Millennium
Knihy trilógie Millennium sú momentálne najpredávanejšími kriminálnymi románmi na svete. Kým prvú knihu Muži, ktorí nenávidia ženy možno čítať samostatne, tretia s názvom Vzdušný zámok, ktorý vybuchol, je priamym pokračovaním druhej časti Dievča, ktoré sa hralo s ohňom. V týchto dňoch ju vydáva Ikar. Hlavnú hrdinku Lisbeth Salanderovú po vyrovnávaní účtov s otcom privážajú do nemocnice s guľkou v hlave. Záchranou jej života sa však začína boj, v ktorom ide o všetko. Jej súperom je tajná organizácia. Autor sa v nej nevzdáva snahy kritizovať všetky hnutia, ktoré obmedzujú ľudskú slobodu a integritu.⋌(LE)
Čo sa naučíš...
Čo sa na UTV naučíš, v kuchyni akoby si našiel. Predstavujeme vám unikátnu publikáciu, ktorá vznikla z prác absolventov Univerzity tretieho veku v odbore Potraviny a zdravie. Štúdium končia na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, stredisko Martin, v tomto roku a kniha je zhrnutím ich poznatkov z teórie používania potravín v zdravej kuchyni. Okrem niekoľkých článkov zhrňujúcich teóriu zdravého stravovania, poublikácia obsahuje rozsiahlu receptovú časť, ktorá je praktickým vyústením aplikácie zdravej výživy v bežnom živote nielen seniorov, ale všetkých tých, pre ktorých skúsenosťou zrelí ľudia pripravujú jedlo. ⋌(VL)
Drak Drango
Drak Drango alebo Hrdina prichádza. Zoznámte sa s novým úžasným hrdinom z vydavateľskej produkcie Fragmentu. Drango je dobrácky, veľkorysý a tak trošku namyslený drak, ktorý má zmysel pre humor. V príbehu nazvanom Hrdina prichádza sa snaží nájsť svoj nový domov v malebnej dedinke plnej pozoruhodných domčekov a nedôverčivých obyvateľov. Vďaka hravosti sa rýchlo skamaráti s deťmi. S dospelými ho však čaká strastná cesta, na ktorej musí dokázať nejedno hrdinstvo, aby ho obyvatelia dedinky prijali medzi seba. Ide o úplne nový typ knihy pre deti, ktorý nemá obdobu. Spája knihu, komiks a text. ⋌ (JA)