Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL II. LIGA VÝCHOD

Aqua statočne bojuje o holú existenciu

Mala to byť jednoznačná záležitosť, no nakoniec nebola. Liptáci o trojbodovom zisku rozhodli až v poslednej minúte stretnutia.

Lipt. Mikuláš – Turč. Teplice
2:1 (0:1)

Domáci, ktorým v tabuľke patrila pred týmto duelom druhá priečka, boli v zápase proti poslednému tímu súťaže jednoznačným favoritom. Liptáci začali lepšie a obrana Tepličanov už v 5. min likvidovala vyloženú šancu Škutu. O deväť minút po akcii Bellu s Bezákom sa znovu nebezpečne prezentoval Škuta, no v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa. Aktívni domáci si vypracovali niekoľko ďalších šancí, ale zlyhávali v koncovke. Aj v 23. min išla strela Olejára len do obrancov hostí a následná dorážka mimo bránku. Favorit postupne znervóznel, čo viac prospelo Turčanom. V 41. min obrana Liptákov nezahrala dostatočne razantne a Jeťko poľahky otvoril skóre. V závere polčasu mohol Tufegdič vyrovnať, ale Machovič sa pohotovým zákrokom na bránkovej čiare vyznamenal.
Úvod druhého dejstva začali Liptáci opäť tlakom. Hostia Bellovu strelu vytesnili na roh a v 54. min mieril Škuta a ani do tretice neprekonal Machoviča. Podarilo sa to až Šupejovi, ktorý v 63. min hlavičkou vyrovnal. Domácemu tímu nakoniec výrazne pomohlo vylúčenie hosťujúceho brankára, ktorý v 71. min po faule na prenikajúceho Tomka putoval predčasne pod sprchy. Paradoxom bolo, že ho nahradil tréner hostí. Zbytočne nervózny záver sa niesol v jednoznačnej snahe Liptákov streliť gól. Nakoniec sa im to podarilo, aj keď to už málokto čakal. Na svetelnej tabuli svietila 90. min, keď lopta v šestnáste trafila Tomka a skončila v sieti.
FAKTY O ZÁPASE
n Góly: 63. Šupej a 90. Tomko, resp. 41. Jeťko. Červená karta: 72. Machovič. Rozhodoval: Mriglot. Diváci: 200. TURČ. TEPLICE: Machovič (71. Kovalčík) – P. Koleno, Kmeť, Kravárik, Šavol – Kempný, Ladňák, Urgela, Slatinský (54. Schmidt) – Privitzer, Jeťko (68. Gregora).
n Ostatné výsledky 23. kola: Podbrezová B - Lipany 2:0 (1:0), MŠK Žilina B - FK Poprad 1:2 (1:0), Slavoj Trebišov - FK Čadca 1:3 (0:1), Banská Bystrica B - Spišská Nová Ves 2:2 (1:1), Bánová - Dolný Kubín 1:2 (1:0), Prešov B - Vranov 1:0 (0:0).

Turč. Teplice –
B. Bystrica B
2:0 (1:0)
Aqua s trénerom Kovalčíkom v bráne
potvrdila stúpajúcu formu a po kvalitnom výkone zaslúžene zdolala favorita stretnutia.

Tepličania statočne bojujú o záchranu v súťaži. Každý zápas je pre nich mimoriadne dôležitý, pričom hráči vedia, že najmä v domácom prostredí si nemôžu dovoliť zaváhanie. Rezerva banskobystrickej Dukly bola rozhodne favoritom, no narazila na takticky veľmi dobre hrajúceho súpera. Zverenci trénerov Kovalčíka a Gábora hrali nielen bojovne, ale aj disciplinovane. Hráči umne prehusťovali priestor ihriska, tesným bránením nedovolili svojmu súperovi rozvinúť nebezpečné akcie. Na druhej strane domáci každú príležitosť využili na útočenie a možno povedať, že boli v ofenzíve nepríjemní.
Po opatrnom začiatku, keď sa mužstvá navzájom oťukávali, nečakane udrel posledný tím tabuľky. V 8. min sa v šestnástke uvoľnil Urgela, ideálne prihral Kempnému, ktorý krížnou
strelou k žrdi otvoril skóre. Hostia mohli vzápätí vyrovnať, ale hrajúci tréner Kovalčík končekmi prstov vytlačil loptu nad brvno. V 11. min sa po faule na Privitzera v pokutovom území dožadovali diváci jedenástky, ale rozhodcova píšťalka ostala nemá. Potom sa hra väčšinou odohrávala v stre-de ihriska, odkiaľ brankárom žiadne nebezpečenstvo nehrozilo. Záver polčasu však patril domácim. V 40. min sa po centri Kempného dostal do dobrej streleckej príležitosti Jeťko, no hostia jeho pokus v poslednej chvíli zblokovali. Marek mal o tri minúty aj ďalšiu možnosť na poistenie náskoku svojho tímu, no tentoraz jeho strela skončila v náručí brankára Grambličku.
Nástup do druhého dejstva vyšiel Turčanom, ktorí hrali aktívne i nebojácne. Ich snaha bola korunovaná v 52. min, keď sa Jeťko skvelou kľučkou zbavil dvoch obrancov a z jeho následnej prihrávky ťažil Urgela, ktorý s prehľadom obstrelil vybiehajúceho gólmana – 2:0.
Druhý gól dodal domácim ďalšie sily a od 60. do 72. min mali Bystričania čo robiť, aby neinkasovali. Šance si postupne vypracovali Kempný, Privitzer i Jeťko, no ostali nevyužité. Hostia sa ale postupne prebrali z útlmu a patrili im posledné minúty stretnutia. Na brankára Kovalčíka vyslali minimálne tri jedovaté strely, ale ten si s nimi s istotou a pokojom poradil.
n Góly: 8. Kempný a 52. Urgela. Rozhodoval: Šuniar. Diváci: 200. TURČ. TEPLICE: Kovalčík – P. Koleno, Kmeť, Kravárik, Šavol – Kempný, Ladňák (78. Schmidt), Urgela, Slatinský – Privitzer, Jeťko.

Dušan Gábor, asistent trénera: - Proti favoritovi stretnutia sme podali jeden zo svojich najlepších výkonov v sezóne, ak nie najlepší. Chlapcov musím pochváliť za taktickú disciplínu, pekné góly i bojovnosť. Presvedčili sa o tom, že proti každému sa dá hrať, pričom vôbec nezáleží na tom, ako sa kto pohybuje v tabuľke. Osobitne ma ešte potešil výkon Mareka Jeťka, ktorý sa po dlhej pauze postupne dostáva do formy.

n Ostatné výsledky 24. kola: Lipany – Prešov B 4:2 (0:1), D. Kubín – Lipt. Mikuláš 1:1 (1:1), Spišská Nová ves – Trebišov 3:2 (2:1), Poprad – Podbrezová B 1:1 (0:1), Vranov – Stará Ľubovňa 3:0 (0:0), Čadca – Žilina B 2:1 (2:0)

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Koronavírus v hokejovej kabíne, zostalo len päť zdravých

Takmer celý hokejový tím HK Martin musel ísť do karantény. V prvoligovom mužstve sa objavilo 23 pozitívnych testov na koronavírus.

Martinská hokejová kabína je už aktuálne prázdna.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.