Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. QUICK TRIEDA

Na dno padli Krpeľany

Podhradie – Dražkovce 0:1 (0:1)
V Podhradí sa hralo futbalové predstavenie, ktorého dej sa odvíjal predovšetkým v strede ihriska. Futbalisti sa dostávali len k streľbe z väčších vzdialeností. V 7. min vyslal ostrý projektil z 25 m Štefanides, ale jeho bomba len opečiatkovala brvno domácej brány. V prvom polčase sa do dvoch dobrých príležitostí dostal domáci Kostra, no sieť sa mu rozvlniť nepodarilo. Podobný priebeh malo aj druhé dejstvo. Šancí bolo ako šafranu a jedinou vážnejšou príležitosťou bola na dlhé minúty šanca Rapana. Spomínaný hráč nakoniec rozhodol aj o osude stretnutia. V 80. min sa dostal k lopte kanonier hostí a bielikovci sa zásluhou jeho presného zásahu dostali do vedenia. Takmer v zapätí mohli domáci vyrovnať, ale strela Kostru z priameho kopu skončila na brvne. Stretnutiu by asi najviac svedčala remíza, no favorit si taktickou hrou jednogólový náskok ustrážil.
n Gól: Rapan. PODHRADIE: Híll – Bárdy, Burda, Chmúrny, Meliš – Koťka, M. Fleško, Kostra, Hriadeľ – Hudec, A. Fleško. DRAŽKOVCE: Marčičiak – Štefanides, Ilgo, Murček, Feranec – Rusňák, Drahoš, Matuľa, Noga – Rapan, Enayati.

Valča B (Príbovce) – Diviaky 4:2 (2:1)
Domáci sa snažili od začiatku prevziať iniciatívu, no ich hre chýbala väčšia presnosť. V 10. min napálil loptu z priameho kopu do žrde Lukáč, no jeho spoluhráč Turčány sa dostal k dorážke a hostia viedli. Príbovčania zvýšili obrátky a o osem minút sa dočkali zaslúženého vyrovnania, ktoré zariadil Červeň. Keď sa už zdalo, že sa prvý polčas skončí nerozhodným výsledkom, opäť zaúradoval Červeň a upravil na 2:1. Druhé dejstvo odštartovala pekná strela Turčányho, ktorá však letela tesne nad bránu. V 53. min sa ľavačkou do lopty oprel Miroslav Matúš a dostal Príbovčanov do dvojgólového vedenia. Domáci od tohto momentu ovládli hru a ich prevahu vyjadril svojím tretím gólom v zápase Červeň. Hráčom Diviak sa v závere podarilo už len skorigovať výsledok. V 88. min sa o to postaral striedajúci Klein.
n Góly: Červeň 3 a Mi. Matúš, resp. Turčány a Klein. VALČA B: Ma. Matúš – Poživenec, Sobkuliak (Lukášik), Svitač, Romančik, Garlík, Červeň, Adamec, Janík (Facuna), Veterník (Raheľ), Mi. Matúš. DIVIAKY: Ursíny – Hrivnák, Harasník, T. Koleno, Kubatka (Klein), Jar. Koleno, Čupka, Lukáč, Turčány, Ján Koleno (Šefraník), Sviatkovský.

Košťany – Bystrička 2:0 (1:0)
Košťanci nastúpili do zápasu s predsavzatím pokračovať vo výkonoch, ktoré im v posledných stretnutiach zabezpečili zisk bodov. Od úvodu si vytvorili územnú prevahu, ktorú dokázali korunovať gólom. V 25. min si na pekný center nabehol R. Wehle a presnou hlavičkou
otvoril skóre. V prvom polčase vystrčila Bystrička rožky len raz, no Blažekova strela skončila nad bránou súpera. Po zmene strán domáci kontrolovali priebeh hry a svojho protivníka nepustili do vážnejšej šance. Naopak, sami udreli v 65. min, keď zaváhanie defenzívy hostí potrestal agilný Strapko.
n Góly: R. Wehle a Strapko. KOŠŤANY: Mich. Krkoša – R. Wehle, Zigo, Melník, Sivok – Sobkuliak, M. Wehle, Zvoda, Labaš – Mil. Krkoša (Bandyk), Strapko. BYSTRIČKA: Hübner – Košút, Prievara, Roman, Blažek, Masár, Človiečik, Baláž (Rapan), Greško, Paško, Štefánek.

