Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
FUTBAL IV. LIGA SEVER

Turany neúnavne útočia na čelo tabuľky

Počas predĺženého víkendu odohrali účastníci štvrtej ligy dva zápasy. Turanci si v nich pripísali šesť bodov, Belá a Trebostovo sa musia uspokojiť s polovičným ziskom.

Turany – Oščadnica 2:0 (1:0)
Hostia začali na ihrisku favorita sympaticky a v 13. min sa dokonca mohli ujať vedenia. Nebezpečnú príležitosť ich útočníka však Pronaj dokázal pohotovo zneškodniť. O sedem minút neskôr sa pred bránou Oščadnice ocitol ostrostrelec Orolín, no nenamieril presne. V 32. min našiel Fečko voľného Pischa, ten prihral nabiehajúcemu Orolínovi a turiansky kanonier bombou otvoril skóre duelu. V druhom dejstve sa hra odvíjala predovšetkým v strede ihriska. Domácu obranu výborne dirigovali Fečko s Kúdelkom a tak sa futbalisti Oščadnice veľmi ťažko dostávali do streleckých príležitostí. V 77. min sa k peknému sólu odhodlal Raček našiel nabiehajúceho Matušku a ten upravil na 2:0. V poslednej minúte zápasu ešte mohol zvýšiť na rozdiel troch gólov striedajúci Koscelník, ale jeho strela tesne minula súperovu bránu.
n Góly: Orolín a Matuška. TURANY: Pronaj – Fečko, Raček, Kúdelka, Huťka (Rohoň) – Meliš (Kučma), Vaňko, Orolín (Koscelník), Pisch - Matuška, Ociepka.

Predmier – Belá-Dulice
2:0 (1:0)
Beľania sa súpera nezľakli a od úvodu predvádzali pekný kombinačný futbal. Futbalisti Predmiera naopak stavili na tvrdosť, ktorá často prekračovala hranicu únosnosti. Ich prehnanú agresivitu si odniesol kapitán hostí Hulej, ktorý ešte v priebehu prvého polčasu opustil ihrisko. Jeho stav sa ukázal natoľko vážny, že ho nakoniec musela odviezť sanitka. Napriek tomu Turčania diktovali tempo hry, ale opäť nedokázali premeniť vyložené šance. Svoje tutovky postupne zahodili Šulan, Páleš aj Mazurák. Trest prišiel v 31. min, keď domáci zahrávali štandardnú situáciu a Bednár hlavou otvoril skóre. Druhé dejstvo malo podobný scenár ako prvá štyridsaťpäťminútovka. Najskôr zahodili obrovské príležitosti Matejčík s Fazikom, potom nastreli spojnicu súperovej brány Trebula. Predmierčania sa po zmene strán dostali pred Šupeja len dvakrát, pričom jednu možnosť dokázal využiť na druhý gól Sluka. Ten prepasíroval loptu do siete popod padajúceho Šupeja.
n Góly: Bednár a Sluka. BELÁ-DULICE: Šupej – Stano, Ondrla, Siekel, Lučanský – Páleš (Trebula), Fazika, Matejčík, Šulan – Mazurák (Delton), Hulej (Šípka).

Černová – Trebostovo
0:4 (0:3)
Domáci začali ľahkovážne, čo dokázali s chuťou hrajúci Trebostovčania dokonale využiť. Na neudržanie bol hlavne Pečit, ktorý otvoril skóre. Pred druhým presným zásahom ho v šestnástke nedovolene zastavila obrana súpera a nesledoval pokutový kop. Ten s prehľadom premenil Chmúrny. Zverenci trénera Jeťka sa pred prestávkou presadili ešte raz, keď sa v šestnástke najlepšie zorientoval Mravec a poslal svoj tím do trojgólového vedenia. Po zmene strán futbalisti Trebostova kontrolovali priebeh duelu. Ich hre dával myšlienku A. Lukášik, defenzívu perfektne dirigovali brankár Ziman s obrancom Bízikom. Bojovný výkon hostí ešte prikrášlil Ruttkay, ktorý v 80. min streli štvrtý gól.
n Góly: Pečit, Chmúrny (pok. kop), Mravec a Ruttkay. TREBOSTOVO: Ziman – Chmúrny, Bízik, Výbošťok, Mravec, Kulašiak, A. Lukášik, M. Lukášik, Ruttkay, D. Lukášik, Pečit (Golský).

n Ostatné výsledky: O. Jasenica – Stráňavy 2:0, Tvrdošín – Z. Poruba 2:0, K. Lúčka – Dúbrava 2:1, S. Bystrica – K. Lieskovec.
n Dohrávané 14. kolo: Trebostovo - K. Lieskovec 1:2, Belá-Dulice - St. Bystrica 5:0, Turany - K. Lúčka 5:0, Predmier - Tvrdošín 2:0, Černová - O. Jasenica 6:1. Oščadnica - Z. Poruba 2:3, Stráňavy - Dúbrava 4:2,
1. Z. Poruba 19 12 6 1 57:25 42
2. Turany 19 13 2 4 66:24 41
3. Predmier 19 12 2 5 36:33 38
4. Trebostovo 19 9 5 5 34:18 32
5. Černová 19 9 1 9 34:29 28
6. K. Lieskovec 19 7 5 7 24:31 26
7. K. Lúčka 19 7 4 8 32:34 25
8. O. Jasenica 19 7 4 8 24:34 25