Štvrtok, 15. apríl, 2021 | Meniny má FedorKrížovkyKrížovky
FUTBAL V. LIGA B

Vedúce trio nezaváhalo

Ďanová – Zuberec 6:0 (5:0)
Favorit začal papierové predpoklady napĺňať už v prvej minúte, keď Móric strelou k žrdi popri vybiehajúcom brankárovi zakončil svoje sólo. Hostia sa nestihli z úvodného šoku spamätať a hneď ich postihol druhý. P. Koleno poslal do šance Scherera, ktorý spoza šestnástky nedal Tunákovi žiadnu šancu. Gólostroj domácich sa nezastavil a v 20. min sa do streleckej listiny znovu zapísal Móric. Už o tri minúty Scherer obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, a hokejovým blafákom zvýšil na 4:0. Účet prvého dejstva však uzavrel až Hyčko, ktorý strelou pod brvno zakončil kombináciu s A. Ďanovským.
V druhom dejstve diváci sledovali predovšetkým súboj domácich hráčov s hosťujúcim brankárom Tunákom. Ďanovčania sa predbiehali v zahadzovaní šancí, do čierneho sa trafil už len kanonier Móric, ktorý tretím presným zásahom korunoval svoju streleckú pohotovosť.
n Góly: Móric 3, Scherer 2 a Hyčko. ĎANOVÁ: P. Ďanovský – Lehotzký, Volna, Kubový (Doboš) – Mackura (Markovič), A. Ďanovský, Žihľavník, Hyčko, P. Koleno – Móric (M. Ďanovský), Scherer.

Martin – Vrútky 4:2 (3:0)
Susedské derby prinieslo za-ujímavý futbal. Po opatrnom úvode sa domáci stroj rozbehol na plné obrátky a už v 8. min sa Martinčania tešili z prvého úspechu. Po spolupráci M. Hollého so Zbojom sa prudkou strelou blysol Húska. O štyri minúty brankár Veselovský lovil loptu zo siete po druhýkrát. V neprehľadnej situácii sa na hranici šestnástky najlepšie zorientoval Zboja a lopta z jeho kopačky skončila v ľavom hornom rohu. Mimoriadnu streleckú efektivitu domácich potvrdil v 23. min Pavlovič, ktorý po dlhom sóle a narážačke s F. Hollým strelou k žrdi stanovil polčasový výsledok. Vrútočania nehrali vyslovene zle, ale na rozdiel od svojho súpera šance nepremieňali. Najväčšiu spálil v 37. min Gorgosz, ktorého samostatný nájazd zneškodnil brankár Harman.
V druhom polčase sa hra vyrovnala, hostia boli čoraz viac nebezpečnejší. V 52. min Lokomotíva zahrávala rohový kop a Ondrejka polovysokou strelou prestrelil Harmana. Domáci odpovedali bleskovo. F. Hollý kolmou prihrávkou vysunul Húsku, ktorý sa v tutovke nemýlil. Zverenci J. Letrika sa nevzdali a v závere zdramatizovali zápas, keď sa po rohovom kope zaskvel striedajúci Mohamed Ali. Vrútočania mali potom kontaktný gól na dosah v 89. min, ale Zemanov pokutový kop zlikvidoval dobre chytajúci Harman.
n Góly: Húska 2, Zboja a Pavlovič, resp. Ondrejka a Mohamed Ali. MARTIN: Harman – Pavlovič, Poruba, Černák, Kosinka – Zboja, M. Hollý, Trpiš (Kmeť), Martinský – F. Hollý (Ďanovský), Húska (Egrecký). VRÚTKY: Veselovský – Botoš, Prjevara, Ondrejka, Rakyta – Zeman, Mazúr, Ďurkovič (Knapík), Kmeť – Gorgosz, Vlček (Mohamed Ali).

Sučany – Žaškov 7:0 (4:0)
Tatran mal od začiatku jasnú prevahu a svojho súpera k ničomu podstatnému nepustil. Zverenci trénera Makovníka sa ujali vedenia už v 8. min, keď hosťujúci brankár zle reagoval na center a Čiljak poľahky trafil odkrytú bránu. O dve minúty Kačák kolmou prihrávkou za obranu poslal do šance Šusteka, ktorý ju strelou k žrdi využil. V 20. min sa gólman hostí dopustil ďalšej chyby, keď ho Kačák prekonal zo 40 metrov. Domáci sa s náskokom neuspokojili a v 31. min sa Čiljak predral obranou hostí, obišiel štyroch hráčov a strelou povedľa brankára potešil vďačné sučianske publikum.
Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Tatran mal stále výraznú prevahu, ktorú vyjad-ril aj ďalšími gólmi. Piaty pridal po spolupráci s Kačákom záložník Šibík. Potom prišli chvíle mladého Šusteka. Najprv v 63. min premenil samostatný nájazd, potom v 78. utešenou strelou zavŕšil svoj hetrik.
n Góly: Šustek 3, Čiljak 2, Kačák a Šibík. SUČANY: Toman – Kališ (Briš), Bezák, Remeň, Bránik – Zelienka, M. Staňo (J. Staňo), Šibík, Čiljak – Kačák, Šustek (Frkáň).

n Ostatné výsledky 19. kola: Ludrová – Nižná 2:1, Lipt. Sliače – Or. Veselé 2:0, Trstená – Lisková 1:1, Bešeňová – Palúdzka 1:2.
n Dohrávka 14. kola: Sučany – Ďanová 2:2 (2:0) – Šustek a Kačák, resp. Móric a Schérer, Vrútky – Palúdzka 2:0 (1:0) – Botoš a Vlček, Martin – Lipt. Sliače 2:0 (0:0) – Zboja a Mrva (vlastný), Nižná – Zuberec 3:3, Or. Veselé – Lisková 1:2, Žaškov – Bešeňová 2:0, Ludrová – Trstená 3:3.

(KP)

1. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
  2. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
  3. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
  4. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  5. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  6. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  7. Vyskúšajte pravidelné spravodajské emaily SME
  8. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
  9. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  1. Reverzné inžinierstvo na FVT
  2. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?

Martin Barto.

Po prehratom šiestom semifinále nebolo v martinskej šatni nikomu do reči. „Každý vedel, že náš cieľ sme nesplnili,“ priblížil myšlienky hráčov útočník Martin Barto.