Turčianske Kľačany
– Žabokreky 4:0 (0:0)
Domáci začali bezstarostne a už v 5. min mohli inkasovať, keď Horníkovu strelu z 25 m s námahou vytlačil brankár Poništ na žrď. Postupne však prebrali iniciatívu na svoje kopačky zverenca trénera Skaláka, ale napriek ich viacerým šanciam sa diváci gólu nedočkali. Najväčšie príležitosti v prvom polčase nevyužili Gregor a Hykl. V druhom polčase domáci pokračovali vo svojom tlaku a gólový účet otvoril po vyšachovaní obrany Slovana hlavičkou Lukaček. Aj v ďalšom priebehu favorit útočil a v priebehu 60. až 62. min rozhodol o osude stretnutia Nosák svojimi dvoma presnými zásahmi. Hra sa potom dostala do priemeru a až v závere stretnutia korunoval Nosák svoj dobrý výkon hetrikom.
n Góly: Nosák 3 a Lukaček. Turč. Kľačany: Poništ – Drgoš, Maron, Zaťko, Ondrík, Geret (Kvietok), Gregor, Hykl (Čoreja), Pentek (Páleš), Nosák. Žabokreky: Lupa – Bartoš, Štefanides, M. Kalnický, Liška, Štefánek (Kysel), Buch, Horník (Majerčík), Hulej (Javornícky), D. Kalnický, S. Kalnický.

Dubové
– Sklabiňa 1:0 (0:0)
Obidve mužstvá sa snažili vychádzať zo zabezpečených obrán, no domáci mali predsa len o čosi navrch. V prvom polčase si vytvorili tri dobré príležitosti, no nedokázali ich úspešne zrealizovať. Najbližšie ku gólu mal M. Vereš, ktorý z trestného kopu zatriasol brvnom brankára Bobčeka. V druhom dejstve domáci pokračovali vo svojej aktívnej hre a odmenou im bol gól Bulíka, ktorý v 60. min úspešne zavŕšil Tencerovu kombináciu. Po inkasovanom góle hostia otvorili hru, snažili sa prekonať domácu obranu nakopávaním lôpt do šestnástky, ale vážnejšiu šancu si do konca stretnutia nevypracovali.
n Gól: Bulík. Dubové: P. Lettrich – Virteľ, M. Vereš, Paľovčík, Jonák, A. Daubner, Tencer, Bulík, Plica (L. Lettrich), P. Vereš, M. Daubner (Dírer). Sklabiňa: Bobček – J. Blizniak, M. Krnáč, Bátory, T. Krnáč (Enderla), Lorinec, Bambušek, Úradníček, Fučela, Janiga (Kováč), Žilák (Válek).

Krpeľany
– Turč. Štiavnička 0:2 (0:0)
Od úvodného hvizdu rozhodcu boli favorizovaní hostia lepším tímom. Vytvorili si územnú prevahu, no domáceho gólmana ohrozovali len strelami z väčších vzdialeností. Posledný tím tabuľky sa síce snažil, ťahal útoky cez jedného hráča, ale ku gólovému efektu to neviedlo. Po zmene strán sa hra vyrovnala. V 58. min mohol otvoriť skóre M. Vojt, ale svoje sólo zakončil slabou strelou. Hostia kontrovali z následného protiútoku, o otvorenie gólového účtu sa postaral Tomka. V 74. mohli petríkovci zvýšiť, ale Krištofík nepremenil jedenástku. Skoro sa im to vypomstilo. Vyrovnať mohol Jančo, ktorého strelu súperovi obrancovia zblokovali v malom vápne. Definitívne rozhodnutie prišlo v 90. min, keď T. Rataj po-istil vedenie favorita.
n Góly: Tomka a T. Rataj. KRPEĽANY: Milan – R. Vojt, J. Volna, Vaňko, Šeregely, Brveník (Sajdák), Ľ. Volna (A. Kráľ), Jančo, Milanec (Mačto), Badáň, M. Vojt. T. Štiavnička: Chalupka – Štípala, Krištofík, Chmúrny, M. Rataj, Čujko, Tomka, Tavel, Gregor, T. Rataj, Jakubský.

Turč. Teplice B
– Kláštor 6:1 (5:0)
O osude stretnutia sa rozhodlo už v prvom polčase. Domáci ho odohrali vo veľkom štýle a s hosťami si doslova robili, čo chceli. Teplická rezerva produkovala rýchly a kombinačný futbal, s ktorým mali Kláštorčania problémy. Šanca striedala šancu a pred hosťujúcou bránou bolo poriadne horúco. Brankár Slezák robil, čo mohol, ale aj tak piatim gólom nezabránil. V druhom dejstve sa hra o niečo vyrovnala. Domáci stiahli pedál z plynu a Kláštorčanom sa viditeľne uľavilo. Stretnutie sa už iba do-hrávalo, hra postupne upadla do priemeru.
n Góly: Oršuliak 2, M. Jeluš, Schmidt, Lehotský a Šolc (pok. kop), resp. Šumichrast. TEPLICE B: Hrivnák – Lehotský, Repáň, Ižip, Ďanovský, Gregora (Saniga), M. Jeluš (Bliščák), Ladňák (Kubík), Oršuliak, Schmidt. KLÁŠTOR: Slezák – Stráňaj, Matuška, Cabada, Mrázek, Válek, P. Šmiček, Maroš, Datko, Pitoňák, Slivka (Šumichrast).