Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
FUTBAL V. LIGA B

Bitka o druhé miesto pokračuje

Z turčianskeho kvarteta zaváhal len len líder z Ďanovej, ktorý prekvapujúco stratil body v Bešeňovej. Paradoxom je, že Vrútočania, Sučanci i Martinčania vyhrali nad svojimi súpermi rovnakým rozdielom. Zvlášť výhra Fomatu je cenná, chovaňákovci si udržali

druhé miesto, o ktoré ešte bude poriadna bitka.

Vrútky – Žaškov 4:1 (1:0)
Domáci začali excelentne a už v úvodnej minúte Vlček po tom, čo trikrát vybojoval stratenú loptu, ukážkovo zakončil samostatný nájazd. Lokomotíva mala aj v ďalších minútach viac z hry, no v koncovke jej chýbal pokoj a rozvaha. Najbližšie ku gólu mal Tabaček, ale jeho hlavičku hostia odvrátili z bránkovej čiary. Niekoľko dobrých príležitostí mali ešte aj Mazúr i Botoš, no skóre sa do prestávky už nezmenilo.
Hneď po zmene strán spálil tutovku Mazúr a zákonite prišiel trest. Sojčák v strede ihriska stratil loptu, hostia podnikli rýchly protiútok, na konci ktorého Mikuš prestrelil Veselovského. Oravčania sa však dlho neradovali. V 54. min sa Zeman dostal k odrazenej lopte a umiestnenou strelou k žrdi vrátil svojmu tímu vedenie. To v 68. min zvýrazňoval po Zemanovom centri Mazúr, ktorý z hranice veľkého vápna hlavičkou zaskočil hosťujúceho gólmana. Ten lovil loptu zo siete aj po štvrtýkrát, keď po bi-
liardovej akcii Letrika s Vlče-kom sa z druhého presného zásahu radoval Mazúr.
n Góly: Mazúr 2, Vlček a Zeman. VRÚTKY: Veselovský – Sojčák (Letrik), Tabaček, Prjevara, Rakyta – Zeman, Ondrejka, Botoš, Kmeť (Knapík) – Mazúr, Vlček.

Bešeňová – Ďanová 2:1 (2:1)
Líder súťaže nezvládol v Liptove úlohu favorita. Opticky mal síce viac z hry, no okrem gólu z jedenástky už žiadny nepridal. Hostia navyše začali nekoncentrovane a už v 5. min inkasovali. Po dlhom autovom vhadzovaní do pokutového územia na letiacu loptu nikto z obrancov Ďanovej nezareagoval a Janiga zblízka prestrelil bezmocného Pleša. V 16. min mal vyrovnanie na kopačke Vítek, no jeho strelu z 18 m zastavila žrď. Zverenci trénera Göröga sa ale o tri minúty predsa len dočkali. Prenikajúceho Žihľavníka domáci zastavili v šestnástke iba pomocou faulu a P. Koleno s istotou premenil následne nariadený pokutový kop. V závere prvého polčasu sa zopakovala situácia zo začiatku zápasu. Liptáci sa ďalším autovým vhadzovaním opäť dostali na dostrel k Plešovi, ktorého tentoraz pohodlne prekonal nikým nekrytý Kováč. Po zmene strán mali Turčania herne navrch, ale zo streleckých pokusov, ktoré si vypracovali Vítek, Žihľavník, ale aj Móric so Schererom, už nič nevyťažili. Ďanovčania sa tak na jar po prvýkrát museli skloniť pred „umením“ svojho súpera.
n Góly: Janiga a Kováč, resp. P. Koleno (pok. kop). ĎANOVÁ: Plešo – Lehotský, Volna, Doboš, Kubový (Markovič) – Zubáň (M. Ďanovský) Vítek, P. Koleno, Žihľavník – Scherer (Hyčko), Móric.

Lisková – Martin 1:4 (0:2)
Zverenci trénera Chovaňáka mali od úvodných minút zápas pod kontrolou, ale až v závere polčasu prelomili streleckú smolu. V 42. min F. Hollý pred šestnástkou domácich vybojoval stratenú loptu, prihral ju Zbojovi, ktorý strelou pod brvno rozveselil tábor hostí. Už od dve minúty pridali Martinčania druhý presný zásah. Poruba sa dokázal na pravej strane zbaviť troch protihráčov, ná-sledne poslal prízemný center do malého vápna a kanonier Pčola poľahky usmernil loptu do siete.
Aj v druhom dejstve mali Martinčania viac z hry a ich cestu za víťazstvom v 57. min druhým presným zásahom poisťoval Pčola. V závere zápasu padli ešte dva góly. Najprv v 87. min po sérii striel sa pred domácou bránou najlepšie zorientoval striedajúci Martinský, hneď na to dal konečnú podobu výsledku Lipták Olejník.
n Góly: Olejník, resp. Pčola 2, Zboja a Martinský. MARTIN: Martvoň – Pavlovič, M. Hollý, Trpiš, Kosinka – Zboja, Kmeť, F. Hollý (Martinský), Poruba (Miček) – Pánik (Ďanovský), Pčola.

Zuberec – Sučany 1:4 (0:1)
V súťaži poslední Oravčania začali bez rešpektu a už v 8. min musel obranca Dérer z bránkovej čiary vykopávať Šiškovu strelu. Hostia varovanie vzali vážne a postupne v stretnutí prevzali iniciatívu. Dokonca mohli ísť do vedenia kurióznym gólom, keď po Šibíkovom centri domáci obranca hlavičkou vyskúšal pozornosť svojho brankára. Potom na-sledovali dve Šustekove strely k žrdi, ktoré ale zmenu výsledku nepriniesli. Stalo sa tak až po polhodine hry, keď po dlhom Tomanovom výkope si pred šestnástkou spracoval loptu Kačák, ktorý strelou popri vybiehajúcom gólmanovi poslal svoj tím do jednogólového náskoku. Po prestávke domáci rýchlo vyrovnali, keď chybu J. Staňa potrestal Kovalčík. Tatran sa ale nenechal vykoľajiť a v 64. min mu vrátil vedenie Časár. To ešte zvýraznil po Šibíkovej prihrávke za obranu Kačák a po ňom sa do streleckej listiny zapísal aj striedajúci Bella.
n Gól: Kovalčík, resp. Kačák 2, Časár a Bella. SUČANY: Toman – J. Staňo, Dérer (Trpiš), Remeň, Bránik - Zelienka (Časár), Šibík, Kališ (Bella), Čiljak – Kačák, Šustek.
n Ostatné výsledky 22. kola: Nižná – Trstená 0:1, Palúdzka – Lipt. Sliače 1:2, Or. Veselé – Ludrová 2:3.
Dohrávka 21. kola medzi Sučanmi a Oravským Veselým sa uskutoční vo štvrtok 28. mája.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Pri strete auta so zverou dochádza aj k zraneniam posádky

Dopravné nehody s lesnou zverou sú prakticky zriedkavé. Keď k nim ale dôjde, neskončí sa to len usmrtením zvieraťa a zničením auta, ale dochádza aj k zraneniam posádky.

Zničené BMW po nedávnej zrážke s jeleňom.

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.