 2, Uher, Hübner, Temniak a Žiak, resp. Košút, Huba, J. Mičian a Janík, HBK Storm – Ďanová 5:2 (0:0,0:1,5:1) – Vagaský 2, Hnilica, Remiš a Orosz, resp. Šugár a Turic.
1. Storm 13 13 0 0 1 69:27 39
2. K2 Martin 12 9 0 0 3 72:37 30
3. Amfiko 13 6 1 1 5 57:58 21
4. Belá 12 5 2 1 4 49:54 20
5. Spartak Lion 13 6 0 1 6 55:48 19
6. UBA Martin 12 5 1 0 5 54:51 17
7. JK Tigri 12 3 0 1 8 38:56 10
8. Príbovce 13 2 1 2 8 36:55 10