Sobota, 27. február, 2021 | Meniny má AlexanderKrížovkyKrížovky
VRÚTOČANIA VYPADLI AŽ PO NÁJAZDOCH

Favorita preverí nebezpečná Skalica

Hráči Izoglobalu Martin prvé kolo play off suverénne zvládli a v semifinále narazia na Skalicu. Práve záhoráci vyradili v dramatickej štvrťfinálovej sérii Kométu Vrútky.

Sobota

ŠK 98 Pruské - ŠKB Izoglobal Martin 1:2 PP (0:0,0:1,1:0 - 0:1)
Domáci potrebovali v tomto stretnutí bezpodmienečne zvíťaziť, a tak sa od úvodu snažili hrať aktívne. Ich náporu však skúsený hosťujúci tím dokázal odolať. V prostrednej časti prekvapil počas presilovky brankára Pruského lišiackou strelou obranca Podhorský a favorit sa ujal vedenia. Následne sa na ihrisku začalo poriadne iskriť, ale hostia napriek tomu držali jednogólový náskok. Až tri minúty pred koncom tretej tretiny sa v skrumáži pred Jurošekom najlepšie zorientoval Buday a poslal zápas do predĺženia. V druhej minúte nadstavenia sa peknou individuálnou akciou prezentoval martinský útočník Konderla. Dravo prenikol po krídle, zbavil sa dvoch protihráčov a pred bránkou našiel nekrytého Žulka, ktorý strelil postupový gól.
n Góly: Buday resp. Podhorský a Žulko. MARTIN: Jurošek – Starosta, Chlebec, Zezula, Podhorský, Fedor, Šalaga – Žulko, Slaninák, Konderla – Hrivnák, Kmeť, Michnáč – Pokrivčák, Ďuris, Kollár - Hulej. Konečný tav série: 3:0.

Peter Jurošek, brankár Martina: - Štvrťfinálová séria proti agresívne hrajúcemu tímu Pruského určite nebola jednoduchá. Rozhodlo najmä to, že na každom poste sme mali oveľa viac osobností ako náš súper. Dovolím si tvrdiť, že v domácich zápasoch naše mužstvo jasne dominovalo. Tretí duel už bol viac o bojovnosti, ako o hokejbalovej kráse. Nakoniec sa nám ho podarilo vyhrať a sme radi, že séria skončila v najkratšom možnom čase.

HBK 87 Skalica - HBK Kométa Vrútky 5:3 (3:0,1:1,1:2)
Kométa nezachytila úvod stretnutia. Najskôr si strelila vlastný gól a ďalší inkasovala v oslabení o dvoch hráčov. Tieto momenty na dlhé minúty vyviedli Vrútočanov z tempa a svoju hru začali hrať až v druhej polovici stretnutia. To však už prehrávali rozdielom troch gólov. Napriek tomu, ale hostia v priebehu tretej tretiny dokázali znížiť na 3:4. Domáci však dve minúty pred koncom strelili piaty gól a dobre rozbehnutý zápas dotiahli do víťazného konca.
n Góly: Londarev 2, Petrovič, Galbavý a Výleta resp. Ruttkay, Lihan, a Bučkuliak. VRÚTKY: P. Ličko (M. Fáber) – J. Fáber, Čikkel, Faltičko, Krška, Vojtas, Ševčík – Lihan, Ruttkay, Kerdík – D. Ličko, Štefan, Bučkuliak – Kolčák, Kováč, Virág – Zrník, Čavajda. Stav série: 2:1.

Nedeľa
HBK 87 Skalica - HBK Kométa Vrútky 2:1 SN (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Vo vyrovnanom zápase padol prvý gól až v prostrednej tretine. Po peknej akcii prvého vrútockého útoku sa presadil Lihan. Domáci však po pár minútach dokázali vyrovnať, keď potres-tali hrúbku v obrane hostí. Kométa mala až do konca riadneho hracieho času viac z hry, no v koncovke jej chýbalo potrebné šťastie. Počas desaťminútového predĺženia prežili Vrútočania aj dve oslabenia o dvoch hráčov, a tak o všetkom rozhodli až samostatné nájazdy. V siedmej sérii sa ako jediný presadil domáci Sobol a zabezpečil Skalici postup medzi najlepšiu štvorku.
n Góly: Kolínek, rozh. nájazd Sobol, resp. Lihan. VRÚTKY: P. Ličko - J. Fáber, Čikkel, Faltičko, Krška, Vojtas, Ševčík - Lihan, Ruttkay, Kerdík – D. Ličko, Štefan, Bučkuliak – Kolčák, Kováč, Virág – Zrník, Čavajda. Konečný stav série: 3:1.
Tomáš Ruttkay, útočník Vrútok: - Skalica sa nám javila ako najschodnejší štvrťfinálový súper. Počas celej série malo naše mužstvo viac z hry, no doplatilo na svoju neskúsenosť. V zlomových okamihoch sa hráči nevyvarovali individuálnych chýb, pričom súper ich dokázal potrestať. Navyše, aj športové šťastie, ktoré počas väčšiny sezóny stálo pri nás, sa v štvrťfinále usmialo na nášho súpera. RSKÝ
Roman Brezniak

1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  3. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  4. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  5. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  6. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur
  7. Geis pomáha zvládať komplikácie v cezhraničnej preprave
  8. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje
  9. Online zľavy: Viete, kde ich vyhľadať?
  10. Šanca pre mladé talenty
  1. O2: Mentálne zdravie zamestnancov je pre nás veľkou prioritou
  2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  3. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  4. Dáma s pávím pierkom
  5. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  6. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  7. Získaj náskok pred štartom
  8. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  9. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  10. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne
  10. Zažite farebný Marakéš a hory Atlasu so slovenským sprievodcom 4 807

Po víkende vyčovanie v teplických školách pokračuje. Avšak časť žiakov sa bude učiť naďalej dištančne.

3 h

Počas akcie policajti vykonali v okrese Martin viaceré prehliadky a zaistili rastlinný materiál.

3 h
Ilustračná foto.

Univerzitná nemocnica Martin navyšovala počet lôžok s pripojením na umelú pľúcnu ventiláciu.

Gabriela Gajanová.

Najlepším športovcom mesta Martin za rok 2020 sa stala atlétka Gabriela Gajanová. Úspešná 21-ročná bežkyňa na 800 metrov obhájila vlaňajší triumf.