Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. QUICK TRIEDA

Favoriti sa potkli, no poradie sa nezmenilo

Podhradie – Turč. Štiavnička 1:1 (1:1)
Súperi sa od úvodného hvizdu nešetrili, a tak sa na ihrisku odohrávalo zaujímavé predstavenie. Skóre susedského derby otvoril v 6. min kurióznym vlastným gólom M. Rataj. Skúsený futbalista zahral z takmer 30 metrov malú domov, no lopta tesne pred brankárom Chalupkom skočila a na prekvapenie všetkých skončila za jeho chrbtom. Potom sa hostia snažili čo najrýchlejšie vyrovnať. Podarilo sa im to v 16. min, keď sa po rohovom kope v šestnástke najlepšie zorientoval Bartoš. O niekoľko minút napravil svoje zaváhanie Chalupka, ktorý bravúrne zlikvidoval tutovku A. Fleška. V 56. min sa futbalisti Turč. Štiavničky mohli ujať vedenia, no hlavička Čujka len obtrela brvno Híllovej brány. Sympatické bolo, že sa obidve mužstvá s remízou neuspokojili a snažili sa získať všetky tri body. Za domácich sa v dobrých pozíciách nepresadili A. Fleško, Bardy a Burda, na druhej strane mali vychýlenú mušku Tomka, Krištofík aj Rendko. V Podhradí sa tak zrodila trochu prekvapujúca, ale zaslúžená remíza.
nGóly: M. Rataj (vlastný), resp. Bartoš. PODHRADIE: Híll – Kondek, M. Fleško, Chmúrny, Bárdy – Lacúch, J. Koťka, Kostra, Meliš – A. Fleško, Hradil (Burda). TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Čujko, Paško, Jakubský, M. Rataj (Rendko) – Tavel, Krištofík, Bartoš, Tomka – Gregor, T. Rataj (Štípala).

Valča B (Príbovce) – Kláštor 2:1 (1:0)
Stretnutie veľa futbalovej krásy neponúklo. V prvom polčase sa mužstvá zamerali na defenzívu, pričom do útoku sa príliš nehrnuli. Prvú strelu na bránu vyslal v 10. min domáci Červeň. To bol na dlhé minúty jediný ofenzívny počin oboch súperov. Sedem minút pred koncom prvého polčasu však nakoniec gól padol. Po rohovom kope sa lopta odrazila ku Garlíkovi, a ten strelou zo stredu pokutového územia otvoril skóre. Príbovčanom sa vydaril aj vstup do druhého dejstva. Hneď v jeho úvode Miroslav Matúš z hranice šestnástky pekným lobom prekonal Slezáka a dostal svoj tím do dvojgólového vedenia. Kláštorčania sa snažili s výsledkom niečo urobiť a o kontaktný zásah sa v 85. min postaral J. Šmiček. O dve minúty neskôr podbehol centrovanú loptu brankár M. Matúš, ale jeho zaváhanie hostia na vyrovnanie nevyužili.
n Góly: Garlík a Mir. Matúš, resp. J. Šmiček. VALČA B: M. Matúš – Svitač (Lukašík), Sobkuliak, Staňo (Poživenec), Romančík, Janík, Rusnák (Facuna), Kmeť, Garlík, Červeň, Mir. Matúš. KLÁŠTOR: Slezák – Cabada, Krška, Stráňay, Kamien, P. Šmiček, (Panák), Maroš, Zaťko, J. Šmiček, Janík, Pitoňák.

