Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
LÍDER V ROZHODUJÚCOM TRHÁKU?

V. LIGA B

Or. Veselé – Ďanová 2:3 (1:0)
Od začiatku sa hralo s vysokým nasadením, ani jedno mužstvo si nič nedarovalo. Napriek tomu sa šance rodili ťažko, defenzívy obidvoch tímov až na jednu situáciu pracovali spoľahlivo. V 15. min domáci zahrávali pria-my kop a P. Koleno nešťastne prekonal svojho otraseného brankára Pleša, ktorý pre zranenie ešte v prvom polčase musel predčasne odísť z ihriska. Hostia ohrozovali bránku Oravčanov iba z priamych kopov, no Doboš a ani Schérer nenamierili presne. V závere polčasu Pisarčík po druhej žltej karte videl aj červenú a putoval pod sprchy. V druhom polčase sa hra odvíjala prevažne pred domácou bránou, hostia mali miestami až drvivý tlak. Svoje šance ale nevyužili, a tak udrelo na druhej strane, keď hrubú chybu Lehotského potrestal v 51. min Hruška. Líder súťaže nespanikáril a naďalej produkoval nátlakovú hru. V 68. min sa k odrazenej lopte dostal Mac-kura a prízemnou strelou odklial domácu bránu. Zverenci trénera Göröga vyrovnali v 77. min. Schérer si v pokutovom území vytvoril priestor a z 13 m ob-strelil vybiehajúceho gólmana Kolenčíka. Rozhodnutie prišlo už o dve minúty a mal v ňom prsty neudržateľný Schérer. Bez väčších problémov spracoval dlhú prihrávku a následnou strelou k žrdi strhol víťazstvo na stranu svojho tímu.
n Góly: P. Koleno (vlastný), Hruška, resp. Schérer 2 a Mackura. ĎANOVÁ: Plešo (P. Ďanovský) – Lehotzký, Volna, Kubový, P. Koleno – Zubáň (Hyčko), Mackura, Doboš, A. Ďanovský (Markovič) – Móric, Schérer.

Vrútky – Lipt. Sliače 1:2 (0:2)
Domáci začali nekoncentrovane a hneď z prvej štandardnej situácii inkasovali. Hostia už v úvodnej minúte zahrávali rohový kop. Odrazená lopta sa dostala ku Gajdošovi, ktorý prestrelil obranný val domácich. Lokomotíva sa z nepríjemného začiatku postupne otriasla, ale Gorgosz i Zeman svoje šance na vyrovnanie nevyužili. Na-opak, hostia z druhej šance pridali druhý presný zásah. Opäť sa tak stalo po rohovom kope, tentoraz sa v 17. min strelecky presadil Strapáč. Do prestávky ešte mohol znížiť po Zemanovej prihrávke Gorgosz, ale brankár hostí si z jeho koncovkou poradil. V druhom dejstve sa Vrútočania predsa len dočkali. V 56. min sa po centri Ďurkoviča oprel do lopty Gorgosz a strelou z prvej vykresal svojmu tímu iskierku nádeje. Tá sa však napriek prevahe domácich nerozhorela. Liptáci často prerušovali hru, zdržiavacou taktikou otupili útočné chúťky Turčanov. Napriek tomu v 70. min Mazúr a v 81. Vlček mali vyrovnanie na kopačke, ale v rozhodujúcej chvíli zaváhali.
n Góly: Gorgosz, resp. Gejdoš a Strapač. VRÚTKY: Veselovský – Botoš, Tabaček, Prejevara, Rakyta – Kmeť, Zeman, Ďurkovič (Mohamed – Ali), Mazúr – Gorgosz, Vlček (Knapík).

Ludrová – Sučany 0:4 (0:2)
Tatran mal od začiatku zápasu jasnú prevahu, ktorú zužitkoval už v 9. min. Po Šibíkovom centri si v malom vápne vybojoval priestor Kačák a hlavičkou nezadržateľne skóroval. V 26. min už viedli hostia dvojgólovým rozdielom. V neprehľadnej situácii sa zmocnil lopty J. Staňo a z päťky pohodlne poslal loptu do siete. Liptáci mohli znížiť v 35. min, ale pri ich šanci zachoval Toman pokoj a rozvahu. Aj po zmene strán pokračoval scenár z prvého polčasu. Zverenci trénera Makovníka jasne dominovali a svojmu súperovi prakticky nič nedovolili. Tatranu dokonale vyšiel aj úvod druhého dejstva. V 47. min Šibík priťukol Šustekovi a ten strelou k žrdi zvýraznil náskok svojho tímu. Nebolo to však všetko, pretože po Šustekovom pase za obranu domácich sa v 64. min dostal k lopte Šibík, ktorý ponad padajúceho brankára pečatil konečné skóre.
n Góly: Kačák, J. Staňo, Šustek a Šibík. SUČANY: Toman – J. Staňo, Bezák, Remeň (Kališ), Bránik – Zelienka (Bella), M. Staňo, Šibík, Čiljak – Kačák, Šustek.

Žaškov – Martin 3:1 (3:0)
Zápas začal pre hostí nešťastne a už v 7. min po faule Martvoňa premenil pokutový kop Kaplánek. Brankár Martinčanov sa „vyznamenal“ aj v 13. min. Neudržal jazyk za zubami a za protesty sa musel porúčať z ihriska. Oravčania po prvý-krát využili presilovku v 28. min. Lacko sa z hranice šestnástky oprel do lopty a prízemnou
strelou prekonal inak dobre chytajúceho Harmana. Kalich horkosti vypil favorit do dna v 43. min, keď po rýchlom brejku Ondrík stanovil polčasové skóre. Po prestávke hosťom pomohli striedania a ostrý dohovor trénera. Fomat evidentne pridal a vytváral si jednu šancu za druhou. Na zvrat stretnutí to však nestačilo, pretože do streleckej listiny sa zapísal len Kosinka, ktorý v 60. min z priameho kopu napálil loptu rovno pod brvno. Hostia síce ešte potom trafili žrď, mali aj ďalšie tutovky, no ani tie k úspechu neviedli.
n Góly: Kaplánek (pok. kop), Lacko a Ondrík, resp. Kosinka. MARTIN: Martvoň – Ďanovský, Šimko (Pčola), Trpiš, Kosinka – Zboja, Poruba, M. Hollý, Pavlovič – Pánik (Egrecký), Martinský (Harman).
n Ostatné výsledky 18. kola: Nižná – Palúdzka 1:3, Lisková – Bešeňová 2:1, Zuberec – Trstená 2:3.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Pri strete auta so zverou dochádza aj k zraneniam posádky

Dopravné nehody s lesnou zverou sú prakticky zriedkavé. Keď k nim ale dôjde, neskončí sa to len usmrtením zvieraťa a zničením auta, ale dochádza aj k zraneniam posádky.

Zničené BMW po nedávnej zrážke s jeleňom.

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.