Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SEVER

Čierny víkend turčianskych tímov

Na tento víkend budú chcieť turčianski štvrtoligisti čo najrýchlejšie zabudnúť. Nezískali ani bod, pričom ani jeden z nich nedokázal streliť gól.

Černová – Turany 3:0 (0:0)
Už v 3. min mohol Matuška po Ociepkovej pri-hrávke dostať hostí do vedenia, no jeho strela tesne minula bránku domácich. O päť minút preveril bombou z dvadsiatich metrov pozornosť brankára Černovej aktívny Rohoň. V 10. min mali blízko ku gólu aj domáci, ale strela ich útočníka len o niekoľko centimetrov minula priestor troch žrdí. V polovici prvého polčasu nebojácne vnikol do šestnástky Rohoň, no Matuška nedokázal jeho akciu dotiahnuť do úspešného konca. Agilný Rohoň sa mohol presadiť aj o niekoľko minút neskôr, keď jeho tvrdú strelu reflexívne zlikvidoval gólman súpera. V úplnom závere prvého dejstva potiahol Kúdelka za dres unikajúceho protihráča a dostal červenú kartu. Domáci vstúpili do druhého dejstva aktívne, no Pronaj dokázal svoj tím viackrát podržať. V 67. mohol nakloniť misky váh na turiansku stranu Meliš, ale gól nestrelil. S pribúdajúcim časom oslabená obrana hostí len s námahou odvracala nebezpečné nájazdy hráčov Černovej. V poslednej dvadsaťminútovke stretnutia sa podarilo domácim futbalistom dostať defenzívu Turian pod sústavný tlak. Výsledkom ich aktivity boli tri góly v Pronajovej sieti. Zverenci trénera Janigu síce bojovali, ale v oslabení o jedného hráča na srdnato hrajúceho protivníka nestačili.
n Góly: Moravčík, Milan a Chovanec. TURANY: Pronaj – Fečko, Raček, Kúdelka, Huťka, Meliš (Pisch), Vaňko, Rohoň, Koscelník (Kučma), Matuška, Ociepka.

Oravská Jasenica
– Belá-Dulice 3:0 (0:0)
Hostia si umnou taktickou hrou dokázali vytvoriť na začiatku zápasu územnú prevahu. Ako prvý sa mohol v 4. min presadiť Páleš, ale nenamieril presne. O päť minút neskôr vyslal z 30 metrov štipľavú jedovku na súperovu bránku Šulan. Domáci gólman však preukázal svoje kvality a loptu za svoj chrbát nepustil. Oravčania sa do vážnejšej príležitosti dostali až v 37. min, no dob-re rozbehnutú akciu nedotiahli do úspešného konca. Dve minúty pred odchodom do šatní mal blízko k vedúcemu gólu Hulej. Výborne si nabehol na vysoký center, ale jeho hlavičke chýbala väčšia razancia. Do druhého polčasu nastúpilo úplne iné mužstvo Belej. Zatiaľ čo hostia svoje príležitosti ľahkovážne zahadzovali, domáci s nimi dokázali naložiť oveľa lepšie. V 59. min sa strelecky presadiť Zanovit a dostal svoj tím do vedenia. Beľania sa od tejto chvíle z ihriska akoby vytratili a taktovku stretnutia zobral do svojich rúk ich súper. V 71. min zvyšoval po rohovom kope na 2:0 nebezpečný Binek . Ranu z milosti zasadil Turčanom päť minút pred koncom Madleňák, ktorý stanovil konečný výsledok.
n Góly: Zanovit, Binek a Madleňák. BELÁ-DULICE: Šupej – Stano, Ondrla, Matejčík, Lučanský – Mazurák (Šípka), Šulan, Fazika, Trebula – Hulej, Páleš (Vacha).

Tvrdošín
– Trebostovo 1:0 (0:0)
Domáci potrebujú každý bod ako soľ a tomu podriadili aj svoju taktiku. Hrali jednoducho a dlhými loptami za obranu Trebostova sa snažili dosať do gólových šanci. Zverenci trénera Jeťka však ich útočnej aktivite bez problémov odolávali. Defenzíva Turčanov fungovala spoľahlivo a istými zákrokmi sa prezentoval aj brankár Ziman. Po zmene strán sa hostia snažili hrať viac po zemi a hru dokázali dostať pod kontrolu. Trebostovčania sa zbytočne nezbavovali lopty, a preto súper nevedel nájsť recept na ich umnú taktiku. Keď sa už zdalo, že sa zápas skončí deľbou bodov, zrodila sa jediná gólová akcia duelu. V 89. min poslali Oravčania dlhú loptu do šestnástky súpera. Tá spadla na ruku domáceho útočníka, ale rozhodca nepochopiteľne odpískal pokutový kop proti hosťom. Darovanú jedenástku premenil Hutira a stanovil konečný výsledok. Jeťkovci siahali v Trvdošíne minimálne po bode, ale nakoniec odchádzali domov poriadne frustrovaní.
n Góly: Hutira (pok. kop). TREBOSTOVO: Ziman – Bízik, Chmúrny, Veterník, Trimaj, M. Lukášik, Ruttkay, A. Lukášik, Marguš, Kulašiak, Pečit.

n Ostatné výsledky: Predmier – Oščadnica 4:1, K. Lúčka – Stráňavy 3:1 (1:1), S. Bystrica – Z. Poruba 1:3, K. Lieskovec – Dúbrava 3:0.
1. Z. Poruba 16 11 5 0 52:19 38
2. Turany 16 10 2 4 54:24 32
3. Predmier 16 10 2 4 32:28 32
4. Trebostovo 16 7 5 4 27:16 26
5. Černová 16 8 1 7 27:21 25
6. Dúbrava 16 7 2 7 30:36 23
7. O. Jasenica 16 6 4 6 21:26 22
8. K. Lúčka 16 6 3 7 28:26 21