Turč. Teplice – Žabokreky 2:1 (1:0)
Na Hornom Turci sa hral v sobotu vyrovnaný duel. Súperi od úvodu rozohrali šachovú partiu, pričom ani jeden z nich nechcel spraviť osudovú chybu. Ťažisko hry sa prenieslo do stredu ihriska a dlhé minúty sa pred oboma bránami nič podstatné neudialo. V 35. min však chybovala defenzíva hostí a jej zaváhanie potrestal Bliščák. Aj druhý polčas sa odvíjal podľa podobného scenára ako prvé dejstvo. Lenže v 70. min zazmätkovali aj Tepličania. Striedajúci Kmeť dokázal vyžiť nedorozumenie obrancov a vyrovnal na 1:1. O desať minút neskôr neohrozene vbehol do šestnástky súpera M. Jeluš, ktorého futbalisti Žabokriek zastavili len za cenu faulu. Nariadený pokutový kop s istotou premenil Šolc a upravil na 2:1. Hostia sa v záverečných fázach stretnutia ešte snažili o vyrovnaie, no domácemu tímu sa dôležité víťazstvo podarilo ustrážiť.
n Góly: Bliščák a Šolc (pok. kop), resp. Kmeť. TURČ. TEPLICE B: Hrivnák – Kubík, Repáň, Nemec, M. Lehotský, Stuchlý (J. Lehotský), M. Jeluš, Ďuris (Saniga), Bliščák, J. Jeluš, Šolc. ŽABOKREKY: Krupa - Líška, Štefanides, Majerčík, Horník, Hulej, Buch, Štefánik (Kmeť), D. Kalnický, S. Kalnický, M. Kalnický.

Bystrička – Diviaky 4:1 (1:0)
Slovan začal trojbodové ambície napĺňať už v 3. min, keď Paško zachytil rozohrávku hostí a následným padáčikom otvoril gólový účet stretnutia. Dynamo sa rýchlo otriaslo a postupne si aktívnou hrou dokázalo vytvoriť prevahu. Bola však iba platonická, pretože domáci Diviačanov do čistej šance nepustili. Aj úvod druhého dejstva lepšie vyšiel zverencom trénera Šefčíka. V 53. min sa do lopty oprel Masár a z uhla prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:0. O víťaznú poistku sa potom v 67. min postaral hrajúci tréner Šefčík, ktorý po faule na prenikajúceho Paška premenil pokutový kop. Nebolo to však všetko. V 88. min striedajúci Človiečik kolmou prihrávkou za obranu vysunul Masára, ktorý učebnicovo zvládol samostatný nájazd. Hostia zjemňovali prehru až v záverečných sekundách, keď v skrumáži preukázal svoj prehľad M. Kviatkovský.
n Góly: Masár 2, Paško a Šefčík (pok. kop). resp. Michal Kviatkovský. BYSTRIČKA: Hübner – Žiačik (Rapan), Bileik, Roman, Blažek, Masár, Greško (Človiečik), Baláž, Šefčík (Štefánek), Bízik, Paško. DIVIAKY: Ursíny – Šefraník, Illo, M. Koleno, Kubatka, Jar. Koleno, Čupka, Lukáč (Hrivnák), Turčány (Padej), M. Kviatkovský, Š. Kviatkovský.

Košťany – Dražkovce 5:2 (2:2)
V súboji mužstiev z rozdielnych pólov tabuľky začali podľa očakávania lepšie hostia, ktorí svoju prevahu zo začiatku stret-nutia vyjadrili dvomi gólmi. Najprv sa presadil Fekete a po ňom v 21. min aj Pleško. Zverenci trénera Gaburu ale nepadli do kolien. Naopak, nepriaznivý vývoj ich motivoval k zvýšenému úsiliu a v rozpätí 23. až 25. min po zásahoch Zvodu a Strapka vyrovnali. Hneď po zmene
strán sa po rýchlom brejku a dlhej Zvodovej prihrávke za obranu zmocnil lopty Kijonka a prízemnou strelou z hranice šestnástky poslal po prvýkrát svoj tím do vedenia. Bielikovci stihli vyrovnať, ale rozhodcovia im gól pre ofsajd neuznali. V 75. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Smutný, ktorý umne prehodil Marčičiaka. Favorit bol čoraz viac nervóznejší a v 79. min sa za urážku rozhodcu predčasne pod sprchy porúčal Hornák. Potom mohol Dražkovčanov vrátiť do zápasu Ilgo, ale jeho strelu z priameho kopu zastavila žrď. Posledné slovo mali domáci. V závere stretnutia im vyšla rýchla kombinačná akcia a po osi Smutný – Zvoda sa delovkou do šibenice zaskvel striedajúci Rohoň.
n Góly: Zvoda, Strapko, Kijonka, Smutný a Rohoň, resp. Fekete a Pleško. KOŠTANY: Michal Krkoša – R. Wehle, Milan Krkoša, Zvoda, Kijonka (Bandyk), Zigo, Sivok (Sobkuliak), Lettrich, M. Wehle, Smutný, Strapko (Rohoň). DRAŽKOVCE: Marčičiak – Štefanides, Noga, Murček, Blahušiak, Pleško (Krasnec), Drahoš (Rapan), Ilgo, Hornák, Ferenec (Rusnák), Fekete.

