Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
FUTBAL TURNAJ O POHÁR PRIMÁTORA MESTA MARTIN

Favoriti naplnili papierové predpoklady

V semifinálových zápasoch zimného turnaja sa presadili papieroví favoriti. O konečné prvenstvo sa v sobotu pobijú T. Štiavnička s Dražkovcami.

Turčianska Štiavnička – Malý Čepčín
2:2 (1:1) na pok. kopy 6:5
Prvé semifinálové stretnutie začalo od úvodného hvizdu napĺňať remízový scenár. Futbalisti Turčianskej Štiavničky pôsobili trochu nervóznym dojmom, ale s pribúdajúcim časom sa im podarilo dostať do zápasu. Výsledkom ich iniciatívy bol vedúci gól T. Rataja. Tesne pred záverom však obrana favorita vyprodukovala hrubú chybu a hráčom Malého Čepčína sa ju podarilo potrestať zásluhou M. Kmeťa. Zverenci trénera Petríka si aj počas druhého polčasu vy-tvorili miernu územnú prevahu, no sieť za chrbtom súperovho brankára dokázal rozvlniť len Tavel. Keď sa už zdalo, že o prvom finalistovi je rozhodnuté, zazmätkovala defenzíva domácich a bolo opäť vyrovnané. Na rad tak museli prísť pokutové kopy. Dramatický rozstrel rozhodla až šiesta séria. Najskôr svoj pokus nepremenil M. Šmatlák a ná-sledne o postupe T. Štiavničky rozhodol M. Rataj.
n Góly: T. Rataj a Tavel, resp. Kmeť a Sýkora.

Horná Štubňa - Dražkovce 1:2 (0:1)
Favorit druhého semifinálového duelu sa od začiatku stretnutia snažil naplniť papierové predpoklady. Dražkovčania si dokázali vytvoriť tlak, tlačili sa pred bránku Hornej Štubne a výsledkom ich aktivity bol pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Rapan. Do druhého polčasu vstúpili obidve mužstvá opatrne. Dramatickú zápletku do zápasu vniesol až priamy kop domácich. K lopte sa postavil M. Garaj a presne mierenou strelou vyrovnal na 1:1. Potom sa ťažisko hry na dlhé minúty prenieslo do stredu ihriska. V 80. min pekne zacentroval do šestnástky súpera aktívny Pleško a domáci nedokázali zažehnať črtajúce sa nebezpečenstvo. V neprehľadnej situácii sa najlepšie zorientoval Rapan a jeho šťastný gól zabezpečil Dražkovciam miestenku vo finálovom zápase.
nGóly: Rapan 2, resp. Garaj.

n Súboje o medailové priečky sa odohrajú na ihrisku MŠK Fomat Martin v sobotu 14. marca 2009. O 10. h sa v stretnutí o tretie miesto
stretne Malý Čepčín s Hornou Štubňou. Finále začne o 12. h a v ňom budú o celkové prvenstvo v turnaji bojovať Dražkovce s Turčianskou Štiavničkou. (RB)

1. Neberieme štúdium športovo, ale športujeme
  2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  3. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  4. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  5. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  6. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  7. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  8. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  9. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  10. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 855

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.