Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL II. LIGA VÝCHOD

Šavolove hviezdne chvíle rozhodli o víťazstve

Tepličanom sa podaril ďalší husársky kúsok. O ich trojbodovom zisku rozhodol gól Jozefa Šavola v nadstavenom čase.

T. Teplice – Bánová
4:3 (2:2)
TURČ. TEPLICE. Domáci začali vo veľkom štýle a hneď z prvej vážnejšej akcie strelili úvodný gól. V 3. min Jeťko kolmou pri-hrávkou za obranu vysunul Privitzera, ktorý ukážkovo zvládol samostatný nájazd. O tri minúty zažili hostia ďalší šok. Šavol perfektne zatočil loptu z priameho kopu a hosťujúci gólman na
strelu z ťažkého uhla, mierenú pod brvno, nedočiahol. Bánová sa ale rýchlo otriasla a Škrobák z nevinnej akcie dokázal prehodiť vybiehajúceho Machoviča. Toho sa snažil ešte na bránkovej čiare zastúpiť Kravárik, ale loptu sa mu nepodarilo dobehnúť. V 24. min sa po dlhej prihrávke z vlastnej polovice dostal do dobrej streleckej príležitosti Kempný, ale jeho prízemnej strele chýbali centimetre. O malú chvíľu sa na pravej strane šestnástky uvoľnil Jeťko a po jeho centri Kravárik hlavičkou natiahol Adamčíka, ktorý mu bravúrne zneškodnil tutovku. V 28. min Privitzer ideálne priťukol nabiehajúcemu J. Kolenovi, ale ten z prvej, hoci už diváci dvíhali ruky, len tesne minul bránu. V 38. spálili domáci ďalšiu šancu, keď po prihrávke J. Kolena novic Urgela technickou strelou iba opečiatkoval brvno hosťujúcej brány. V závere polčasu Aqua pykala za zahodené príležitosti. Po štandardnej situácii a zaváhaní Machoviča i obrany hlavičkou vyrovnal Povinec.
Po zmene strán si hostia nerozumeli pri nakopnutej lopte a problém hasili len za cenu faulu. Nasledoval pokutový kop, ktorý v 50. min rutinérsky premenil Šavol. O dve minúty neskôr po priamom kope loptu jemne hlavou lízol Jeťko, ale Adamčík si s jeho pokusom poradil. V ďalšom priebehu sa hra prevažne odo-hrávala medzi šestnástkami, dlho sa nič podstatné neudialo. V 67. min ale zbytočne fauloval J. Koleno a keďže už jednu kartu mal, tak sa mu pred očami začervenalo. Zápas dostal nový náboj. Aqua sa zamerala na obranu a snažila sa o rýchle brejky. Po jednom z nich súperovej obrane unikol Privitzer, ale Adamčík mu dobre skrátil strelecký uhol. V 71. min mohol vyrovnať Škrobák, ale technická strela z nebezpečnej vzdialenosti mu nevyšla. Hostia sa dočkali v 77. min, keď sa po ďalšej štandardnej situácii presadil dôrazný Ďuratný. Sily na ihrisku sa vyrovnali v 81. min, po druhej žltej karte sa musel z ihriska porúčať Stalmášek. O tri minúty svojho spoluhráča nasledoval aj Filo, ktorý zozadu skopol Privitzera. V nadstavenom čase využili domáci presilovku a strhli víťazstvo na svoju stranu. Po rohovom kope trojbodový zisk Aque zabezpečil výborne hrajúci Šavol.
FAKTY O ZÁPASE
n Góly: 3. Privitzer, 6. a 50. a 90. Šavol, resp. 9. Škrobák, 43. Povinec, 77. Ďuratný. Žlté karty: 55. J. Koleno, resp. 30. Stalmášek, 65. Ďurica. Červené karty: 67. J. Koleno, resp. 81. Stalmášek, 84. Filo. Rozhodca: Hádek. Diváci: 300. AQUA: Machovič – P. Koleno, Kravárik, Kmeť, Šavol –Kempný, Urgela, J. Koleno, Slatinský – Privitzer (90. Ladňák), Jeťko (71. Schmidt).
DRUHOLIGOVÝ DIÁR
Charakteristika zápasu
Stretnutie malo divoký úvod, veď za deväť minút padli tri góly. Domáci mali prvý polčas pod kontrolou a keby okrem prvých dvoch presných zásahov pridali ďalšie štyri, tak by sa nikto nemohol čudovať. Nestalo sa, a tak logicky prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu. V druhom dejstve sa hra upokojila. Napriek tomu Aqua rýchlo získala vedenie a dlho sa zdalo, že ho udrží. Prišla však štandardná situácia hostí, ktorí z piatich pobytov pred Machovičom strelili tri góly. Kovalčíkovci však zabojovali a podobne ako s prešovskou rezervou rozhodli o svojom víťazstve v nadstavenom čase.

Okamih zápasu
Bežala posledná minúta stretnutia. Hostia sa pred šestnástkou dopustili faulu a v hľadisku sa ozvali hlasy vyzývajúce Jozefa Šavola, aby si postavil loptu a rozhodol. Domácemu obrancovi sa to na prvýkrát nepodarilo, ale po jeho strele Aqua ešte zahrávala rohový kop. A práve z tejto situácie prišlo rozhodnutie. Šavol uplatnil svoj dôraz, presadil sa medzi obrancami a hlavičkou strelil víťazný gól. Ten má pre Tepličanov cenu zlata, udržiava ich v hre o záchranu.

Postava zápasu
Jednoznačne domáci kapitán, ktorý strelil tri góly. Má najväčšiu zásluhu na víťazstve svojho tímu. Jozef Šavol však okrem troch presných zásahov opäť zaujal aj svojimi vodcovskými schopnosťami. Burcoval svojich spoluhráčov a aj za nerozhodného stavu ich nabádal k aktívnej hre. Jeho snaha nebola márna, Aqua vydrela ďalšie dôležité víťazstvo.

Všimli sme si
Napriek tomu, že diváci prišli na futbal, tak v prvom polčase sa hovorilo najmä o hokejovom zápase medzi Slovenskom a Maďarskom. Fanúšikovia hľadali rôzne paralely a nakoniec aj jednu podobnú našli. Mysleli najmä na posledné sekundy stretnutia, keď Slováci zlomili odpor húževnatých Maďarov. Jeden z divákov po-znamenal, že by bolo fajn, keby takýto gól v závere stretnutia strelili aj Tepličania. Želanie sa stalo otcom myšlienky a podobne ako Slováci aj Aqua v posledných sekundách dramatického stretnutia rozhodla o trojbodovom zisku.

Čo na to tréner
Miroslav Kovalčík – Pred zápasom sme si nič iné ako víťazstvo nepripúšťali, pretože každý iný výsledok by našu situáciu iba zhoršoval. Už v prvom polčase sme si vytvorili dostatok šancí na rozhodnutie zápasu, ale ostali nevyužité. Trest na seba nenechal dlho čakať a hostia vyrovnali. Mojim hráčom však slúži ku cti, že o výsledok bojovali až do posledných sekúnd a aktivitou v závere naklonili misky váh na svoju stranu.

Ostatné výsledky 22. kola
Spišská Nová Ves - Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0), Lipany - Vranov nad Topľou 2:2 (0:1), Dolný Kubín - Stará Ľubovňa 2:0 (1:0), Poprad - Trebišov 3:0 (1:0), Podbrezová B – Žilina B 0:0, Čadca – B. Bystrica B 4:0 (3:0).

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Pomáhajte čítaním
  7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 208

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.