Dubové – Turčianske Kľačany 3:0 (1:0)
Domáci hrali od úvodných minút s chuťou a bez rešpektu, favorita sa vôbec nezľakli. Už v prvom dejstve si vytvorili viacero príležitostí, no ujala sa len jedna. V 30. min sa po rohovom kope lopta odrazila k Musilovi, ktorý ju nekompromisne poslal do siete. Aj po zmene
strán verešovci diktovali tempo hry, naopak vedúce mužstvo tabuľky herne sklamalo. Útočilo len sporadicky, prakticky si žiadnu šancu nevytvorilo. V 60. min Dubovčania po peknej akcii pridali druhý gól, keď Plica z hranice šestnástky obstrelil vybiehajúceho Poništa. Nebolo to však všetko. V 80. min prenikajúceho Bulíka zastavili hostia len za cenu faulu a následne nariadený pokutový kop rutinérsky premenil M. Vereš.
n Góly: Musil, Plica a M. Vereš (pok. kop). DUBOVÉ: Lettrich – Virtel, M. Vereš, Hrivnák, Lúdik, Paľovčík (Jelenčík), Ambróz (Košťan), Tencer, Plica, Musil, Bulík (Dírer). T. KĽAČANY: Poništ – Zaťko, Daubner, S. Gregor, Valko, Páleš, V. Gorgosz, G. Maron, Ondrík, Pentek, Gerec. Striedali: Machovič, Čoreja, Nosák.

Krpeľany – Sklabiňa 2:2 (1:1)
Diváci videli v úvode jarnej časti iba priemerný futbal. Domáci začali o niečo aktívnejšie a v 16. min sa po centri Šeregelyho hlavou perfektne trafil J. Volna. Hostia odpovedali v 38. min, keď sa po rohovom kope v neprehľadnej situácii presadil Bambúšek. Prvé minúty po prestávke patrili zverencom trénera Mačta. V 50. min domácim vyšiel rýchly protiútok a po Brveníkovej nezištnej prihrávke nemal problém trafiť odkrytú bránu Jančo. Sklabinčania po góle evidentne pridali, bolo vidieť, že sa s nepriaznivým stavom nemienia zmieriť. Ich aktivita nebola márna. V 76. min domáci nedokázali odkopnúť loptu do bezpečia a Báthory z ťažkého uhla zabezpečil svojmu tímu aspoň bod.
n Góly: J. Volna a Jančo, resp. Bambúšek a
Báthory. KRPEĽANY: Milan – Šeregely, J. Volna, Vaňko, R. Vojt, Brveník, M. Kráľ (Sajdák), Jančo, A. Kráľ (Krajinčiak), Ľ. Volna, M. Vojt (Mačto). SKLABIŇA: Bobček – J. Blizniak, Ľ. Blizniak,
Báthory, Kovanič, Bambúšek, M. Krnáč, Úradníček, Saniga (Žilák), T. Krnáč, Truchlík (Enderla). (KP,RB, JM)

10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Gader chcú rozvíjať

v Blatnici zriadili automatické parkovisko. Plánujú z neho financovať rozvoj doliny.

Automatické parkovisko je len prvým krokom k lepšej budúcnosti Gaderskej doliny.

Spílili nebezpečný strom

Viac než storočný strom mohol ohrozovať majetok i životy.

Strom bol nebezpečný, museli ho spíliť.

Martin zabojuje o prestížny titul

Metropola Turca je v hre o Európske hlavné mesto kultúry. Kompetentní sa odvolávajú na históriu, kandidatúru stavajú na projekte z roku 2008.

Igor Válek (vľavo) a Peter Cabadaj, ktorí zastrešujú projekt kandidatúry Martina na Európske hlavné mesto kultúry 2026.

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.